Zhodnoťte tuhle sestavu

1. Základní deska:

Produkt
Gigabyte P35-DS3R
základní deska, MB, ATX, socket 775, Intel P35, 1x PCIe x16, 3x PCIe x1, 3x PCI, 4x DDR2, 8x SATAII, Gb Lan, audio 7.1, SPDIF
Základní informace

Cena prodejny: 3 290,- 2 764,71 bez DPH

popis zboží
Základní deska Gigabyte P35-DS3 se socketem 775. Základem je nový čipset Intel® P35.

Podporuje procesory Intel® Core™2 Quad, Core™2 Extreme, Core™2 Duo, Pentium® Extreme, Pentium® D a sběrnice 800, 1066 a 1333 MHz.

Desku je možno osadit čtyřmi moduly DDR2 s frekvencí 533, 667, 800 nebo 1066 MHz (maximálně 8 GB). Samozřejmostí je duální řadič, díky kterému při použtí sudého počtu pamětí zvýší výkon.

Na desce je integrovaná gigabitová síťová karta, osmikanálová zvuková karta vč. S/PDIF. Další rozšiřování desky umožňují sloty PCIe x16, 3x PCIe x1 a 3x PCI.

Pro připojení mechanik a disků slouží 8 SATA konektorů, 1 IDE kanál a řadič FDD. Z dalších konektorů disponuje např. 12 USB.
parametry
Rozměrový formát ATX
Napájecí konektor ATX 24-pinů
Přídavný napájecí konektor ATX 12V 4-piny
Patice procesoru socket 775
Podpora pro procesory Intel® Core™2 Extreme Quad-Core / Core™2 Duo / Intel® Pentium® Extreme/ Intel® Pentium® D
Podpora FSB 800/1066/1333 MHz
Sloty pro paměti DDR2 4
Podpora pro paměti DDR2 533/667/800/1066 MHz
Duální řadič paměti ano
Max. velikost operační paměti 8 GB
Chipset Intel® P35 Express Chipset / Intel®ICH9
Chlazení chipsetu pasivní
Zvuková karta Realtek ALC889A
Počet zvukových kanálů 7+1
S/PDIF koaxiální výstup ano
S/PDIF optický výstup ano
Zvukový CD vstup ano
Síťová karta - typ Gigabit LAN Controller
Síťová karta - rychlost 10/100/1000 Mbps
Interní USB 8
Externí USB 4
USB verze 2.0
Externí COM 1
Externí LPT port 1
Externí PS/2 port 2
PCI Express 16x 1
PCI Express 1x 3
PCI sloty 3
FDD konektor 1
IDE konektory 1
Serial ATAII konektory 8
Serial ATAII RAID RAID 0, 1, 5
Konektory pro ventilátory 3
Software driver CD
Rozměry (V x Š)

2. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

mas tam blbou grafiku,ty mas AGP a potrebujes PCI-E,jinak v pohode ber tu samou
Ty pameti RAM neber A-DATA ber lepsi Kingston,Geil
A casovani urcite nizsi CL4,jsou i CL3 ale ty budou drahe

Až na to, že čipset jiné časování než CL5 nepodporuje, a proto to nemusí fungovat. Navíc neexistuje paměť s CL4, která by pracovala na standardním napětí 1.8V, a tudíž neničila jak základní desku, tak sebe. Zvolené A-DATA jsou sázkou na stabilitu a bezproblémový chod, jejich kompatibilita je velmi dobrá.

Ten zdroj bych taky vymenil.nejaky FORTRON nebo SEASONIC,stacil by 450-500W

Grafiku zrejme PCIe a samozrejme vymen zdroj - LC sú shity. Stačí v pohode 400W Fortron, Seasonic, Tagan

grafiku bych vzal bud 1950Pro nebo 1950XT...pokud to finance dovoli tak urcite 8800GTS 320MB

Sestava je podle mě nevyvážená - nebylo řečeno, k čemu bude sloužit.

Procesor je moc drahý, v pohodě stačí Pentium E2140 a přetaktovat. Na hry by dokonce stačil i přetaktovaný Celeron 420.

Sestava má špatný zdroj. Dobrým zdrojem za dobrou cenu je Fortron FSP400-60GLN (Green Power).

Množství RAM je slušné, ale pokud je v plánu hraní nejnovějších her, tak bych sáhnul po 4 GB.

Disk má MTBF 600 tisíc hodin (údaj z Google), což je relativně slabší. Pokud bude počítač používán hodně anebo jde o velkou spolehlivost disku (tj. vadí, když by mělo dojít ke ztrátě dat), zvolil bych disk s MTBF 1 milion hodin nebo více. Nejlepším takovým diskem je teď Seagate Barracuda ES.2, nicméně dělají se i jiné řady s velkou spolehlivostí (WD RAID Edition, Seagate Barracuda ES atp.).