Zhrouceni XP pri strihani videa

PC je postavene na MB P4S8X (posledni upgrade BIOSu); P4 2,4; RAM 512 P333; Hercules 9700 (s poslednimi Catalysty); HD na IDE a v RAIDu SATA; Case Big Tower. Pri strihani videa nebo pri hrani hry narocne na grafiku (odpojena sit - wireless; TV antena) se PC zhrouti do blue screen asi po 30 minutach. Vypadalo to na prehrati, pridal jsem vetraky (prepinam je na plny vykon) i na HD, ale nic se nezmenilo. Teplota graf.cipu ani procesoru neprekroci 40-45 stupnu (mereno softwarove i hardwarove). Pri normalnim provozu nebo pri sledovani TV na celou obrazovku bezi PC cely den bez problemu (dokonce se snizenymi otackami vetraku na minimum). Dobrou radu bych uvital.

Odpovědi na otázku

chlazenim to asi nebude, zkus nejdriv otestovat pameti

Mas pravdu, testnul jsem to GoldMemory a RAM je z 50% pryc. Zajimave je to, ze pri beznem provozu se to neprojevuje. A s telotou me to asi spletlo, protoze kdyz jsem zvednul v case vitr, doba vypadnuti PC se posunula.Diky.

No, pri beznem provozu zrejme pouzivas jen cast pameti, ktera je OK

Vyzkousel jsem ruzne nastaveni v BIOSu ale teprve snizeni frekvence (ale zrychleni ostatnich parametru) prineslo kladny vysledek. Prenos Mb/s se zlepsil o 30%. Uz PC nepada. Lepsi pomalejsi RAM nez vypadavajici. Diky jeste jednou za radu.