» Poradna » Ostatní

Zimní čas

jenom pro připomenutí - dnes v noci se mění letní čas na zimní - ve 3:00, se hodiny vrátí na 2:00

Odpovědi na otázku

To můžeme o hodinu dél chlastat

Jeříš-Marjá to zas budou noční vrátný řvát že spějí hodinu zadarmo

Nebudou, oni měli šichtu i na jaře

ja sice nejsem "vrátný", ale můj zaměstnavatel to řeší jednoduše. Také jsem měl zrovna včera noční a mám prostě zaplaceno o hodinu víc, když "to chytnu" na jaře, má zaplaceno o hodinu míň

Když jsem makal ve špitále, tak jsem to neřešil, víš jak to je ve zdravotnictví a už jsem v životě přišel o víc jak o 50 korun

Ja bych spis rekl, ze se meni cas z letniho na normalni.

Jo,jo. Žádný zimní čas neexistuje.

Já se musím smát. Léto přece přichází i bez letního času a zima bez toho "zimního".

Navíc je dokázáno, že krom vnášení zmatků do biorytmů organismů, jízdních řádů i počítačů z něj není zádná škoda, ale hlavně z něj není žádný užitek.

Je to jen iluze úspor!

máte všichni naprostou pravdu - já ale nepatřím mezi ty hovada, co to vymysleli, a dodnes podporují
Jenom jsem chtěl upozornit.

Já se musím zase smát, když v TV slyším, jak ta blbá hodina někomu ROZHODILA biorytmus Hlavně ty kanclové fifleny jak vždycky brečí ... dobrej nesmysl .

Tobě není nad 50, že?

To je úplně jedno kolik mi je, to prostě nevadí ani miminu, ani stoletému kmetovi, nikdo totiž denní úkony nedělá navteřinu přesně, takže hodina prostě nerozhodí nikoho, to jsou jen kecy aby bylo o čem psát. Až budou lidi vstávat přesně v 6:00, obědvat ve 12:00, chodit spát ve 22:00 a na záchod chodit na vteřinu přesně 2x denně na záchod, pak uznám že ta hodina může někomu vadit, ale do té doby, bohužel ..... a kór o weekendu, to se každý povaluje na kanapi a je mu úplně jedno kolik je hodin.

No ale ono je celkem dost lidi, kteri treba vstavaji presne v 5, v 6 ......atd.

A pokud najednou ze dne na den musis vstavat o hodinu driv (a jeste vlastne do tmy), tak to poznat je.
Nehlede na male decka, ktere do te skolky/skoly musi do urcite hodiny byt. A tech neni zrovna malo, nemyslis.?
Melo by to zustat tak, jak je normalni cas - tzn. zimni.

Abox - s těma děckama, máš naprostou pravdu.
A tady můžeme řvát jako pohřební plačky, ale dokud bude nejen u nás v parlamentu, ale i v ostatních státech Evropy, dřepět stádo blbců, tak nám to bude plat prtný.

Tomu namyšlenému blbci Justinovi: Mně je dost nad 50 a pamatuji si, co mně vadilo, resp. nevadilo, před 30 lety, kdy se tenhle nesmysl zaváděl. A řeknu ti, pokud jsi vůbec schopen naslouchat názoru druhého, že mně to střídání času vadí čím dál tím víc. Před 30, resp. 20 lety mně to fyzicky nevadilo (i když jsem to za volovinu měl vždy), teď ale ano. Každý máme své vnitřní hodiny, většina z nás např. chodíme do práce v určitou hodinu a na tu dobu máme naladěno nejen vstávání, ale i usínání. Teď mě čekají tak dva měsíce, kdy nebudu moct večer usnout, ráno se ale probudím dřív a nebudu moci dospat - přes den ale budu tak nějak utahanější. Pak se to upraví, ale jenom proto, abych zase brzo na to, s letním časem, měl potíže se vstáváním...

Na to že je Ti dost přes padesát, se chováš jako drzý klacek a pokud Ti vadí tahle blbá hodina, tak si zajdi k doktorovi, protože to normální prostě není, to Ti prostě řekne úplně každý. To že jsi nespavec, to naopak normální je, to já jsem taky, ale to nic nemění na tom že na tu adaptaci máš celou neděli ... prostě to udělej tak jak jsem psal já. A jestli tady chceš vykládat nesmysly jako že spíš na minutu přesně 8 hodin denně 7 dní v týdnu, tak to Ti fakt závidím ...... nebo jsi spíše důchodce a pak to chápu, protože těm vadí už tak nějak z principu všechno a mmch, je mi 40, takže o tom taky něco vím.

Víš o tom, Justine, řekněme, houby. Když mně bylo 40 (nebo 45), tak mně to taky nevadilo. Já nejsem nespavec, potíže se spaním nemám, prostě mně vadí (a se mnou všem, nebo aspoň většině) ostatním mého věku, ty změny času a chvíli mně trvá, než se přizpůsobím (a neděle na to opravdu nestačí).
Jsi namyšlený, sebestředný blbeček, který své názory a své pocity vyhlašuje za jedině správné a ostatní, byť jen trochu rozdílné, vyhlašuje za patologické. Ale ty nejsi normál člověka vesmíru, ani já, ani nikdo jiný.

No, jen ve zkratce, mezery ve výchově máš, to je bez debat, to tady tedy řešit nemá význam protože to už nedoženeš. Zadruhé ... lidí Tvého věku znám mraky a nevadí to prostě nikomu, jen vesměs nikdo nechápe k čemu je to dobré.A za poslední, je možné že jsem egoista, ale určitě ne sebestředný, já prostě jen nejsem a nikdy nebudu součást stáda.Když stádo tvrdí, že mu to vadí, ta blbá hodina, tak Ty prostě půjdeš se stádem a budeš to tvrdit taky, já ne. Já dělal dlouhé roky na šichty a je mi úplně fuk, kdy si svých 5 hodin denně odspím, jestli v noci nebo v pravé poledne, když jsem unavený tak spím, když nejsem, nespím, což mi připadá naprosto normální a logické. Kdyby tedy mělo platit to co tvrdí stádo, že tahle prkotina, má nějaký fatální dopad na lidský metabolismus, byl bych já a semnou miliony dalších lidí mrtví. Do blbečků Ti nadávat nebudu, to je pod mou úroveň, ale Ty, místo svojí hypochondrie, nejdřív mysli a pak teprve piš, sbohem.

tak snad Vás uspokojím - Justin, i Rejpal máte a nemáte pravdu - každý cikán hádá podle svýho koně.
Oba dva by jste mě mohli chodit pro pivo, a nikdy mě ta změna času nevadila, a nevadí.
Možná asi proto, že jsem celý život dělal na směny - ranní, odpolední, noční, pár let dokonce kus ranní, kus odpolední, která se táhla klidně do půlnoci.
Ale vidím to na mojí starý -manželce, která dělala jenom samý ranní.
A když jsem kolikrát viděl řvoucí děti, které rodiče táhli do jeslí, nebo mateřinky o hodinu dřív, tak bych vraždil - ne ty rodiče.
A proto tvrdím tak jako v předchozím příspěvku, dokud bude nejen u nás v parlamentu, ale i v ostatních státech Evropy, dřepět stádo blbců, tak nám to bude plat prtný.
Problém je v tom, že ta banda blbců, u nás ale i v Evropě, může v práci chrápat, a to za daleko větší prachy

Já Ti pro to pivo klidně zajdu, mi to neva, nicméně na faktu že to žádný fatální dopad na nikoho nemá a mít nemůže, se nic nemění .... Ty děcka jsem viděl řvoucí i když vstávali normálně, prostě proto že se jim tam nechce normálně a ne kvůli letnímu času, takže to není argument. Já to měl stejně, dodnes si vzpomínám že jsem měl problémy vstávat přes týden, když jsem musel do školy a o weekendu jsem už v 6 hodin bantoval, takže nějaký posun času na to nemá vůbec žádný vliv. A že je to kravina, tohle štelování času, na tom se pochopitelně shodnem.

Já v tom vidim jenom psychologické hledisko, nikoli fyzické. Pokud nebudu brát v potaz jak kdy chodim do práce (dělám směny), tak občas jdu spát v 11, nekdy až v jednu, někdy vstanu v 8 a jsem čilej, někdy se proberu v 10 a nejradši bych se ještě válel. Takže jestli ta noc má o hodinu víc/míň, mohu srovnat, jako jestli u tv ztvrdnu kvuli oblíbenému filmu dýl, nebo v bedně nic neni a jdu spát. Je mi 23 pro úplnost. Je sice možný, že my mladí máme více rozhašišenej časovej systém a starší se snaží dbát více na to, v kolik co dělají, ale i mí rodiče kolem 50 taky na tu tv občas čučej o dvě hodiny déle než normálně. Je to jen psychologie.

Je to přesně tak jak říkáš, to že si jednou hodinu pospíš, a jednou vstaneš o hodinu dříve, to nemůže nikoho rozhodit .... kdyby se to posunovalo o 4 - 5 hodin, neřeknu, ale hodina, to je prd do šumavských hvozdů

Já si nějak ani moc nepamatuju proč se to zavedlo a upřímně, je mi to jedno, ale idiot byl ten co to vymyslel

Já samozřejmě souhlasím s Tebou, že 2x ročně s tímhle takhle čarovat je naprostý nesmysl, to je bezdebat, nicméně .... uvědom si zase Ty, že to prostě není ze dne na den, ale je to VŽDY o weekendu, takže děcka prostě v neděli půjdou spát JAKO VŽDY po večerníčku a zítra JAKO VŽDY prostě vstanou v 7 aby byly na 8 ve škole .... stejně tak Ti co vstávají v 5 v 6 .... mezi které patřím i já a nikdy mi nějaké štelování času nevadilo ... půjdou chrápat po Růžové Zahradě aby byli ráno v 5 čerství .... NIKDO mě nepřesvědčí že ta hodina někoho poznamená takovým způsobem,aby stálo za řeč to řešit a tohle samozřejmě taky není argument.

Moje el. trouba čas automaticky nezmění a budu to muset udělat ručně, taktéž u všech hloupých budíků, jen OS a chytré budíky to provedou automaticky. Jen u roček to nedělám vůbec.

Jsem na to uplne zapomnel, diky.

Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty letní časy zakázala.

test

U Linuxu se mi čas přehodil sám, ale ve Windows ne. Musí se tomu pomoct, nebo je někde nějaký nastavení. Nemůžu to nikde najít, ten Windows to má tak nelogický, aby se v tom prase vyznalo.

ten byl dobrej!
jeste jeste mas neco vtipnyho ?

Nevíte někdo o nějaké petici proti letnímu času, nebo o hnutí proti témuž? Rád bych se zapojil (bohužel však nemám náturu na to, abych byl schopen něco takového zorganizovat).

Hned bych se přidal.

Ve Windows se mi přehodil sám (mám nainstalovaný Net Time ale normálně není spuštěný- nedělají to Windows sami?). Taky se mi přestavěl u mobilu - tomu nerozumím už vůbec

U Windows se dá nastavit automatický přechod na letní čas, většinou to bývá defaultně zapnuto (nastavuje se to tam, kde se volí časová pásma).
A u mobilu - divím se, že se divíš. Když máš nastavenu automatickou synchronizaci času, co by jsi měl očekávat?

U Windows (XP) to je v nastavení časových pásem - 2x klik na hodiny na liště, otevře se okno s časem a tam je nahoře záložka Časové pásmo. U Windows Mobile z teď nevím kde se to přesně nastavuje, ale tam se mi taky čas posunul automaticky.

Šťastní lidé kteří používají hodinky a kalendář, šťastní lidé.

No ... a představ si že někoho se to dotýká takovým způsobem, že je z posunu času 2x v roce půl roku marod

No někdo s tím má možná problém, u mě je to jedno. Buď jsem v práci nebo jsem v práci a pokud náhodou nejsem v práci tak jsem v práci.

Výrok mého bývalého vedoucího : "Den má tolik hodin kolik je potřeba"

Jako jasněě, je to naprostý nesmysl, já to mám podobně a jestli má den 25 nebo 23 hodin, je mi naprosto ukradené

kdyby to tak bylo, pak MI, kdo pracujeme na směny, bychom museli být do půl roky "pod drnem", dělám na směny 20 let a jsem v pohodě. Táta dělal směny určitě 30let až do důchodu a je také naprosto v pohodě. Je mu 65 a ročně najezdí (a se slušnou průměrnou rychlostí, žádnej "výleťák") na kole 9000km....ať chceme nebo ne, rozhodující je "životní styl", a samozřejmě genetické dispozice. Ale nesmyslné výroky kolem vlivu změny času 2xročně o hodinu na zdraví jsou opravdu směšné

Přesně tak to je, to je bez diskuse, souhlas a podepisuji

PS. nepřihlásil by se zde ještě nějaký starší člověk (nad 50) kterému ta změna nevadí? Já pokud spím v noci o hodinu méně (např. z nějakého důvodu chci vstát dříve) a jsem pak nevyspanej, nu tak jdu pak spát o kousek dřív a druhej den jako by se nic nedělo...

Ne, nepřihlásil, všeci už díky obrovskému časovému posunu podlehli narkolepsii

Justine nekecej - pořád jsem tady

Jasně, ale Ty jsi právě ta vyjímka co potvrzuje pravidlo