» Poradna » Ostatní

Zesilovač GSM signálu

ZdravímChtěl bych se zeptat, zda existuje něco jako zesilovač GSM signálu?(někde jsem nějaký modem na gsm zesílení našel, ale netuším, jak to funguje a navíc sem se dočetl, že je to ilegální používat)Doma chytám t-mobile-cz, signál cca 4* z 5ti, ale jakmile začnu telefonovat, hovor se seká a časem se přeruší. Děje se to jak mně na iphonu, tak ostatním členům rodiny na samsungu a nokii. Bydlíme blízko hranic a často tu chytám t-mobile-pl. Když telefonuji venku, všechno je OK, jen, co vlezu do baráku, nastanou tyto problémy.Nemá někdo zkušenosti s těmito problémy, popř. nějakým řešením?Děkuji

Odpovědi na otázku

Riešením by bol jedine GSM repeater. Nie je to nelegálne, ale nie je to zrovna najlacnejšie riešenie. Kedysi také niečo dokonca ponúkal aj Telekom (Eurotel).Napr.: http://www.gsmrepeater.cz/page/jak-vybrat-repeater/5

Díky :)

Jednoduché řešené je držák na mobil s možností připojení externí antény, kterou si dáš na střechu. Zesilovače signálu (ext. anténa taky na střechu) najdeš hledáním na google.cz "gsm signal amplifier" a přepni si na obrázky.

Operátora si zvol manuálně, aby se ti nepřepínal polský operátor.

Jestli máš slušný internet, mohlo by být řešením použití femtobuňky (něco jako wifi-router, ale místo wifi vysílá po baráku GSM signál. Spojení s operátorem je přes internet). Informuj se u operátora.