» Poradna » Programy

Získání instalačního CD k předinstalovaným Windows

Dobrý den,

můj známý si asi před rokem koupil notebook s předinstalovanými Windows XP Media Center. K notebooku již nebylo instalační médium a on samozřejmě neprovedl jeho vytvoření, tak jak se to dělat má. Nyní potřebuje systém přeinstalovat a nemá z čeho. Jak je možné získat toto médium? Bohužel nikdo v okolí zmíněný systém nevlastní.

Odpovědi na otázku

Notebook je jeste v zaruce a nejjednodussi je kontaktovat prodejce.

Kontaktujte prodejce, pokud bude vstricny, tak by vam instalacni cd mohl zajistit.

Usuzuji a dokonce tvrdím, že na HDD příslušného NB je Recovery particie (jde totiž o NB s předinstalovaným OS, kde taková particie je zcela běžná), která je naprosto vyhovující pro přeinstalaci.

Standardní postup

1. mělo bybýt součástí balení > obrátit se na prodejce

2. parcela pro obnovení > zformátována = obrátit se na prodejce

3. Bod 1 i 2 nejde aplikovat obrátit se na Microsoft a ti po ověření licence na základě vašeho požadavku vám Médium pošlou , počítat ale s manipulačním poplatkem ( cena < 500kč ????)

4. Šedá cesta ale ne 100% nelegální , prostě si medium "někde sehnat" a vytvořit si záložní kopii. Samo to je pokud jste legálním vlasníkem licence.

Standardní postup

1. mělo bybýt součástí balení > obrátit se na prodejce

2. parcela pro obnovení > zformátována = obrátit se na prodejce

3. Bod 1 i 2 nejde aplikovat obrátit se na Microsoft a ti po ověření licence na základě vašeho požadavku vám Médium pošlou , počítat ale s manipulačním poplatkem ( cena < 500kč ????)

4. Šedá cesta ale ne 100% nelegální , prostě si medium "někde sehnat" a vytvořit si záložní kopii. Samo to je pokud jste legálním vlasníkem licence.

Standardní postup

1. mělo bybýt součástí balení > obrátit se na prodejce

2. parcela pro obnovení > zformátována = obrátit se na prodejce

3. Bod 1 i 2 nejde aplikovat obrátit se na Microsoft a ti po ověření licence na základě vašeho požadavku vám Médium pošlou , počítat ale s manipulačním poplatkem ( cena < 500kč ????)

4. Šedá cesta ale ne 100% nelegální , prostě si medium "někde sehnat" a vytvořit si záložní kopii. Samo to je pokud jste legálním vlasníkem licence.

pokial sa jedná o OEM systém,predajca nieje povinný dodávať inštalačné cd,ovšem podporu ohladne operačného systému OEM pre zákaznka poskytovať musí,k tomu ho zaväzuje licencia OEM.Niektorí výrobcovia NB umožňujú po registrácii stiahnuť image operačného systému pre konkrétnu sériu notebookov zo svojich stránok-napr.HP/DELL

partition recovery se dá smazat tak pozor