» Poradna » Ostatní

Zesílení wifi v RD

Dobrý den, mám dotaz, zda má někdo teoretické znalosti či praktické zkušenosti s lepším, silnějším pokrytím wifi (delší dosah přes zdi), když by se připojil 3COM ADSL Wireless 11g Firewall Router WL-540B kabelem s B3000 od výrobce Huawei, který dodává Vodafone k Internetu. Neznám parametry a jsem jen amatér. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Co použít vyhledávání? Řeší se to tady každý den.https://www.zive.cz/poradna/sc-20/

Popravde ten WL-540B bych asi poslal odpocivat do "kremikoveho nebe" (cti elektroodpadu), ale pokud to chces s minimem investici tak ano, pri spravnem nastaveni (tj. jen jako switch a pristupovy bod) to fungovat bude a zlepsi pokryti wifi signalem - byt pouze v stare a pomale norme 11g, avsak pokud je to jen pro pripojovani na internet, muze to postacovat.

ADSL Wireless 11g Firewall Router WL-540B - prehistorické zařízení, které snad nemá dnes již cenu ani zapínat. Jinak ty nejsi AMATÉR, ty jsi LAIK. Amatér by si dokázal parametry zařízení jednoduše dohledat.

B3000 má 300N wifi, tedy bych doporučoval pořídit druhé zařízení se stejnou rychlostí, jinak by se mohlo stát, že pokud nastavíš shodné SSID, počítače budou ten starý šrot ignorovat a připojovat se v rychlejšímu B3000 i za cenu výpadků.