Zhodnoceni sestavy

Dobrý den,

Dostal jsem za ukol postavit pc pro grafika, pobezi na nem prevazne: Rhinocerous (3D modeling), CorelDrawn, nejaky ten rendering obrazku/modelu (bud v nastavbe Rhina, nebo jinem programu), ne videi. Nevim jestli je v tomto pripade dulezitejsi cpu ci gpu.

Chci jit smerem upgradovatelnosti do budoucna..+kvalita a spolehlivost

Zatim tam chci dat:

Motherboard: www.alza.cz ...

Cpu: nejaka i3+poradny chladic

Gpu: www.alza.cz ...

zdroj: www.czechcomputer.cz ...

case: jeste netusim, budu muset pocitat s rozmery max 470x230x430 (h x s x v)

os: win 7 64 professional (nebo bude stacit home ?)

pameti: www.czechcomputer.cz ... (pristi rok pak dokoupit druhou sadu)

disk vezmu radeji ze stareho pc, (nejaky rok/dva stary 250GB WD tam je) vzhledem k nynejsim cenam.
mechaniku tez. Pozdeji by tam mohl jit ssd+nejaky mensi rychly disk

Tu i3 tam davam proto, ze si myslim ze i5 by zatim nenasla plne vyuziti vzhledem k cenu, pristi rok(y) by se tam misto toho dala snad uz Ivy i5-i7
Grafika by tam pak sla za trebas dva roky nejaka pcie 3..

Chci vedet co si o tom vse myslite, trebas jestli se na to nevykaslat a misto tak drahe desky dat i5 nebo lepsi grafiku...jenze to ze uz je ta deska pcie 3 ready je pry jen dalsi +, jinak skvele desky viz. www.techpowerup.com ...

Celkove by sestava mela stat kolem 20 tisic. Myslim ze v teto cene bude oproti skladanym sestavam trpet na slabsim procesoru. Zase ale nabidne vyssi kvalitu ostatnich komponent. Puvodni sestava je amd 1,5ghz a agp radeon 3650. Myslim ze posun vpred by mohl byt hodne znat.

Predem dekuji za odpoved

Odpovědi na otázku

Totalni nesmysl.

http://www.rhino3d.com/4/systemrequirements.htm...
Nač herní grafika?! Na takové aplikace patří profesionální.
Herní deska od MSI - zajímavé je srovnání s: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... , což je naprosto neporovnatelná kategorie.
Opravdu úžasné paměti s mohutným chladičem...

Kuba :To musí být,hodně zoufalej grafik,když to sestavení zadal právě tobě.

..dostal sjem za úkol postavit pc pro grafika.......................nevím jestli je v tomto případě důležitější CPU nebo GPU ..... disk vezmu raději ze starého pc, rok/dva(naběháno kolik asi tak ?)
a ten grafik se tím živý? že tak dlou ho vydržen na tom měl? a on dělá grafika pro nějaký školní sem/tam deník?

Na systemove pozadavky Rhina jsem se samozrejme dival, moc moudrej z toho ale nejsu. Grafiku jsem jeste uplne neresil, ale jen tak nastrelil. Spis by tam asik bodla tahle: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp... Proc by to mel byt totalni nesmysl? O te patici 1155 a i3 pisou pokud si to dobre pamatuji zrovna v poslednim cisle Computeru. Co se tyce pameti tak chladic maji vsechny viz. http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp...
Co myslis tou profesionalni grafikou ? Muzes sem prosim hodit konkretni typ? V cca podobne cenove relaci, dik Btw V cem je ta deska o tolik lepsi ? V rezimu vice monitoru nikdy nepobezi. No na to postavit server/ws si moc netroufam abych pravdu rekl..Ale budu rad, kdyz me poradis tedak nejakou neherni tedak. Je pravda, ze OC nejspis nikdy nevyuziju, ale jen malo ktera ma podporu pcie3. Zoufalej rozhodne neni , ale je to muj dobry znamy rekneme, vi ze me to bavi. Navic kdybys byl trochu z branze, tak bys bral v potaz aj moznost, ze takove to nekolikahodinove, ci denni renderovani nedela primo on, ale posila nekomu, kdo ma pocitac v cene osobniho automobilu primo na to delanej...Ja se sice skladanim sestav nezivim, mam to jen jako konicek, ale myslim si, ze to i tak predci skladane sestavy v podobne cenove kategorii. A ano tohle mu doma stacilo a bohate. Disk moc nabehano nema, jestli myslis to, ze by se mohlo stat, ze odejde a on ztratil data, navic si vse zalohuje na exterak, nebo primo na jina media..

Achjo pak píšeš mutmitediální pc a teď tu vyhledáváš profi grafiku...
ujasni požadavky..pak si ujasni na co máš a co zvládneš a pak.. se jede dál...

Ano, paměti v uvedené kategorii jsou všechny s chladičem, ale s procesorem Core i3 je použití těchto pamětí naprosto nesmyslné, to jsou modely pro extrémní přetaktovávače. Pro uvedené použití plně dostačují paměti z této kategorie:
http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp...
Přičemž pro Intel CPU doporučuji vybírat z těch, které mají pracovní napětí 1.5V.

Ahoj, Dík, takže tu i3 mě schvalujete? Jen nevím jaký typ konkrétně. Jinak co jsem přemýšlel ohledně využití...prostě by to měla byt normalní, výkonnější mašina shopná pracovat jak v 3D, tak normálních desktopových . Nebude to pc jenom vyloženě na práci, a jak jsem již psal, předtím mu stačila i ta AGP. Ta ale už nestíha(nebo cpu) v náročnějších, datově objemnějších modelech, a chvíli trvá něž s tím např pootočí/přiblíží atd. Snad mi rozumíte. Jinak předtím to skládal pan Ing. co má normálně firmu, a tam dal herní grafiku od MSI, (ta pak po záruce vyhořela a šla tam ta radeonka..). Co se týče jeho kolegů, u žádného jsem spešo prof. grafiku v pc taky zatím neviděl. Tak snad tam normální grafika kolem 4tisíc(nebude vadit když bude trochu levnější) stačí. Asik tedy půjdu do nějaké Nvidie s CUDA. (nebo ne?). Paměti vezmu co jsi mi doporučil. Ohledně zdroje, cpu, a desky teda vyhrady už nemáte ?

ale mas pravdu, nemel jsem se ptat na stroj pro grafika..spis to tedak bude multimedialni/vykonnove zamereny kousek Omlouvam se

Počkej a roč to udeš ty? promiň ale ty o tom rozhodně moc nevíš... tady teď získáš rady a nakonec se doladí sestava a ty pak bude jak že ten dobrej?
chápu když se lidé ptají pokus si sestavují své pc,ale když to někdo dělá někomu tak o tom snad už trochu ví a má tak nějak jasno...
takže to má být multimediální stroj... s vysokým výkonem? a finanční strop je tedy 20 tis? bez monitoru?

Tak teď vůbec nevím,co to vlastně chce. Pokud 3D aplikace výše uvedené, pak ta FirePro celkem ujde jako vstupní karta do profesionální oblasti, ač Quadro jsou v OpenGL výkonnější Ale zase ji chybí UDV...
S výjimkou chladiče nejsou: http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp... a k běžnému užití třeba tyto: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp... dostačují.

Tak jsem dneska sledoval vytižení mého notebooku (i3-370M, HD 5470, 64 win7prof) při práci v Rhinu a následném renderovaní v nástavbě Rhina (keyshot). Při práci v Rhinu minimální vytížení jak cpu tak grafiky, a to i při velmi objemných modelech. Při rendrování v keyshotu moje cpu cedilo krev, 100% vytižení všech threadu. Ovšem renderovat se doma zase tak často nebude..

Jinak jak jsem pátral na oficialnich forech keyshotu tak Quadra nevyužije naplno, CUDA pomůže nejspíš líp. viz
http://keyshot.com/forum/index.php...

"I’ve since learned that Quadro cards are typically better for CAD and rendering, but would they make much of a difference for Keyshot?" No, don't waste your money on this one.

Takže pravděpodobně to vidím na
http://www.alza.cz/gainward-gtx460-1gb-ddr5-... ...
S deskou si nejsem ještě úplně jist...
Procesor i3-2100 s tím, že cca za rok (po příchodu Ivyku a nějakém tom opadnutí cen), tam půjde i7.

žabák:+1000

Core i3 nebrat, to je low end, na tom prd hry zahraješ