Zhodnocení systému Intel vs AMD

Zdravím vás všechny,prosím, můžete mi poradit v těchto dvou sestavách?1) AMDprocesor: FX-9590 Vishera 8 jaderZD: Gigabyte GA-970-Gaming (nebo levnější MSI 970A SLI Krait Edition)RAM: 16GB DDR3 1600 MHzGPU: GTX 1060 6G2) Intelprocesor: i5-6600K 4 jádraZD: MSI B150 PC MATERAM: 16GB DDR4 2400 MHzGPU: GTX 1060 6G (stejné)U obou dále použiju zdroj 700 nebo 750 W (asi FSP Fortron Hyper S 700)Jako komplet celá sestava, kterou chci sestavit, to vychází rozdílně jen o pár korun. Nikdy jsem nestavěl PC na Intelu, takže nemám s tímto zkušenosti. U Intelu vidím výhodu v paměti a slotu PCI-E 3.0. Co mi asi trochu vadí je integrovaná grafika Díky za vaše názory.

Odpovědi na otázku

Proč řešíš integrovanou grafiku?

Jinak výhodněji vychází Intel. - O mnoho nižší spotřeba- Ve většině aplikací lepší výkon

Boha co vás to popadlo. Intel je výrazně výkonnější, takže jděte do něj. Už jen proto, že sestava s AMD, tak jak jí tam máte dopadne přesně takto:http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... Nicméně i ta sestava na Intelu je kravina. Pod "K" procesor je třeba "Z" deska. A Fortron, jako 700W zdroj, je taky úlet. Stačí kvalitní 450W zdroj. Pokud chcete jistotu a větší rezervu, tak 500W. Něco jako CX550m, nebo nějaký Seasonic.

Prvni sestava je pro zapaleni desky. Tady je video s planovanou levnejsi deskou - http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-... .Pro to CPU chce poradnou desku, minimalne neco za 4k+.Takze ve hre zustava jen Intel. Kombinace B150 s "K" procesorem neni taky idealni. Bud vemte kvalitnejsi "Z" desku, nebo netaktovaci CPU a v tom pripade bych sahnul po i5-6500.

Pokud koupíš první variantu, nezapomeň to natočit na video, procesor není podporovaný: http://www.cnews.cz/clanky/paleni-carodejnic-...

Sestava č. 1 - díval jste se, zda deska podporuje vybraný procesor? CPU je mírně řečeno "papavý" a vezme si v zátěží i přes 200W. A není moc desek, které by jej zvládly dlouhodobě v zátěži krmit. Tuto sestavu bych nadobro pustil z hlavy. Pokud ale chcete stavět na AMD, počkejte pár měsíců na ZEN procesory...Sestava č. 2 - chápu, že K procesor má sice o něco vyšší provozní frekvenci, ale na desce s B150 je to zbytečný luxus (i když, co dneska člověk koupí za 500 Kč).Zdroj je zbytečně overkill (pro sestavu č. 2 samozřejmě) i s výhledem do budoucna by bohatě stačil kvalitní 450 - 550 W (Corsair CX, RMx, Seasonic). Ale jinak je to z mého pohledu rozumně poskládané.Stavět PC na intelu se nemusíte bát, stejně jako integrované grafiky, naopak je to výhoda, pokud Vám dedikovaná GK odejde, fungujete dále na IGP.

Díky za rady všem

A co tahle ZD?MSI Z170A PC MATE.To by se snad i vyplatilo jít do SSD M2, že? Podle popisku 32Gb/s.

Nic ve zlém, ale je vidět, že tomu moc nerozumíš. Nechceš místo střílení do tmy raději napsat na co to bude, co vše potřebuješ a kolik na to máš? +případně nějaké další požadavky.M2 má smysl, pokud potřebuješ od disku opravdu velký výkon. V herním PC to moc smysl nemívá, natož když by kvůli vyšší ceně M2 PCIe (ty které stojí stejně jako běžné 2,5" SSD, jsou úplně stejné a nepřináší výhod M2) disků budeš muset ojebat něco jiného.

Jak tu padlo, o tom AMD ani nepřemýšlej.. A k 6600K je třeba vzít Z170 desku a přetočit ho. Zdroj je nic moc za mě... K tomu intelu ti stačí slušný 500W Seasonic a bacha na paměti, nebere Kingstony.btw: chceš taktovací cpu ? Budeš určitě taktovat ? Pokud ne, "stačí" ti i5 6500 s B150...

Pokud dojde k tomu, že taktovat nebude a tedy že 6600K je nesmysl, tak dost možná bude mít i na GTX 1070, která mu PC ve hrách posune výkon do jiné dimenze i s levnějším i5-6500.

S tím Z170A PC MATE by toho stejně moc nenataktoval. Byť jinak jsou MATE slušné desky. Je to takový ten nejlevnější základ, takže to posune o pár/párset MHz a pak asi konec. To se mu to taktování moc nevyplatí, vzhledem k ceně.Osobně bych šel buď do ještě lepší desky, nebo se na taktování vybodnul.

Já zkoušel gtx1070 i s i3 6100 a že by to bylo tak, že to cpu by se potilo, to nemohu říct. U většiny her je třeba výkon na jádro a to má ta i3 6100 docela slušný, takže u Zaklínače a deusEx to běhlo uplně v klidu... (žádné pernamentní 100% vytížení cpu o kterém se tu pořád blábolí se nedělo), takže ta 6500 by neměla být problém ani s 1070, natož s 1060...

A jaký je rozdíl mezi i5 6500 a i5 6600 (bez K)?Taktovat se určitě nebude.Pro WiQiX: Co jsem se díval na testy GTX 1060 a 1070 nejsou ty rozdíly zase tak "jiná dimenze" Pokud by se se změnou procesoru peníze ušetřily tak zřejmě bych to vyměnil za tu 1070.PC bude mj. hlavně na hry (GTA 5, Far Cry 4) a novější tituly, tzn. tak aby se nemuselo aspoň 5-6 let nic vylepšovat.Cenový limit schválně neuvádím, pro mě je nejdůležitější momentálně: ZD, procesor, RAM a grafika.Co se týče procesorů, čerpal jsem z: https://www.cena-vykon.cz/2016/01/19/nejlepsi-proce... (7 tisíc)

Rozdíl v procesorech je pouze v taktech:https://www.czc.cz/porovnatI5 6600 je logicky taktovaný výše. Zda se vám příplatek vyplatí je těžké říci, spíše ale ne. Proto se doporučuje hlavně i5 6500. i5 6400 je totiž zase příliš nízko taktovaná.

Rozdil v taktech a tim i vykonu i5-6400 a i5-6500 je dost velky a priplatit si doporucuju. Mezi 6500 a 6600 uz je to financne nezajimave, to uz radsi 5i-6600K a k tomu odpovidajici deska (alespon MSI Tomahawk nebo ASRock Z170 Fatal1ty nebo Pro4, ktera je z tech slusnejsich nejlevnejsi).

Jádro sestavy pak může vypadat, např takto (pokud tedy chcete GTX 1060):https://www.czc.cz/178810,178263,168553,2000... Brát jen jako nástřel, možností je více.

Ja bych vzal ram jako 1x16GB.

Klidně. Píši, že je to nástřel. Chtěl jsem to trochu urychlit, protože, pokud se bude tazatel ptát takto na každou komponentu, zvláště když nechce říci rozpočet, bude tu materiál na knihu a možná i několik pokračování.

Stránka cena-výkon.cz se tu objevuje poměrně často, ale že by tam byly smysluplné sestavy, to se říci nedá. Spíš často nechápu, kde ty bludy berou. Jen na té odkazované stránce:- FX 4320, kravina, X4 880K je lepší, novější a stojí stejně- FX 6300 - budiž (i když vedle FX 8300 moc smysl nemá)- FX 6350 - nesmysl- FX 8320 - nesmysl, FX 8300 má podobné takty a nižší cenu- i3-6300 - absolutní nesmysl, je drahé skoro jako i5, ale není o tolik lepší než podstatně výhodnější i3-6100- FX 8350 - vedle podstatně výhodnějších FX 8300 a FX 8320E opět nesmysl- i5-6400 - když se šetří a je třeba 4 jádro, budiž. Jinak i5-6500.- i5-6500/i5-6600K - ok- FX 9590 - totální zhovadilost. Je to drahé na pořízení (drahá deska, chlazení, dražší zdroj) i na provoz (žere to jako kráva) a výkon to nemá ve většině případů lepší než úspornější i5- i7-6700K - ok- i7-5960X - zastaralé informace, i7-6950X má o dvě jádra více a cca o 30% vyšší výkonJe dost zvláštní, že web, který má v názvu "cena-výkon" naprosto ignoruje existenci některých CPU. Třeba zmíněné i3-6100.A pak je také blbost hromádkovat si rozpočet na jednotlivý HW. Prostě napiš celkový rozpočet a cca 1/3 z toho počítej na grafiku a zbytek tomu přizpůsob.

Celkový rozpočet 37 tis.Po odečtu některých věcí jako monitor (24 palců), software, disky apod. zůstává na ZD, procesor, RAM a grafiku 20-21 tis.Napsal jsem jednou a napíšu to znovu. Intel jsem nikdy neskládal, proto si nechám poradit. Podmínkou je, aby se to pár let nemuselo vylepšovat

Neco jsem radil znamemu, kompletni sestava do 30k se vsim (klavesnici a mys veme docasne nejakou tu "Tesco" kvalitu, repraky ma): https://www.czc.cz/178810,178263,165632,1756... , jeste se rozhoduje nad jinou grafikou.Podminkou byl slusny herni vykon s ohledem na pomer cena/vydrz. Planuje to na asi 5 let s tim, ze mozna dokoupi RAM, disky a bude prubezne menit grafiky (ty asi po 2 letech).