» Poradna » Notebooky

Zenbook - výměna baterie

Zdravím vás, prosím o radu ohledně výběru baterie na výměnu do mého Zenbooku UX430UN. V současné době battery bar již hlásí 72% opotřebení, výdrž klesla na max. 3 hodiny... Notebook je jinak v perfektním stavu, paramtery vyhovuje. Proto jsem se rozhodl pro výměnu baterie, ale ejhle, při hledání originální baterie je vše vyprodané a dodavatelé nemají info o naskladnění. Bohužel 2 roky starý notebook je asi už příliš, takže se díl už asi nevyrábí.Zbývá tedy druhovýroba - na českém trhu mi padla do oka firma GreenCell - avšak, nejsem si jist jestli je to dobrá volba z pohledu kvality, kompatibility...Obecně řečeno - dá se doporučit výměna baterie v ntb za druhovýrobu? Nejsou s tím následně nějaké problémy?Díky za postřehy PS: kdyby někdo měl tip kde sehnat originální kus, byl bych nejraději

Odpovědi na otázku

Pokud není baterie uživatelsky měnitelná, což se mi zdá, že není, tak originální baterie na volném trhu vůbec nejsou. To platí jak pro notebooky, tak i pro telefony. Všechno jsou buď přímo fejky a nebo přiznané alternativy. Ale o jejich kvalitě nelze obecně nic napsat. Ze zkušeností bych řekl, že je spíš špatná. Běžně se stává, že ta nová alternativní baterie je horší nebo stejná, jako dva roky opotřebená originálka. Jen stěží se dá koupit něco, co by se podobalo kvalitě originální baterie. Je dost pravděpodobné, že když nějakou koupíš, nepoznáš rozdíl proti té, co máš teď. Originální baterii bys teoreticky měl dostat v autorizovaném servisu.

Univerzálně platí - a to nejen u baterií (ne baterek/torch) do NBs,ale i do aut - že není nad Japonce (tedy myslím "originál Japonce").Taková Made in Japan - např. v autě - vydrží i 10 až 14 let.Zato jiná, sekundarní, tak cca 6.Jak praví Jack from Brno, Vaše stávající (nemyslím manželku), je ješťe pořád celkem dobrá.I ty 3 hodiny (bez zdroje), není na zahození...