» Poradna » Windows (a jiné OS)

Získat medium pro čistou instalaci W10

Zdravím ochotné a zkušené uživatele. Nepotřebuji sdělovat, že jsem "lama". To já vím! Mám zakoupené licencované W7. Microsoft mi povýšil systém na W10. Potřeboval bych "polopaticky" poradit, jak udělat instalační medium W10, abych mohl současný disk úplně smazat a znovu nainstalovat W10 už bez zytků W7. Mám totiž disk "zahnojený", jde pomalu a PC se seká. Plánuji za několik měsíců zakoupit nový větší disk a tam potom W10 nainstalovat. Budu moc vděčný za fundovanou a podrobnou radu. Děkuji předem! Milan

Odpovědi na otázku

Tady stáhni "nástroj" podle toho, jestli máš 32bitový systéme nebo 64 bitový (najdeš v Ovládací panely - Systém) - https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... - pak si najdi flashku aspoň 3GB, "nástroj" hodí instalačku na flashku. V Biosu si přepni bootování na flashku na první pozici, po výměně disku můžeš vesele instalovat. Windows se aktivuje po připojení k internetu automaticky, při instalaci přeskoč zadání sériového čísla.