Zhodnoceni PC sestavy

Dobrý den, po mnoha radách jsem si udělal mě vyhovující sestavu, ale nejsem žádný expert, takže prosím poraďte, jestli tato sestava není nijak vadná (na nic komponenty...). OS mám vyřešený, myš taky. A řeknete mi, jak mám nechat na czc, aby mi slozili PC?MB https://www.czc.cz/msi-b350m-pro-vdh-amd-b35... RAM https://www.czc.cz/patriot-viper-elite-8gb-2... GPU https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx-1050... CPU https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600/209974/p... HDD https://www.czc.cz/seagate-barracuda-1tb_2/2... Zdroj https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-10-40... Case https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg4-pu... Monitor https://www.czc.cz/benq-gw2470he-led-monitor... Klávesnice https://www.czc.cz/cherry-stream-3-0-cz-cern... A potrebuju nejake chladice nebo neco jineho?Dekuji

Odpovědi na otázku

Na co bude PC využíván? Windows máte?

Jak už jsem kdysi psal, hlavně na hraní minecraftu, natáčení, stříhání a renderování videí. Jo a prý se dá windows koupit z aukra levně, je to legální?

Aha, tak proto. Už si vzpomínám. Vy jste tedy splácal dohromady vše, co tu někdo hodil do placu. Ne nadarmo se říká, co člověk, to názor.Takže za mě:1) Aukro windows ne!! Jen podporujete příživníky a šedou ekonomiku. Pokud chcete krást, tak si to ukradněte. Nevidím důvod dávat prachy nějakému ....., jen aby jste měl pocit, že si to kupujete. Legální, v plném slova smyslu, to stejně nebude, byť to může být funkční. Nemluvě o tom, že už tu bylo, že MS na nějaké ty licence přišel a zablokoval je. Pak se divili: "Já si to přece koupil......."Nevím kolik vám je let, ale pokud chodíte na školu, tak školy v partnerkém programu třeba dávají žákům možnost stáhnout si licenci win zdarma. A napořád.2) Minecraft nehraji, ale určitě by využil lepší grafiku. Alespoň GTX 1050Ti. Nebo alespoň nějaké lepší provedení této základní grafiky. Ale nějaké supermoderní hry nečekat.3) S bodem 2 souvisí i to, zda třeba nejít jen do R5 1500X. Je otázka jak moc to omezí ten střih. Asi dost, pokud to využije procesor naplno. Ale byla by nějaká ta stovka alespoň natu GTX 1050Ti.4) Osobně bych si k R5 1600 představoval lepší desku.5) Proč tam není ssd? To vám radil kdo? Je to jako postavit na start sprintera. Chtít aby běžel stovku, a těsně před startem ho střelit do nohy. Právě při práci s daty ssd využijete. Načítání bude o mnoho rychlejší, když budou data na něm. HDD je dobré spíše jako skladiště finálního výsledku. I ve hrách se ssd využije v rychlejším načítání, atd..6) 2x4ram? Proč? Když už tak 2x8, nebo 1x8, stejně to budete muset časem rozšířit. A ty ramky jsou psané pro Intel. Sice je možné, že v AMD půjdou, ale AMD je na ram háklivé.... Aby nebyl problém.Měl by jste si rozmyslet, co vlastně chcete, a co u vás znamená natáčení a stříhání videí, atd... Co je priorita? Nebo je to jen natočení videa z Minecraftu a pak hození na web? Měl by jste mít přeci představu, co vlastně Ukázat celý příspěvek

Tákže... z tím windowsem: díky, z tama si ho určitě kupovat nebudu, spíš zkusím zjistit, jak to je na naší škole. Hrát budu jenom minecraft, už ho hraji několik let a nic jiného mě nijak nebere... Teď mám (nebo spíš máme v rodině) tento PC http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp a jede minecraft na low na 60 fps, takže myslím, že by stačila grafika 1050. Tím střihem nemyslím žádné profi nic, ale prostě abych spojil několik částí videa, dal do toho hudbu, zlepšil zvuk a občas přidal zvukové efekty. Jestli bude stačit r5 1500x, to nevím, ale zkusit můžu. Jakou desku byste doporučil k 1050x?Když si koupím SSD s asi 250 GB, budu muset dokupovat HDD?Ramky mi někdo poradil. Osobně s tímto nemám žádnou zkušenost, takže fakt netuším, o co to jde. Takže bych byl zase rád za nějakou RAM k AMD (nejspíš 1x8GB)Co si představuju pod stříháním už jsem psal, ale tady to vysvětlím celé. Budu hrát, přitom nahrávat obraz i zvuk. Po nahrání zlepším zvuk, odstraním šum (mic mám dobrý). Poté video sestříhám (části, kde se neděje nic zajímavého ustřihnu, přidám hudbu, případně zvukové efekty, intro ani outro nemám v plánu dělat.) Poté už jen video dám na YT (+ samozřejmě udělám miniaturu a popisek). Na PC bych hrál tak 1 hodinu denně (rodiče podporují diktaturu, přičemž diktátoři jsou oni), pak bych stříhal. Monitor je doufám dobrý?A ty ventilátory jsou potřeba nebo jsou rovnou v procesoru?Ještě děkuji za všechny rady, a prosím o odpověď na další otázky. Děkuji.

Oprava: jakou desku byste mi doporučil k R5 1500x? Překlep

V minecraftu vyuzijes vic cpu nez grafiku. Mam v nem pres 200 modu a to mu dava zabrat hlavne RAM to sezere kolem 10GB

Já módy hraji jen někdy, takže 200 jich u mě fakt nehrozí.

Tak pokud je to tak nenáročné na grafiku a žere procesor, tak se omlouvám. Asi bude tedy GTX 1050 stačit. Nebo zkuste sehnat RX 560, mohlo by se to ve stejné ceně povést a získáte tím 4GB Vram. To se může hodit.Desku, pokud mám zůstat u levných, bych pod ten procesor bral alespoň tuto:https://www.czc.cz/asrock-ab350m-pro4-amd-b3... Všude chlazená napájecí kaskáda.SSD bych bral určitě. Zda si k němu dáte i HDD je na vás. Záleží kolik je třeba místa. Nicméně ssd musí být tak veliké, aby vše co se má načítat rychle, bylo na ssd. Jinak to nemá cenu. HDD je pak na věci, které nepotřebují rychlé načítání. Finální videa, fotky, dokumenty, filmy,....Monitor je OK.Nevím jaké ventilátory myslíte. RG4 se dodává se třemi ventilátory do skříně. To stačí. A procesor se prodává v setu spolu s chladičem. Takže alternativní chladič není vysloveně nutný.

PS: Ram jsou trochu problém. Buď se vám povede sehnat moduly napsané přímo od výrobce desky, že byly testovány (bývají většinou dražší), nebo to risknete.No a když budete vybírat sám, tak bych si kromě velikosti (nevyužijete 16GB?), hlídal to, aby byly takzvaně DDR4 single sided, nebo též single rank, nebo též 1R a o frekvenci 2666MHz. Více lze použít, ale už je to přetaktování.viz toto v závislosti na osazení desky různým počtem modulů:https://goo.gl/FfSREC

Pardon, špatně odkaz:https://ctrlv.cz/cM6m

Tákže, po probrání s rodiči jsem zjistil, že má stát PC se vším všudy max 20 tisíc, protože budu muset kupovat mobil, zeplatit lyžák, zaplatit zájezd + ještě jsem se dozvěděl, že svě vlastní peníze nemohu utrácet bez dovolení. Takže budu muset návrhy zlevnit, ale jediné, co mě napadá, je ubrat na procesoru (nebo "koupit" OS z aukra, což fakt ne). Takže jaký byste mi doporučili procesor kolem těch 3k? Řekl bych, že nejspíš Ryzen R3-1200. Co myslíte? A nebo zlevnit něco jiného? Pokusil jsem se ještě vzít horší verzi grafiky. Zatím to vypadá takto bez procesoru https://www.czc.cz/203502,188293,175661,2225... Děkuji

Na začátek bych asi koupil jenom 8gb ram, kdyby bylo potřeba, není problém dokoupit. Neví někdo, kolik zabírá minecraft? Stačil by mi 120gb SSD + bych koupil 1TB HDD?

Nebilo by lepší koupit nějaké I5 bazarový a grafiku do toho starého PC a šetřit na nový.

Nebylo, já potřebuji nový, protože ten starý jsme měli společný, ale stěhovali jsme pokoje, takže brácha je v pokoji se starým PC, ale vadí mu, když tam jsem...

tak jestli to hraješ, tak se snad můžeš podívat ne?Rozhodně ti to 120GB SSD ale nestačí na zamýšlený střih videa.

Aha, já tomu fakt nerozumím.. Takže když střihám video, tak je celé video najednou na disku? Nevím jak to říct, doufám že mě někdo pochopí a odpoví mi.

Když sříháte video, tak nejen že je celé na disku jednou, ale dokonce někdy hned 3x. 1) Na disku máte surová data, ze kterých program pro střih čerpá2) Když to program zpracovává, tak si to ukládá do mezisložek (záleží na programu). Naposledy když jsem stříhal já, tak mě to sežralo cca 100GB z mého ssd, ani jsem nevěděl jak. A to to bylo jen pitomé nějaké domácí video z běžné kamery.3) Pak tam máte výsledný produkt vašeho počínáníTakže teoreticky (zjednodušeně řečeno, nelze to brát takto doslova) jsou data na disku 3x. Pro zpracování 1GB videa, je tedy potřeba cca 3GB místa.

A co je všechno najednou na SSD disku? Například při tom střihání - určitě windows, to video a co ještě? A když sestříhám video, můžu ho doufám přesunout na HDD? A jak se to dělá, že mi třeba ta hra jede na SSD?

Jo a ještě k windows - jaký je rozdíl mezi tímto https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... a tímto https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home... ?

Jo už to vidím, jedno je z flashky a jedno z dvd

Minecraft zabira asi cca 300MB bez modu a ssd pomuze dost nacitani

Na minecraft by mi stačil malý SSD, ale teď mi poradili, že i na střih videa ho potřebuju...Jo a kolik zabírá minecraft s modama? Nebo kde to poznám?

mám 240GB SSD a na něm win + minecraft + ještě nějaké hry a mám cca 50GB volných

Muzu zaloziz novy prispevek, kdyz mi tady nikdo uz neodpovida?

Nešla by ta sestava takto?