» Poradna » Notebooky

Zesílení příjmu WIFI signálu pomocí směrové antény

Dobrý den, jsem řidič kamionu a jako takový jsem stále na cestách. Vozím s sebou Notebook. Dnes je již na většině Benzínek free WIFI. Avšak ne vždy se zadaří stát na místě s dostatečným signálem. Proto bych potřeboval nějaké řešení pro zesílení příjmu signálu. Nejlépe nějaká anténa, která se připojí přímo do Notebooku třeba pomocí LAN, či USB. Pokud možno bez nutnosti napájení ze sítě. Na netu jsem našel směrovou anténu. TP-LINK TL-ANT2406A sektorová anténa/2.4GHz/6dBi/Indoor . Prosím poraďte co je pro moje účely nejlepší, případně jak to zapojit. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Stačilo by mi toto? Vím že to není směrová... Ale má Kolíkový konektor RP-SMA, což je dle mého klasický lan kabel...http://www.nej-ceny.cz/199371/antena-vsesmerova-... Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji...

to je tvoje auto? můžeš si tam dovolit trvalou instalaci? jinak to co jsi vybral je na nic...

Auto moje není, ale trávím v něm většinu času, takže klidně zainvestuji. A instalovat do něj můžu co chci, v tom mám volné ruce.. Co bys mi tedy doporučil?

všesměrovou anténu s pevnou instalací na střeše a buď wifi klient "router" nebo nějakou USB WiFi s odpojitelnou anténou. koukám na antény, ale zatím se mi moc nedaří najít něco, co bych dal bezpečně na auto...

Takže bych koupil nějaký ten externí wifi příjmač do usb a k němu tuto anténu. Kdyžtak ji nemusím instalovat napevno, ale vždy bych ji vyndal na střechu, to není problém.. Ty přijmače jsou napájeny z usb, že? děkuji.

Tahle anténa by tam mohla být i na trvalo... právě aby odpadlo to nasazování antény a směrování. A klient se napájí z USB

Mozes pouzit toto:http://www.nej-ceny.cz/356531/panelova-antena-jp... Bud si to das tak aby si to mohol antenu natacat spravnym smerom, alebo si vzdy postavis auto tak, aby si mal najlepsi signal. Porozmyslaj co je lepsie.

Ok, Ale jak to připojit k Notebooku? Mám Lenovo G570... Tato anténa má nějaký zlatý konektor, takže k ní ještě potřebuji nějakou krabičku? Díky.

http://wifi.aspa.cz/tp-link-tl-wn722n-wireles... muže to být třeba někde schovaný na USB kabelu, do počítače si pak jen zapojíš USB

Takže kopím toto: http://wifi.aspa.cz/tp-link-tl-wn722n-wireles... A k tomu toto:http://wifi.aspa.cz/antena-vsesmerova-interli... ..a propojím to třeba cca 3m USB kabelem a mělo by to fungovat.. ..a jak zjistím, kam to má dosah, než to koupím? Potřebuji tak cca 150m. Díky.

Tak na 150m to potrebujes urcite vystrcit von z auta, tak aby antena mala co najmenej prekazok v ceste na AP. Potom uz sa len modlit aby si nechytal vela rusenia. Bohuzial my nevieme ake tam budes mat rusenie, takze nemozeme zarucit, ze ti to bude aj fungovat.

Jasně, to chápu, ale řekněme třeba, že budu na notebooku bez antény chytat jednu čárku a občas to spadne. V tomto případě mi to určitě pomůže, ne? Nechci tady polemizovat o vzdálenostech.. Ale násobek zesílení možná lze odhadnout.. myslím třeba, že to bude 2x silnější, než zabudovaná anténa v NTB. Díky.

O vzdialenostiach nemusime polemizovat, ovsem je tam este dalsi kopec inych zavislosti. Mozes byt prekvapeny, ale notebooky (aspon tie drahsie) maju velmi kvalitne spravene anteny a muju ich minimalne 2 otocene v roznych polarizacnych rovinach. Prave toto napomaha tomu, ze aj ked to ma jednu ciarku, alebo dokonca bez ciarky, tak sa to neodpoji, alebo sa to neodpaja tak casto.S jednou antenou a bez specialneho dvojantenoveho prijimaca, to moze byt aj horsie a to aj v tom pripade ked budes mat 3 ciarky.

Boha to je složité... No, proto tady píšu o radu, takže děkuji. Koupím tedy tu vícesměrnou anténu, asi s ní bude jednodušší zacházení, než pokaždé směrovat tu jednosměrnou.. Jen ještě, mám propojit anténu 1m redukčním kabelem s tím Wireless USB a pak 2m usb táhnout k počítači. Myslím, ať mám v počítači jen usb kabel a ne celý ten přijímač.. ale zase jde o ztráty..

Tam nejde o to, ci budes mat o jednu palicku viac, alebo menej. Podstatna je kvalita signalu. Ta je zavisla od rusenia cudzimi stanicami a tiez sa do toho zahrnaju odrazy signalu od blizkych predmetov a to nielen tvojich, ale aj na strane AP. Bohuzial to nieje take jednoduche, petoze ty nepoznas ako sa bude spravat AP na tvoj signal a to zvlast ak to AP bude niekde medzi kovovymi regalmi plnych tovaru a podobne. Ja viem nepotesil som ta, ale je to tak. Wifi je nevyspytatelna hracka a nikto ti nepovie, ci to bude fungovat, alebo nebude pokial to nevyskusa. Ja by som to USB wifi moc nevystrkoval ked bude snezit, fukat, prsat a pod. 2m koaxialu nemaju teku velku stratu.

Ještě potřebuješ VF kabel, podle délky si vyber svůj, ale myslím tak 2 - 3m budou stačithttp://wifi.aspa.cz/5m-kabelova-redukce-rsma-... mají různé délky těch kabelů. nakupuji u nich běžně

Postačí když budeš mít to co jsi sem dával jako první. Na ostatní se vyprdni. Zbytečný prachy a možnost že ti to někdo sundá. http://www.aspa.cz/tp-link-tl-wn722n-wireles... já mám tohle a bohatě to stačí. Pokud se s notebookem pohybuješ v dosahu 30 metrů tak si kup toto a bud v klidu. Hotovo vyřízeno tečka.

Samotná anténa nestačí, notebook nemá vyvedený konektor. Je potřeba k tomu pořídit nějaké zařízení jako Client, které by mělo konektor. Když rozvážím složité upevňování antény, směrování atd., tak je jednodušší si pořídit čudlík s datovým tarifem. Pokud se někde chztne přímo notebook na wifinu, je dobře, pokud ne, zastrčím modem a jede se dál.

Což o to, jednoduší to je.. Ale určitě ne levnější a taky se obávám, že to bude pomalejší.. Samozřejmě, že jsem nad tím uvažoval, ale jak říkám, wifi je dnes téměř všude, tak proč se někam upisovat a platit.. Děkuji.

Právě, že už zase ne. Pokud jezdíš jen u nás, tak je to vcelku v pohodě, ale v zahraničí wifiny ruší.

Jakto že je ruší?!? ...Nejsou ,,Ekologické" ?

Protože je za jedno "přewifinováno" v soudobosti a za druhý je hodné malý vysílací výkon což omezuje vysílání na malý prostor dosahu, už to tady říkám dlouho ....

Parkoviště jsou mimo civilizaci, takže to není přewifinováním. Žádnou wifinu tam nenajdete, i tam, kde dřív byla. Známý si toho všiml hlavně ve Francii. Asi důsledek HADOPI.Ten malý výkon bohatě stačí na to, na co je wifi určeno, čili na propojení zařízení v místnosti, v bytě uživateli, kteří nic nevědí o elektrotechnice.

Kup si tohlehttp://wifi.aspa.cz/ubnt-nanostation-loco-m2-... pokud nemáš k dispozici pro napajeni 230V tak ještě tohle, pak to můžeš napájet čímkoli od cca 9V až po 30Vhttp://wifi.aspa.cz/pasivni-poe-z49651/Doma popros někoho IT pozitivního ať ti ukáže jak to nastavit (je to jednoduchý). Anténu si přiděláš na střechu. S počítačem to spojíš LAN kabelem.Podle mě nejjednodušší a nejlevnější řešení. To co je doporučováno výše bych nedoporučoval. Všesměrové antény s vyšším ziskem mají úzké vyzařování ve svislém směru a anténní kabely jsou háklivé na poškození.

S tym bude presne na tom istom. Pokial to nevyskusa proste nevie ci to pojde bez padania.

Tak vzhledem k tomu na co to chce je snad jasny ze mu nikdo nezaruci ze mu to bude fungovat vzdy a vsude

Ano, mas pravdu. Presne to som sa mu snazil naznacit.

Nekecej a blbe popojeď!

Potrebuju poradit z antenou kolik stoji a okolik se zesili prijem