» Poradna » Mobily

Zesilovač k PC

Zdravím, mam repro Aiwa sx z95 s imperanci 6ohm a vykonem 2x150w a zvukovou kartu ESI Juli@. Potrebuju mezi to nejaky zesilovac, muzete mi poradit? Nyni mam mezi tim AV receiver od yamahy htr 3064, ale nasel jsem k nemu jine uplatneni, tak hledam neco noveho k PC. Nejde mi tak ani o konkretni modely jako spis kolik mam do toho investovat, jake znacky vybrat, na co si dat pozor a na co se zamerit? chci se vratit k amaterske tvorbe elektronicke hudby, takze bude slouzit k poslechu a tvorbe. Predem diky za rady.

Odpovědi na otázku

Ahoj jestli ti můžu poradit tak tu kartu co máš teď vyhoď,,,a kup novou která už má zesilovač v sobě,,nemusí to být zvuková karta ale klidně i nějaká krabička do USB,,,jde o to že kdybys měl zvuk přes svojí kartu + zesilovač,, a na to věž,nepůjde o moc čistou cestu, a je prostě lepší koupit jednu věc která zvládne obojí, kvalitu i výkon,,, přes co máš připojenou tu věž ? optiku,cinche ?

mam to optikou, ale ty jsi me moc nepochopil ja nemam zadnou vez, , nyni mam esi juli@ optikou do receiveru od yamahy, a z neho medenou dvojlinkou do reprobeden aiwa....a nezlob se, ale asi tu zvukovku neznas, kdyz pises abych ji vyhodil... toto neni bezna multimedialni zvukovka...

Kartu se zesilovačem? To snad ne ;)

proč ne ? ty bedny mají jen 2x 150W

To nám chceš tvrdit že ta karta nedokáže regulovat úroveň výstupu? Dřív bych si na to koupil nějaké monitory. Třeba něco od Adam audio, Eve audio. https://www.adam-audio.com/en/f-series/ hlavně si je bez poslechnout a vezmi si svoji hudbu a přehrávač, ať ti nepusti tuc tuc z YouTube z telefonu. Aiwaa je fakt dělaná na něco jiného. Bůhví co z toho vlastně leze. Externí zvukovky jsou od toho ze nechyraji rušení z ostatních komponent. Juli je snad ok, špička to není, ale špatná taky ne.

Ty jsi úplně mimo.

Třeba je to zelený mimoň.

Ja by som k Julinke kupil klasicky stary uplne najlacnejsi analogovy zosilovac od Technics, bo je zvukovo urcite lepi ako digitalna Yamaha. Ovsem na synth muziku staci akykolvek aj digital.

Diky za odpoved, kdyz jsem se dival na stranky bezneho elektra, tak napr yamahy mely solidni vykon v 6 ohmech na kanal cca 130-150w, ale kdyz napr na muziker, nasel jsem zesilovace na 4 ohmy (a to nevim jestli muzu pripojit na 6ohm repro) a vykon na kanal cca 20-60w a staly stejny peniz, tak nevim jaky je v tom rozdil... dival jsem se na napr. Yamaha A-S201 a Monacor SA-100. Samozrejme vim ze to neni jen o tom vykonu, a nepotrebuju at to hraje silene nahlas, ale pak uz fakt nevim co koupit a co ne...

Viac ohmove repro pripojit mozes. Kukni sa do manualu. Zvycajne je tam napisane od - do.