Zhodnotenie zostavy

Chcem si kupit novy PC ale vyvoj hardware velmi nesledujem preto by som chcel pocut vas nazor na nasledujucu zostavu. PC pouzivam prevazne na programovanie a prilezitostne na pozeranie filmov a hranie hier. Tato zostava mi vysla na cca 25tis CZK a chcel by som ostat pri podobnom pripadne nizsom cisle.

Apevia X-Plorer ATXB8KLW-SS
LCD monitor - 22" LCD BenQ FP222Wa - stříbrno-černý (silver-black), 700:1, 300cd/m2, 2ms GTG/ 3ms, 1680x1050, TCO03
Thermaltake A2427 Cyclo HDD Fan
SEAGATE Barracuda 7200.11 750GB, SATA II NCQ 32MB cache, 7200ot, PMR, ST3750330AS
INTEL Core 2 Duo E8200 - 2,66GHz, 1333MHz FSB, 6MB cache, socket 775, BOX (Penryn)
Apacer Mega Steno AE300, Silver
2GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA
Thermaltake CL-P0257 Blue Orb II
FORTRON Green Power 500W ATX, PFC/P4 [FSP500-60GLN]
REVOLTEC Keyboard LightBoard XL 2 Serie, podsvícená, USB, CZ, stříbrná (silver)
Genius NetScroll+ Superior stříbrná (silver) optická, 800dpi, 10 tlačítek + kolečko, USB
Leadtek WinFast PX8800GT TDH, 512 MB DDR3 (1800MHz), NVIDIA GeForce 8800GT (600MHz), PCIe x16, SLi, 256bit, 2xDVI
GIGABYTE P35-DS3P - P35/ ICH9R, 2xPCIe x16, DDR2 1066, SATA II RAID, USB2.0, FW, GLAN, ATX, sc775
FDD SONY 3.5"/ 1.44MB
SONY NEC Optiarc AD-7191S SATA stříbrná (silver) - DVD±R 20x, DVD+R9 8x, DVD-R DL 8x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, LS

Odpovědi na otázku

Pokud ti jde o sledování filmů v HD rozlišení, byl by vhodnější jiný monitor:

lcd-monitory.alza.cz ...

Ta deska je pro přetaktování vhodná, ovšem procesor už nikoliv, díky poměrně nízkému násobiči a vysoké FSB.

Pokud bys ho chtěl mít na 4 GHz, a to je pochopitelně reálné, musí deska umět 500 MHz CPU Host frequency - což by tahle mohla umět, ale je to pro ni docela porce - a paměti 1000 MHz - to je pro většinu 800 MHz pamětí problém i s hodně opatrným časováním a zvýšeným napětím.

Pokud použiješ 8400 s násobičem 9, stačí na 4 GHz nastavit 445 MHz z desky a paměti mít 890 MHz - to většinou zvládají dobře.

Problém je ale v současnosti spíš, kde 8200 nebo 8400 koupit...

Procesor 8400 jsem koupil v Alza , asi před měsícem za 4999,- včetně DPH měli ho tam skladem. Teď jsem koukal na jejich stránky a mají je "na cestě" za 5342,-

8200, natoz 8400 jsou velmi spatne dostupne.

pretaktovavanie som sice neplanoval ale zvladal by to ten chladic (Thermaltake CL-P0257 Blue Orb II) ? a este by ma zaujimalo ci 500W zdroj staci (i v pripade ze by som casom kupil asi dalsi disk).

Chladic by to zvladnout mel. Overte si ale, zda na konkretni desku pujde nainstalovat.

Zdroj je o cca 100W silnejsi nez je opravdu nutne. Zvazil bych ale nakup nejakeho lepsiho Corsairu (VX450 a vyse).

Zvazte lepsi skrin. Tahle se Vam asi libi (brrrrrr!), ale jinak nic moc, spis nic. Zvlast za ty penize.

skrin mozna pekna ale uplne na ho**o redsi vem neco od CoolerMaster nebo ThermalTake
zdroj vem radsi Enermax/Corsair/Seasonic
deska je dobra jakakkoliv s P35 od Asusu nebo Gigabyte
chladic vem radsi Scythe nebo Thermalight
monitor Samsung
pameti dobry pokud jsou 800+ CL4
hdd mozna Samsung
jestli sezenes tak E8400
mys mozna radsi Logitech
urcite ne tu vapalovacku, radsi Samsung

takze skrine jsou od techto znacek velmi kvalitni a ceny nekterych modelu velmi nizke
Fortron je dobry ale zminovane jsou proste lepsi, nektere stabilnejsi tissi, vykonnejsi
jak jsem psal deska je dobra ale jak pise Lokomotiva tak treba "Rko" nebo DS4 jsou lepsi, treba z hlediska stability moznosti nastaveni, kvality soucastek a porvedeni a funkci a prislusenstvi a je pradvda ze X38/48 nema cenu
chladice protoze jsou velmi vykonne a ucinne a tiche i pri pretaktovani ale na ten Primecooler jsem uplne zapomel, je pravda ze je velmi vykonny, ale je nutna vymena ventilatoru za tissi, treba Noctua!
Samsung dela proste dobre LCD ale treba taky Hp nejsou spatne, che to precist nejake recenze
pameti rozhodne CL4 coz je casovani diky nemuz budou mit pameti rychlejsi odezvu nebo se da nastavit vyssi casovani a zvysit frekvence
vykonostne je na tom hodne disku stejne ale Samsung dela tiche a chladne disky
E8400 se muze hodit kdyz budes taktovat, ma vyssi nasobic
na mysi genius lidi hodne nadavaji kvuli kvalite a zpracovani, Logitech jsou kvalitnejsi
a Sony NEC Optiarc maji velmi spatnou kvalitu zapisu, Samsung je pravy opak, kdyz vezmes SH-S203P tak je rychla a ma Lightscribe, kvalitni zapis a cteni medii Sata nejake recenze najdes na www.cdr.cz

dakujem za odpovede ale kedze ja sa do toho velmi nevyznam tak by som uprednostnil aj nejake argumenty preco je vasa volba lepsia

K procesoru a monitoru jsem ti je řekla.

Chceš ještě něco upřesnit?

Řekni co a já ti to ráda povím.

skor som myslel odpoved od "o.dokoupil"
ale ak vies tak mi mozes poradit mozno nejaku vhodnejsiu dosku lebo tuto som vybral podla pouziteho procesora a znacky. na ake dalsie parametre sa sustredit pri vybere dosky ?

Deska je prima, ale jestli máš na DS3R nebo dokonce na DS4, tak je kup.

Ta DS3R je doporučeníhodná.

DS4 už trochu frajeřinka, ale jestli na ni máš, bude to lepší (o trochu).

Důležité je, aby všechny měly chipset P35.
X38 nebo X48 ti nic zvláštního nepřinesou, zato peněz odnesou hodně.

Monitor: popozeraj sa po Samsungoch
Chladenie: Arctic Cooling Freezer pro - postaci ak netaktujes
Zdroj: postaci aj 450W, pozri Corsair
preboha naco ti bude FDD mechanika
vypalovacka: Samsung
skrinka: s tou ti neporadim
ostatne ok

NEBRAT TU MYS!!! Mam ji uz par let a kolecko je od zacatku uplne doblbnuty. Nasel jsem stejny stiznosti na vice forech.
Proste kdyz s nim vic potocis, tak cidlo z neznamych duvodu reaguje obema smery, cili vysledek zmatene rolovani dolu-nahoru-dolu-nahoru. Nepijemne v dokumentech/na webu, nepouzitelne ve hrach... Celkove je dost nejiste to kolecko.

Chladič procesoru si kup rovnou ten nejvýkonnější, který na trhu je:

www.czechcomputer.cz ...

Ušetříš tím kupodivu i dost peněz.

Kdyby to musel být Thermaltake, tak aspoň V1.

Ale radši ten HP4 - co se týká výkonu nemá konkurenci.

Fortron 500W GLN si s 8800GT i dalšími disky poradí bez problémů a díky vysoké účinnosti ani moc netopí a tím pádem není hlučný, protože není teplo, které by bylo třeba odvést.

na co ti bude disketovka? to je ve viste prezitek! misto toho leadteku gf 8800gt bych rovnou volil gigabyte 8800gt misto segatu bych dal hardisk samsung 750gb 1. je tisi 2. chladnejsi 3. manisi spoterbu proudu viz testy techto hdd na serveru cdr.cz a mechaniku samsung sh 203 d ma lepsi citlivost pri cteni poskrabanych medii.

dakujem za vecne pripomienky. urcite na ich zaklade urobim nejake zmeny.