» Poradna » Mobily

Zesílení Zvuku

Dobrý den, Potřeboval bych zesílit zvuk z PC do sluchátekMám Windows 10, Sluchátka: HyperX Cloud, Siberia V2, zapojeno do základové desky: Asus B360M-KVe windowsech je všechno dáno na max, sluchátka taky a oboje sluchátka hrají né tak nahlas, jak bych chtěl. Zkoušel jsem upravit hlasitost přes různé softwary ale většinou to odnese hodně kvalita zvuku. Takže jsem přemýšešl že bych sáhnul pro nějaký hardware. Takže jestli by někdo měl nějaké doporučení na nějaký zesilovač nebo zvukovou kartu. Cenově max tak 1,5k. Nejsem audiofil a nepotřebuju uplně top zvuk, jde mi jen o zesílení zvuku.Ano mám sluchátka dána na max, mám volume ve windowsech na max, zkoušel jsem sluchátka na jiných zařázeních, Cloudy jsou staré necelý týden (hlasitost je stále nedostačující). V některých aplikacích - Spotify nebo CSGO je zvuk dostačující ale u ostatních musím mít vše na max a stejně to je někdy málo.

Odpovědi na otázku

Skús si nájsť napr. toto https://www.alza.sk/m-audio-bass-traveler-d39... v Alza.cz alebo inde na nete.

a) můžeš zkusit dedikovanou zvukovku, pokud ji máš kam zastrčit (někdy jsou na MB ještě PCI porty, takže lze užít starší - pokud k ní budou drivery).b) můžeš zkusit nějaké repráčky s jackem pro sluchátka (po zastrčení se repráčky odpojí).c) můžeš zkusit nějakou USB zvukovku.

A nějaké doporučení? Do pc se mi zvukovka ještě vejde, slot na ní mám.

Ve zvukovkách se až tak neorientuju, asi to chce nějakou pro vysoký odpor sluchátek (tzn. s vyšším výstupním napětím).

Ještě jedna možnost na vyzkoušení: některé monitory mají jack pro sluchátka, který jede z HDMI signálu (nutno přesměrovat výstup zvuku).

To s tím monitorem mi pomohlo , přepnul jsem do monitoru a hraje to silněji, díky

ty máš dvoje podobný sluchátka každý cca za 2500,- ??? No nic. Kup si externí USB zvukovku.. např.https://www.alza.cz/hyperx-amp-usb-d5456461.htm

Ty siberie mám už asi 7 let ale poslední dobou začíná vypadávat levý ucho takže jsem šáhnul po Cloudech. Nějak jsem i doufal že ty Cloudy by mohli vyřešit ten problém se zvukem, přece jen 7 let sluchátka už nebudou hrát nejlíp ale spíš už mě omezuje zvukovka. Děkuju za radu

Nějakou podobnou zvukovku mám od hyperx revolver a hrozně šumí. Nedá se to vůbec používat. Jinak používám Asus xonar u7 a je tam do slušnej rozdíl v kvalitě. Akorát ta cena už je vyšší.

Koukal jsem se, ty HyperX Cloud mají uváděnou impedanci většinou 60Ohm (ale na některých zdrojích je to i jinak, možná je víc verzí). To je docela hodně a prodávat je jako herní sluchátka k počítači je trochu podvod. Takže ověřit kolik mají ve skutečnosti (nejlépe v návodu) a koupit sluchátkový zesilovač, který má dostatečný výkon. Hledat k danému zesilovači údaj o doporučené impedanci sluchátek, ale koupil bych raději výkonnější (pro sluchátka až 100Ohm). Známá značka s dobrým poměrem cena/kvalita je FiiO , ale pokud nejsi audiofil, je to asi jedno