Zesilovač do auta - PC zdroj

Zdravím, co myslíte, je hodně blbej nápad nápajet zesilovač do auta normálním ATX zdrojem do PC? za předpokladu že bych zdroj nastartoval propojením 4. a 5. pinu na konektoru do desky a 5V větev bych zatížil odporem nebo žárovkou.

Odpovědi na otázku

Bez problemu. Napeti sedi a vykon je dostatecny.

Jinak zatizeni 5V vetve snad neni nutne. Provozoval jsem pres ruzne zdroje ruzne veci na 12 voltu a nikdy nebyl problem.

Díky, šlo mi spíš o to jestli tam nebude nějak výrazně větší rušení.. i když v autě zase alternátor, tak by to asi neměl být problém

Presne tak. Tech 12V z auta bude nejspis mnohem mene stabilnich a zarusenych.

Drive se uvadelo, ze spinane zdroje nejsou pro hudebni zesilovace vhodne, ze nemaji tak rychlou reakci na zmeny jak je treba + vysokofrekvencni ruseni. Nicmene v tom zesilovaci do auta je take zvysujici spinany zdroj, jinak by z 12V neslo dostat takovy vykony do 4 ohmovych repraku. Tudiz, bych to tam take klidne pripojil. Pripadne problemy by slo doladit pridavnymi kondenzatory. 5V bych take nezatezoval, tak max na 10W kvuli mozna lepsi stabilite zdroje, ale to je diskutabilni.

díky tak to zkusím

Dříve a nyní a pozejtří se bude uvádět tolik krávovin že se to musí biflovat i učitelé základních škol a Neandrtálci co tomu vůbec nerozumí. Rušení ze zdroje je stejně idiotské vidění jako vidět pářit se kočku s myší.

Chápu-li to dobře, tak chceš z 12DC dělat 230AC a to následně opět měnit na 12DC?Jinak doma v Kocourkově všichni zdrávi? Co tím zdrojem chceš napájet?

A u vás nikdo momentálně nedostatečný? Nebo s pomalejším myšlením?Představ si takovou situaci: mladík má hluboko do kapsy, ale chce dělat rachot ve svém mládeneckém pokoji. Má možnost sehnat zesilovač do auta a tu ho napadne, dle tebe kacířská, myšlenka, že ten zesilovač může zesilovat i mimo auto...Už se rozsvěcuje?

Jo tak to jsem nedomyslel. Takováto zoufalost mi na mysl opravdu nepřišla. Takže se tazateli omlouvám a tobě děkuji za objasnění toho myšlenkového pochodu.

Rád pomohu.

Už pár let mi hraje ve sklepě staré autorádio na AT zdroj - zapojená jen +12V větev, OK.Uvnitř ATX PC jsem provozoval zesilovač 4×6W, napájený druhým ATX zdrojem, spínaný přez relé prvním zdrojem, ovládání hlasitosti vytažené stíněnýma kablíkama od CD-ROM na panel místo 5.25 mechaniky, taky OK, jen to chtělo podložit filtračním kondem - nebál bych se toho.

Taky na chalupě provozuju autorádio ze zrušeného auta živené AT zdrojem (tomu stačí síťový vypínač a pro jistotu zátěž) a celé to funguje léta k mé radosti. Pravda, výstupní výkon proti autu bude o něco málo menší - v autě je cca 14V - ovšem nepožaduju, aby radio řvalo jako na open air festivalu. Žádné kondíky, funguje to (aspoň mě) dobře i bez nich.