» Poradna » Programy

Živá malba - převod skenovaného obrázku

Ahoj všem, potřebuji radu ohledně Adobe Illustrator. Mám nový skener, ten starý mi perokresbu naskenoval přímo jako kresbu a v Illustratoru jsem pak tzv. vybarvovala rybníčky. Nový skener naskenuje kresbu jako obrázek a musím jít přes vektorizaci do živé malby. Vůbec mi to nejde, někde dělám chybu, nemůžu najít ten správný postup. Zjednodušeně řečeno: naskenovanou kresbu potřebuji dostat do Illustratoru a obarvovat její plochy a obrysy.Díky za radu, snad přijde brzy Lenka

Odpovědi na otázku

Každý skener skenuje v principu jako obrázek. Akorát ten starý skener asi měl přímo vlastní možnost softwarového převodu. Pokud to tento neumí, tak holt musíš postupovat tak, jak pustupuješ a obrázek si převést dodatečně.

Díky za radu jde o perokresby, představ si omalovánky pro děti. Některé plochy budou obarveny, jiné si dobarví děti. Asi jsem zapomněla postup, jak se to v AI dělá nebo jsem to nedělala. Jj, skener to uměl, ale také už je to dávno, nepotřebovala jsem tuhle službu...a převést to neumím. vychází mi z toho naprosto jiné plochy, než ty moje "rybníčky" pro vybarvení. Nevím, možná se vyjadřuju jako pako... Představ si kresbu jablka, kde má být volná plocha pro vybarvení jablka, listu a větvičky. Prostě to neumím!

Mám nový skener, ten starý mi perokresbu naskenoval přímo jako kresbu ...Nový skener naskenuje kresbu jako obrázek a musím jít přes vektorizaci ...---Nevím o skeneru, který má výstup přímo do vektorového formátu.Co to bylo za zařízení a do jakého formátu ukládalo?Mimochodem, Adobe illustrator otevře i rastrové formáty, jako TIF a PNG.---https://helpx.adobe.com/illustrator/kb/supported-... ---Kromě toho - obarvovat se dá i rastrový obrázek.

Perokresba? Nebyl jenom na starém skeneru nastavený dvoubarevný sken (černo-bílý)?

BINGO! To je ono, teď mi to došlo. Skener jsem nastavovala buď na snímání fotky nebo barevné či čb kresby. Hm, tak proto to neumím... Mně jde o perokresby, představ si omalovánky pro děti. Asi jsem zapomněla postup, jak se to v AI dělá nebo jsem to nedělala. Nepotřebovala jsem tuhle službu...a převést to neumím. vychází mi z toho naprosto jiné plochy, než ty moje "rybníčky" pro vybarvení.