Zhodnocení S.M.A.R.T

Zdravím,mohli byste se mi prosím podívat na hodnoty S.M.A.R.T. disku? Nerozumím tomu a vyděsilo mě těch 94%. Co je špatně, že už není disk stoprocentní?https://i.postimg.cc/3JpYZVQT/SMART.jpgDíky.

Odpovědi na otázku

najcudnejsie na tom je (ak to ukazuje koser), ze priemernu dobu spustenia PC mas pod 2 hodiny na 1 zapnutie.. Ale neboj sa, kedze to je SSD, tak ti to cislo v % je nanic, lebo SSD odchadzaju tak, ze dnes ide OK, zajtra nenastartujes => zalohovat, zalohovat, zalohovat.

ja mam napr. total writes na inteli 70TB a ukazuje 100% ale ked bol systemovy, pc hadzalo modre obrazovky. Ako Dcko ide bez problemu.

"Špatně" je to, že ho používáš .Ne teď vážně, žádný zásadní problém s ním snad není.To, že ukazuje 94% je dáno tím, že už je podle SMART z 6% opotřebovaný (parametr B1 a E7).Prostě u něj už několikrát došlo k přepisu.Ale hlídal bych si parametr B7 (SATA Downshift Error Count).Z nějakého důvodu došlo několikrát ke snížení rychlosti linky z 6GB/s na 3GB/s, čili problém v komunikaci Disk-řadič.To může indikovat nějaký problém s elektronikou, ale spíš nějaký problém s kabelem, nebo ovladačem řadiče.

Hmm, tak díky všem. Snad ještě vydrží a kdyžtak budu muset vyměnit. Byl to jeden z levných Kingston, takže kvalita asi nic moc.Fakt je, že ho zapnu tak jednou za dva dny, udělám co je potřeba a vypnu. Celodenní provoz to není.