Zhodnocení sestavy - hry, virtualizace

Ahoj, koukli byste se mi prosím na sestavu, jestli všechno sedí tak jak má? Využití na hry a virtualizace. Momentálně mám fullHD monitor 75 Hz.Nejsem si jistý tou deskou, ale bohužel potřebuju wifi, a pak příplatek za x570 oproti levnějším b450+wifi kartě (cca 1000 kč?) je kolem tisícovky, což už není tak hrozný. Nemám vyloženě stanovený budget, jen bych rád za své peníze dostal nějlepší poměr cena/výkon. A samozřejmě pokud se dá někde uštřit, budu rád.

Odpovědi na otázku

Trochu jsem zapomněl připojit odkaz.. https://www.czc.cz/271037,264414,253607,2530...

... když chceš i virtualizovat, tak se hodí více RAM, nejméně 32GB a koupil bych i větší SSD, min. 1TB /pokud teda už nemáš nějaký HDD/ ...

Další disky mám. RAM dokoupím v případě potřeby. Virtualizace nebude nikterak náročná. Nejspíš něco jako minishift a rhel. Spíš jen tak na hraní.

Ja bych si priplatil 300 czk a poridil vykonejsi zdroj. V tech. specifikacich AMD Radeon™ RX 5700 XT je udedena spotreba 225W a doporuceny zdroj 600W, primo vyrobce karty uvadi dokonce 265/650W a 600W jako minimum.https://www.amd.com/en/products/graphics/amd-... https://www.sapphiretech.com/en/consumer/nitro-radeon-...

5700xt ma v AvP 355W s pretaktovanym Core i7-5960X (default 140W) https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5...

A to ještě na zásuvce. Po zdroji chce cca o 5-15 % méně, podle účinnosti zdroje (spotřeba zdroje se do požadavků na zdroj nepočítá).

Požadavky na zdroje jsou schválně přehnané, protože výrobci netuší, jakou sračkou to bude zákazník napájet. Ten zdroj je k tomu více než dost. Reálně se ta sestava v zátěži dostane maximálně někam ke 300 W, kdyby 350 W, tedy nic, co by tento zdroj nedal s prstem v nose. Silnějším samozřejmě nic nezkazí, ale nutné to opravdu není.

Mate pravdu panove, z nejakeho duvodu jsem naprosto ignoroval fakt, ze jsou zdroje s ruznou ucinnosti a vyrobce pocita spis s tou horsi variantou.Beru svuj predchozi prispevek zpet.

No, výrobci karet ve svých doporučeních spíš počítají i s tím, že zdroj může být šmejd, který specifikace zrovna moc nedodržuje. Proto raději značně přehánějí.

Dík za radu. Snažil jsem se sestavu prohnat několika kalkulátory a vycházelo to kolem 450 i s rezervou. Volil jsem tedy radši "slabší" zdroj ale snad kvalitnější.