» Poradna » Počítačové sítě

Zesílení wifi přes AP (Access Point)

Chtěl bych se zeptat mám wifi u které bych potřeboval prodloužit signál pomocí AP konkrétně Tenda A3 . Ale nejsem si jistý jak to funguje . Jde prodloužit signál normálně bez kabelu že bych třeba do zahradního domku kde je dobrý signál od wifi z domu dal AP a ten AP se připojí bezdrátově k wifi a prodlouží signál ?

Odpovědi na otázku

Pokud to chcete bez kabelu, hledáte repeater. Opakovač, radioamatéři tomu říkají papoušek.Repeater podle návodu nastavíte a necháte v místě s ještě dobrým signálem. Rychlost se sníží na méně než polovinu, odezva bude zoufalá.Pokud tam dotáhnete kabel, pak můžete mimo signál, limituje vás jen délka kabelu. Potřebujete k tomu AP, to má většinou jen jeden konektor, po nastavení ho připojíte do tendy a pojede to.

Ano přesně tak jsem si to myslel děkuji moc .

Nevšiml jsem si, že to chcete provést tou tendou.Vaše Tenda umí repeater i AP, tak si můžete vybrat. Doporučuju kabel.