Zhodnocení výběru komponent

Dobrý den, plánuji si pořídit pc na občasné hraní her jako LoL, Zaklínač 3, Assasins creed atd. Rozpočet +-20000Komponenty:AMD ryzen 5 2600Silentium0C spartan 3 proBe quiet pure power 11 500wSharkoon s25-vCrucial mx500 500gbMsi b450m gaming plus b450 - kvuli audio boostu ( ma vubec smysl?)Crucial ballistix sport lt grey 2x8gb ddr4 3000mhzEvga gtx 1060 gaming 3gbVše ok?

Odpovědi na otázku

vzal bych si Gainward GeForce GTX 1060, 6GB, protoze 3GB uz je ted malo a cenove to je stejne

Ukaz mi prosim kde je to cenove stejne.https://www.czc.cz/evga-geforce-gtx-1060-gam... - 5100kcNejlevnejsi 6gb https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1060... 6300kc.Ja tech 6 gb ani nevyuziju.

To neznamená, že to nemá smysl. Osobně bych tedy dnes taky bral 6GB verzi, pokud je jen trochu ta možnost. Případně bych vzal RX 580. 3GB verzi bych se vyhnul. Co se desky týče, tak audio boost je pitomost. Pořád to má zastaralý kodek ALC887. Je to jen marketing. Co je na té desce dalšího špatně, jsou jen dva sloty pro ram. Vyberte něco normálního se 4sloty!!!

Jakou desku do 2,5k by jste mi doporučil? Chci alespoň trochu slušný zvuk. mATX variantu beru kvůli lepší ceně, a jsem si jistý že upgrade nebude nutný. Pc vždy po 2-3 letech prodám bratranci a ten si na něm hraje nenáročné hry.

Takový nejzákladnější základ (boost má taky - značí to ale jen "kvalitnější" komponenty, což dnes dělá skoro každý, jen to tak nechválí):https://www.czc.cz/msi-b450-a-pro-amd-b450/2... Co se zvuku týče, tak nevím co je u vás kvalita. Pokud chcete ale něco lepšího a integrovaného na desce, tak by to mělo mít něco jako ALC 1220 (je ovšem otázka, zda máte repro, kde by byl znát ten rozdíl - a tím není myšleno nějaké levné bedny od Geniusu za 3000Kč). Jenže to je až na deskách cca okolo 3500Kč. Případně si tam dát zvukovou kartu, ale to taky nestojí pětník.

Pardon, dival jsem se špatně ma taky ten 892

No, je to lepší než to co jste tam měl předtím. Pokud to tedy musí, byť mě nenapadá žádný důvod, být mATX deska, tak asi až toto: https://www.czc.cz/asus-tuf-b450m-pro-gaming... Jen si zkontrolujte, zda vám stačí konektory (zvukové výstupy) na zadním panelu. V ostatních parametrech je docela slušná. A má i lepší zvukový čip a podporu DTS.

U těch střepů (myšleno ALC892) stačí, když je trochu lépe odstíní, použijí o pár centů dražší kondenzátory a najednou z toho leze i něco jiného než šum a síťový brum. ALC1220 má papírově vyšší odstup signálu od šumu, prakticky se toho dosahuje tak, že nasadí přes čip plíšek.

Je neprůchozí projít bazary a hledat GTX 1060 6 GB na v místě bydliště se zárukou 2 a více roků?

Kupuji to přes CZC bez dph, takže mě to vyjde mnohem výhodněji. Kromě toho jsem ze Zlína a tady v okolí toho opravdu moc není, už jsem hledal.