» Poradna » Web a internet

Zhoršující se rozlišení vloženého videa na FB

Dobrý den, mám problém se zhoršujícím se rozlišením videí vložených do soukromé skupiny FB. Videa vkládám v rozlišení HD a v tomto rozlišení "vydrží" jen cca 2-3 měsíce. Poté se rozlišení starších videí změní na SD a ani v nabídce na přepnutí rozlišení již jiné (lepší) rozlišení není nabídnuto. Díky za případnou radu.

Odpovědi na otázku

Já když se podívám na svá videa, která byla na Facebooku původně ve FullHD, dnes po cca 2 letech, najdu tam i taková, která jsou (bez legrace!) zničená do rozlišení 360p. Nedá se nic dělat, takhle to prostě je.Komu nevyhovnuje Facebook, bude zkrátka muset použít jinou hostingovou službu (která má jiné podmínky použití a třeba i nějaké garance ohledně zachování kvality videa).Nebo spustit celou věc na vlastním serveru a mít tak vše pod kontrolou. (Soukromá skupina s (předpokládám) omezeným počtem zvaných členů přece nepotřebuje nutně nějakou globálně škálovatelnou platformu pro svá videa.)

FB není videoserver, tam nemůžeš čekat žádnou kvalitu. Zjevně šetří místem na serverech a jak už video není aktuální, tak ho degradují na nižší kvalitu. Nahrej to na specializovaný video server (např. YouTube) a na FB dej jen odkaz.

Ahoj,mám to samé.Zkus to SD znovu nasdílet (klidně jen pro sebe) a bude opět v HD.Netuším co tím FB vymýšlí.Dokonce i videa co vkládám HD 1080 mám max. 720

Díky za odpověď, vypadá to, že FB opravdu časem degraduje videa ve skupinách, která nemají masivnější návštěvnost. Moje skupina je soukromá a skrytá, takže má jen malý počet sledujících. Prostě se FB nevyplácím...

Jak jsem psal, není přece žádný důvod, nahrávat to přímo do FB. Nahrej to na youtube a do FB dej odkaz. Tam ti to degradovat nebude

Ještě doplním.Zde to je popsáno a úplně dole přepnutí do SDhttps://www.reddit.com/r/editors/comments/giaf8n... Cit.Facebook je hovno, některá videa se dokonce po nějaké době sníží z kvality 720 na 240 SD.