Zhorel procesor

Zdravím. Prišiel mi včera nový chladič na procesor. Vymenil som ho zapol PC a zrazu rana. Nedal som dolu obal zo spodu chladica.... Myslíte že som odpálil komplet všetko alebo len procesor? Rozobral som to asi na oko nič nie je zhorené. PC samozrejme zapnúť nejde. Má niekto podobnú skúsenosť? Procesor intel core i3 2130 Základná doska msi H61M-P31/W8 Grafická karta Gigabyte gtx 750 ti 8gb ram

Odpovědi na otázku

Rana? Jak rana? Jestli se ta pasta dostala, kam nemela a zpusobila skrat, tak je spis v haji deska nebo grafika (nebo oboji).

Ako keby niečo prasklo. O paste som nič nepisal. Tá bola nanesena na procesor dobre. Len som nedal dolu obal chladica zo spodnej strany. Kde sa priklada na procesor.

A co to bylo za chladic? Jestli tam byl kus plastu a poradne se to dotahlo, tak mohl prasknout procesor, nebo i deska.V kazdym pripade to bude v haji. Neprecteni manualu se nekdy opravdu nevyplaci.

Jaký obal zespodu chladiče? Nemyslíš teplovodivou vrstvu, podobnou pryži? Nepoužívá se jen pasta.

Nevim, co na to rict ....... To uz deska v bedne bez distanci je vic pochopitelna.

Aha tohle...hmmm, tak to jsi tomu dal. Na to není potřeba ani návod. Jak psal kolega, asi praskl procesor, deska, nebo obojí...

Ked sa jedna o novy chladic je na nom (od vyroby) nanesena chladiaca pasta, osetrena ochannou foliou.Ked si ju pri montazi neodstranil, je to sice chyba, ale procesor to neznici.Proceror ma vstavane ochrany, ktore nedovolia ho "upiect".Ked pri zapnuti bola "zrazu rana", tak skor predpokladam nejaky zkrat, vzniknuty manipulaciou (nahodnou, nemusi to byt okolo CPU).

Mohl se poškodit vyloženě mechanicky. Dotažením mohlo vzniknout příliš velké pnutí a "něco" prasknout.

Byla by velká náhoda, kdyby by to mechanicky prasklo zrovna při zapnutí PC.

Teplo-tepelná roztažnost-prásk....já v tom náhodu nevidím.

Lepší chladiče nemají nanesenou pastu. Je tam jen fólie, která se musí odstranit. Pasta je v přiložené stříkačce. Plastový kryt jsem viděl u levných chladičů typu box. Možná to tak mají i některé další, ale narvat to tam i s plastovým krytem, to už je fakt úlet. ☺

Nanesenou pastu ma treba i AC Freezer 7.Nekdy se clovek nestaci divit, co vsechno se da zvorat.

pokiaľ nevidíš žiadne poškodenie, jak na cpu, tak na doske, žiaden vybuchnutý kondenzátor, alebo rezistor, či nejaký mikročip, je šanca, že tá rana šla zo zdroja. ak si dal veľa pasty, mohla pretiecť a vyskratovať niečo, na čo zareagovala poistka. kľudne to mohlo byť aj zlým zapojením káblov, ak si niečo náhodou odpájal, alebo niečim pohol..

Procesor aj základná doska vyzerajú ako nové. Bez viditelneho poškodenia. Pasty som tam dal akurát. Nikde natecena nebola.

Tak se pochlub, co to bylo za chladič. ☺

aj si zostal čierny ako briketa?

Jenom při zapnutí pc bys procesor neodpálil i kdyby na něm žádný chladič,nebyl ,,,''pár minut'' by to trvalo,, takže buď si na tom PC byl delší dobu a a něco odpálil...nebo''poškodil procesor/desku neodbornou montáží chladiče'' ...

No akurát som zapojil staršiu dosku s procesorom a nejde zapnúť. Nemôže to byť zdroj?

Takovou plastovou folií procesor ani desku nezničí. Dokonce ani nepřehřeje. Spíš bych to viděl, že při instalaci chladiče něco ohnul, zlomil, odpojil nebo zkratoval...Každopádně to dej někomu, kdo tomu rozumí ;)

Keby to niekoho zaujímalo tak zhorel zdroj :D

Snad nic nevzal s sebou. Co to bylo za kousek?

Morex, Eurocase, Codegen, LCPower, Evolve, Echostar, Diablotek, Deer, Powmax Demon, Rosewill, Raidmax, Apevia, Lite On, Bestec, Premier? ☻

Whitenergy, Gembird, Tracer, iTec......

Blink.

Zalman ZM500-LX. Inak prežilo vsetko: D

tak snáď si sa poučil a kúpil niečo, čo sa zdrojom dá nazvať

Tak si hlavně kup nějaký normální zdroj, ne další rádoby zdroj, co ani neplní normu ATX:http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch... Zatím jsem neviděl jedinou recenzi zdroje značky Zalman, který by prošel. Zde je Zalman za 3000,-http://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch... Zde pár starších kousků:http://diit.cz/clanek/zalman-zm450-gs/ho... http://diit.cz/clanek/zalman-zm400-le/ho... A stejně to lidi budou kupovat, protože jsou idioti. Vidí známou značku, hodně W, nízkou cenu a tím to končí...

procesor od Intel nezhori ak nie je chladeny. iba sa mu vypina takt, co posobi ako velmi silne spomalovanie, az sekanie programov.uz mnoho rokov obsahuje taku ochranu.ak mu pocas behu prikladas a odoberas chladic, interaktivne vidis ako sa meni jeho maximalna rychlost, ale nic viac sa nedeje.