» Poradna » Programy

Zerie mi nervy virus typu W32.OPASERV

Mam nasledovny problem:V mojom PC sa certi virus  W32.Opaserv x (x-cela abeceda)Mam Norton Antivirus 2003 s najnovsiou databazou, on ho siceodstrani, ale stale sa asi po 2 dnoch aktivuje.Skusal som asi 5 antivirakov a ziaden mi to neopravil..Ja som bezradny.Vyskytuje sa vo forme suborov::C:\WINDOWS\alevir.exeC:\WINDOWS\Brasil.pifC:\WINDOWS\instit.batC:\WINDOWS\marco!.scra najhorsie je to, ze napada mi subor win.ini v systemovej zlozke asposobuje mi to nestabilitu systemu. Skusal som naformatovat HDD, alebohuzial po instalacii mojho softveru sa znova odniekial spusti.Zo serveru Microsoftu som stiahol zaplatu utilitu vo forme *.exe suboruaby sa tento cerv neaktivoval. Ale bohuzial ani toto nezabralo!STRETLI STE SA S NIECIM PODOBNYMMam prepojene 2 PC v sieti, ale v druhom sa nevyskytuje!! PROSIM POMOC!!!!!

Odpovědi na otázku

1) Rozpojte sit, pripadne zruste sdileni disku, souboru, adresaru atd. 2) Zruste funkci System Restore (na Windows XP nebo ME). 3) Ulozte si utilitu aswclnr.exe na pevny disk. 4) Restartujte pocitac do nouzoveho rezimu. 5) Spustte a nechte probehnout utilitku FixOpsrv. 6) Restartujte. 7) Spustte aktualni avast a eventualne odstrante vsechny zbyvajici soubory oznaceny avastem jako Opas. 8) Aplikujte bezpecnostni zaplatu firmy Microsoft, kterou si muzete stahnout z jejich stranky http://www.microsoft.com/technet/treeview/default.asp aswclnr.exe lze stahnout z teto stranky: http://www.asw.cz/i_idt_1296.html

ad 5) Mel jsem na mysli utilitu aswclnr.exe, nikoliv FixOpsrv. :-*)

I po aplikaci záplaty a vyčištění PC se nesmí sdílet celé disky, ale jen adresáře.