» Poradna » Programy

Zelený obraz lcd televizoru Tesla

Zdravim, Potřeboval bych poradit, vlastním LCD televizor TV 37LCD70 WDG HD značky Tesla, na kterém se mi zobrazuje zelený obraz. Je to vidět na obličejích postav a na stěnach třeba když je scéna v bytě. Anténu mám strčenou do videa, video přes scart do přijímače satelitu a satelit má scartem do Tv. Nevím si rady, jestli to mám reklamovat nebo je to něco v nastavení, fakt budu vděčnej za každou dobrou radu.

Odpovědi na otázku

já bych začal tím, že bych připojil antenu přímo do TV

Jirko44 omlouvám se, v době, kdy jsem psal stejnou odpověď, jsi již odpověděl, takže to není z mé strany "opičení", ale opožděná reakce při psaní. Ahoj Vašek

Hele mě tohle dělal monitor, když jsem ho měl cca. 2 metry od ledničky.... nemáš někde poblíž toho LCD nějakej silnej zdroj??? Jinak to jdi reklamovat....

Jirko, to ti dělá hned od samého začátku jak jsi ji koupil? Já mám tu samou a nic takového se neděje, obraz je perfektní a barvy jsou velmi živé s porovnáním s jinými značkami bych řekl, že Tesla stvořila společně se zahraničním partnerem od fy.Matsuschita/ velmi dobrý typ, který je naprosto srovnatelný s mnohem dražšími přístroji.Jinak, je možnost i nastavit jednotlivě barev.odstíny, mrkni do manuálu, mělo by to tam být.Protože nyní v novém bytě malujeme, tak nemám manuál po ruce, ale vím, že to tam někde bylo.Já jsem nemusel od začátku po koupi nic nastavovat kromě kanálů, takže ti asi momentálně neporadím.Dcera má tu samou telku ale 40 ti palcovou a také žádné problémy.Oba je máme shodně 1.5 měsíce, takže rekapitulace příjde až za delší dobu. Zatím fakticky spokojenost. Vašek

Ještě dodatek, Jirko,vyzkoušej všechno odpojit a vrazit antenu jen do TV až potom můžeš eliminovat případnou chybu vytvořenou jiným subjektem.Vašek

Ahoj Vasku, muzes prosim napsat, jak je tato TV se zobrazenim cerne barvy?Hodne se divam v noci na filmy a mam zhasnute svetlo. Je cerna dostatecne cerna?Diky za odpoved olyman@seznam.cz

Olymane...zdravím, co se týče černé, je skutečně černá, žádné šedé mrchy jako u řady jiných výrobků. Barevné odstíny včetně černé jsou velmi propracované až se někdy divím, proč toto nejde i u řady jiných výrobců, neříkej mi, že by Tesla přišla na to, jak to vlastně ve skutečnosti má vypadat a nebo ti /někteří ostatní/ to vyloženě odfláknou a výsledek je potom to, že jsi sklamán. U tohoto výrobku jsem fakt spokojen, dcera, která má ten /větší/ rovněž bez problému a známý v Praze, kterému jsme ji vlastně kupovali společně je rovněž nad výsost spokojen. Hlavně aby to takhle bylo i nadále, ještě i po téměř třech měsících přicházím na "novoty", které ani v návodu nebyly popsány a jsem mile překvapen.Vašek

Ani na webu vyrobce neni dostatek informaci, natoz navod k stazeni.Kolik a jake vstupy/vystupy ma a jak jsou rozmisteny?

www.svettv.cz tam máš test.

Diky.

No to je velký zázrak a div - ona ta LCD Tesla má prý plnou fantastickou černou barvu!!! To bude asi patent Tesly! Ale pravdou je nejspíše to, že si zdejší majitel té hrůzy od Tesly vymýšlí, protože VŠECHNY LCD tv mají nedostatečnou černou a problémy s jejím zobrazením, jde totiž o nedostatek z principu LCD a je věčný, neodstranitelný....atd. Když televizi, tak PDP.

LCD tesla som nevidel ale vsetky LCD panely nie su ani zdaleka rovnake. V prvom rade zavisi na pouzitej technologii panela (shitne TN versus slusne a drahsie technologie) a v druhom rade na tom ako to vyrobca panela odflakol. Rozdiely (medzi LCD monitormi, predpokladam ze rovnako to je u LCD TV) su priepastne. Zas si nemyslim ze tesla je nieco super, ale mohla u nejakeho modelu pouzit aj slusnejsi panel (sami si tie panely predpokladam tesla nevyraba)

Většinou stačí trochu snížit kontrast a ubrat barvy. Na dálku je to těžké posoudit ale bílou s nádechem zelené má více či méně 90 % LCD

Nazdárek,zajímalo by mne jak jsi Jirko dopad,jestli jsi problém vyrešil.Chci si pořídit tv Tesla 32LCD70 WDG HD takže by mne zajímalo vše,jak jsi spokojen,nespokojen a kdyby se ozval "Vašek" tak bych se taky nezlobil prostě všichni kdo máte jakékoli zkušenosti s LCD Tesla=sem snima!!! Mooooooc díky.

Ahoj Pikobus...jsem tady a plně k dispozici. Všechny tři typy a to 32 ka, 37 ka a 40 ka jsou vlastně jedno a to samé jen s rozdílem velikosti obrazovky, takže já mám 37 ku a dcera 40 ku/má větší kvartýr/, takže budeš-li potřebovat vědět nějaké drby, rád posloužím. Zatím fakt nemohu prakticky krom tech.možností takřka nic jiného napsat, protože telka maká skvěle, s různými známými porovnáváme a mohu ti říci, že se chytají za hlavu, že koupili mnohem dražší a značkově zvučnější kousky a zjišťují, že ty jejich nedosahují ani z poloviny takové vlastnosti, jak tyto Tesly. Fakt chodí skvěle, barvy jak originály, přehrávání filmů/z DVD/ je požitek, který se těžko dá popsat, promítání fotek a další a další věci nelze v krátkosti ventilovat, jsem spokojen a to jsem měl v úmyslu.Jistě, že jsem si před koupí nechal vyzkoušet i řadu jiných značek i mnohem dražších, ale vyhrála to na celou čáru tato Tesla. Nechci tady nikomu vnucovat svoje pocity, každý má nárok si ohodnotit to, co koupil a že je spokojen, to není žádné vychloubání, to je jen momentální fakt, se kterým se rád svěřím široké veřejnosti.Zatím ji mám cca 1.5 měsíce, takže další postřehy jistě budou náledovat i později. Vašek

Kde si ji koupil? Zatim sem ji viděl na webu akorát v jednom či dvou E-shopech.Moc informací na webu se taky nedá sehnat. Zajímalo by mě např. typ LCD panelu (výrobce),jak kvalitní je ten držák na zeď kterej je k ní zdarma (fixní, výklopnej), nikde sem např. neviděl dálkáč (funguje pouze na TV nebo je to univerzál?). Díky za info.

Koupil jsem ji v Tuzexu, vystál 3 dny frontu na mrazu.

kjljk

ako si dopadol??

Takže to bude asi televizí, protože mám zelené i OSD menu a to si myslím, že nemá nic společného se zapojením antény ani satelitu.

Nazdárek,Vašku prosimte zajímalo by mne všechno co psal Roman a ještě kde jsi sehnal info o tom,že s Teslou spolupracuje Matsuschita nikde jsem se to nedočet ale spíš jsem slyšel že to vše vlastí Čínani.! Jo a prosimtě jak tam funguje PIP,musíš ho vytáhnout z jinýho tuneru,nebo nějakýho externího zdroje,nebo stačí když připojíš jednu anténu a hotovo.Jak funguje DVB-T je dobře nastaven(pěkný obraz)neodflákli to??? ......Jo a Jirko hoď taky nějaký info.Nevypadá to růžově co????

Ve stereu a videu byla recenze Plazmy Tesla, údajně taky super a psaly, že má panel Hitachi, jak je to s LCD teda nevím, ale jak si psal, údajně to vlastní Číňani, takže asi něcoˇčřínskýho, třeba to co je v TV AMOI???

Ahoj Pikobusi, teď jen krátce, jsem v práci a za tu jsem údajně placen.Ostatní potom asi z domova. Takže, koupil resp.kupovali jsme hned 3 kousky/1 mě, druhý dceři a třetí známému do Prahy/ a to v Makru v Ústí koncem listopadu loň.roku. Info o tom, že to Tesla dělá společně s Matsuschitou/Panasonikem/, jsem získal od jednoho pracovníka býv.Tesly Přemyšlení/u Prahy/, který nyní dělá v Rožnově/na obrazovkách/.Říkal, že veškerá práce na těchto Teslách je z hlediska prestiže velmi propracovaná a Tesla, že se snaží zase dostat na výslunní mezi světovou elitu výrobců, proto i ta snaha vyrobit něco, co by také rovnocenně konkurovalo ostatním zvučným výrobcům.Co se týče PIPu, maká spolehlivě nezávisle na zadaném kanálu, můžeš nezávisle sledovat jiný program na PIPu a jiný na celoplošném obrazu.Obrazy jdou kdykoliv zmrazit, přesouvat po obrazovce, přecházet z PIPu do reálu a naopak.Rovněž můžeš na místo PIPu sledovat třeba DVD nebo jiný zdroj signálu.Má také přepínání DVB-T a již jsem měl možnost sledovat i obraz digi a přepnutím i analog, vše bez problémů, rozdíl je samozřejmě v kvalitě obrazu, kdy slušný signál v digi je v mnohém lepší jak analog, ale u mne je analog dost dobrý, takže ve většině jsou si tyto dost rovnocený.Takže co se týče otázky či jedna anténa stačí na PIPa, tak ano naprosto v pohodě.Obraz skutečně neodflákli, jak už jsem psal, při dobrém přijmu je přes DVB-T obraz exelentní, ale i analog je při slušném přijmu také velmi kvalitní/záleží i na vysílaném programu/, ale to jistě víš. Co se týče dálkového, tak mám dojem, že nemá možnost ovládat jiné zdroje signálu, než ten, pro který je určen, ale já používám dálkové od Panasonika a to mě na tu Teslu maká naprosto funkčně, kde mám možnost přepínat i na rekordér/Panasonic/, takže ten využívám již proto, že jsem na něj zvyklý. Jinak dálkové na Teslu maká velmi dobře, má přehledné ovládání a existují dva druhy, které jsou mezi sebou zaměnitelné. No a co se týče držáků na zeď, jsou z šlechtěné oceli, kvalitně eloxované,dílenské Ukázat celý příspěvek

čoveče to vypadá jak kdyby jsi byl jejich dealer.Asi to bude fakt super telka.Jenom si myslim že s takovým webem jako maj oni,se jen tak mezi světovou elitu nedostanou.Jako dozvědět se něco o tesle je fakt umění.Zajímavý je,že mam taky rekorder Panaconic takže bych to eventuelně mohl ovládat jako ty--to mě potěšilo.Zajímalo by mě jaký používáš zdroj sig.Máš klasickou anténu nebo satelit,že máš tak dobrý příjem?Jinak já to nemam taky tak špatný-koukam na vysílač.Zatim díííky

Ahoj Pikobusi, nejsem bohužel jejich dealerem, ani nikoho jiného, jen jsem ventiloval svoje momentální pocity dle skutečnosti,které jsem momentálně měl možnost posoudit.Signál mám dobrý i po kabelovce a mimořádně dobrý ze satelitu.Zkoušel jsem u známého v Praze příjem i na klas.antenu/digit.příjem/ a fakt dobrý.Uvidíme za nějakou dobu cca několik měsíců, zatím velká spokojenost. Vašek

Ahoj Vašku, taky uvažuji o koupi tv Tesla. Mám dotaz jdou oddělit repráky od tv a dát třeba na stolek, čekám jak dopadne recenze na tu nouvou plazmovou Teslu s pozdravem Radek

Viděl jsem jak se to dělá ve výrobě - na obrazovku kouká nějaká měřicí kamera a dolaďuje barvy. Podle toho se pak zapisují do ekektroniky v televizoru nějaké konstanty, pro každý zdroj signálu extra. To asi doma neuděláš. Tak pokud je tentelevizor v záruce - reklamovat.

Chyba je v televizoru, v pondělí ji vezu na domluvenou reklamaci. Je tam prý něco špatně s barvami ale že je to hardwarem. Oprava by měla trvat prej 10 dní tak pak uvidím, jestli to spravili. Zatím ahoj.

Jirko takže dík.Myslel jsem,že pro ni v pondělí pojedu,ale radši si počkam jak dopadneš.Aspon se ukáže jakej mají servis.Někde psali,že to je jedna z předností této Tv,přeci jen češi čechům...Tak nezapomen informovat.Zajímá mě každej drb.Jak se chovali při reklamaci,jak dlouho budeš čekat,jak tě informovali o průběhu opravy.....a pod a pod....moooooooc díííííííky.Zdáreček

Jo TESLA - TEchnicky SLAbší to se uběháš do opraven a servisů. A jinak ty pohádky o nejnejnej barvách a černé LCD TESLA jsou jen báje a lži, LCD je prostě z principu nedokonalé, a TESLA dvojnásob. Jen PR kecy majitelů.

Jedině plazma má hifi obraz, LCD je na nic.

treba si dať pozor na samotný kábel scart,používa sa niekolko typov zapojenia kolíkov v samotných konektoroch scartu,treba to ozaj ako už radili predomnou ,najprv skúsiť zapojiť priamo len anténa+televízor,potom uvidíš ,či je chyba v tv alebo inde

Tak co Jirko ,odvezls ji,odvezls? Nezapomeň nás informovat.....

Televizi jsem odvezl v pondělí...

to:Vašek.Ahoj,prosimtě ještě mne vrtá hlavou jedna věc.Je spíš všeobecnější.Jak to vše zapojit.Samozrejmě si nechci dokupovat set-top box, takže zapojím anténu do DVB-T vstupu,a jak připojím DVD rekorder?Skartem?To ale asi budu muset nahrávat to,na co budu koukat ne? Jestli by nebylo leší koupit set-top box s dvěma tunery popřípadě s nahráváním a televizi bez DVB-T.......Nevím..nevim...zkuste poradit.Díííky

Tak jsem vypátral,že se do LCD tesla montují panely LG.Což by nemuselo být špatné,hlavně že to neni jakýsi bezejmený číňan

jasně, tak je to bezejmenný korejec, rejže jako rejže.

joj, ty jsi ale hustej týpek.... btw. koupit LCD a plazmu je velikej finanční rozdíl a jsou to v podstatě vyhozený prachy... nejspíš budeš zhrzený prodavač z elektroworldu, co??? Na kvalitním LCD je podle mého oka černá opravdu černou a že lze změřit, že není opravdu černá je mi šumák, protože lidské oko je v tomto směru nedokonalé a já na TV koukám očima, né měřákem :o)))) šášulo.

no když jsi přisleplý tak ti mizerný obraz LCD nevadí, pravda, Jinak-doma si zhasni a v tmavé místnosti (jistě si doma pořád nesvítíš 1000W jako v obchodě když ti švindlem vnutili LCD) uvidíš tu tvoji "černou LCD" -svítí pěkně světle šedě až modře. Jedině moderní plazma má jedinečný kvalitní obraz, full rozlišení 1920 x 1080, za slušný prachy - Panasonic TH-42PZ700 za 50000, Hitachi P42XR s HDD 250GB za 1800E, zpracování barev 16bit, kontrast 10000:1 (né žádný tvůj švindl dynamický, LCD má kontrast tak ubohých 800:1), svítivost 1500cd (tvoje LCD má s bídou 500cd-to je třetina!!). A včil mudruj, ty distributore šuntu LCD. Uvědom si, že primitivní technologii LCD zvládá 1000 výrobců, plazma je doménou elity jen 5 výrobců-Panasonic, Hitachi, Pioneer, LG a Samsung. LCD-škoda slov.

tisíc výrobců? A mohl bys nějaký vyjmenovat? já si vzpomínam jen na Samsung a Philips. (a Sharp ale s tím si nejsem úplně jistý) Věřím že doplníš aspoň pár desítek z toho tisíce výrobců, kteří umí vyrobit LCD panely.

jo, teď další tisícprvní výrobce šuntu LCD bude v Kutné Hoře, nějaký ....conn. To zvládne každá opice, ale plazmu jen elita 5 výrobců, další si od nich musejí panely PDP odebírat-i Sony odebíral, ale cítil se trapně, že to neumí, tak vsadil na LCD šmejd-a kde je s prodejem???

byvíme se o výrobě panelu, ne o tom, kdo ho dokáže někam zamontovat. To bys musel jako výrobce plazmy počítat třeba teslu! Ty na tom s inteligencí a chápáním textu asi nebudeš úplně nejlíp, co?Výrobci LCD:HitachiPhilipsSamsungSharpTo jsou 4 výrobci, znamená to tedy, že je LCD na tom technicky líp? Pokud jsem něco vynechal, doplň mě.Fakt je spíš takovej, že některý výrobci investovali obrovský peníze do vývoje technologie, která je teď nahrazená technologií daleko levnější na výrobu, tak se na ní pochopitelně snaží házet špínu. Podívej se na ty "porovnání technologií" kde je "jasně ukázáno" jak je na tom LCD špatně. Vždycky to je od nějakého výrobce plazem.

No komunikace a chápání není vaše silná stránka - LCD-panely že dle vás "dělají" pouze 4 výrobci???? A kde máte Sony, čínský Techconn-Kutná Hora, JVC, Grundik, LG, ........stovky dalších. Ti všicni si sami produkují svoje panely LCD, protože výroba LCD je jednoduchá-primitivní, bohužel i rozsah parametrů kvality obrazu LCD je také...primitivní. Pletete si základní pojmy. Pouze náročnou technologii PDP plazma panely vyrábí jen 5 elitních, technicky nejvyspělejších : Hitachi, Panasonic, Pioneer, LG a Samsung, ostatní výrobci televizních přijímačů odebírají od těchto 5 výrobců, tedy i Sony odebíral-ale byl zakomplexován, že to neumí sám, tak televize PDP přestal vyrábět. Přečtěte si statistické zdroje - 70% trhu TV od 42" patří v EU, Asii a Americe plazmám, spotřebitelé dávají jednoznačně přednost kvalitě obrazu, před matným rozmazaným šuntem LCD.

Nevim jestli si fakt mimo nebo si za to placenej. (tipuju to druhý) Situace s LCD je úplně stejná jako s plazmou - vyrábí pár výrobců a ostatní je od nich kupujou. Takže táhni doprdele. Chápu že snadno vydělaný prachy jsou snadno vydělaný prachy, ale tady už neotravuj.

bzzzz Plazmu jsem koupil a za 40k je skoro zadarmo jaký má božský hifi obraz, za lcd bych nedal ani kačku-za PR kecy jsi asi "placen" ty.

No jo, hoň si péro nad tim božský obrazem a dej už pokoj...

"HI-FI" obraz na plasme nedosiahneš ani keby si si dal ružové okuliare blbečku. A plasma za 40 litrov, nič proti ale to musí byť poriadny otras.

hele, to LCD je fakt dobrý - jako monitor k PC !!!

A Sony jak jsem zjistil používá panely od Samsungu. A elektroniku jim dělá AMD :)

Sony má SVOJE vyrobené panely u SONY, blbče, dávno je i má full 1920x1080 o čem se Samsungu-jihokorejské opici-jenom zdá a Sony z Japonska to prý dováží.

blbče, měl si trošičku pravdu, Sony má smlouvu se Samsungem na společnej vývoj:http://en.wikipedia.org/wiki/S-LCDOvšem to zase kecáš nesmysly v tom,ž e se o tom Samsungu ani enzdá, protože Samsung LCD=Sony LCD

jasně klid a ta čínská firma Allcomnn v Kutné Hoře vyrábějící 100000LCD měsíčně tam má taky (jako podle tebe Sony a stovky dalších) tu halu 500x100m na výrobu paneů LCD jen proto, že tajně dováží do té haly od Samsungu-tedy podle tebe ty kvanta LCD??? Opakuji, že LCD umí i opice a výrobců je přes tisíc, na rozdíl od plazmy PDP.

Ano, a ta firma je asi nějaká tajná, že o ní google nikdy neslyšel...

blbče, minulý týden toho byly plné noviny, naše noviny-pro blba.

aha tak stovky výrobců NBK berou panely od Samsung-dle tebe??? Ovšem, že néééééééé, dělá si je každý sám, LCD umí opravdu každý. Jako monitor k zobrazení PC je LCD fajn, televize je jen náhražka, zde PDP vede o míle.

Kdes byl na tom rozlišení plazmy? Při stejné úhlopříčce má vždy menší rozlišení než LCD a samozřejmě tím pádem líbivější obraz při nekvalitním signálu, žere jak ruský auto a je dražší.
Je pravda, že v začátcích nebyly LCD nic moc ale asi by je těžko vyrábělo třeba SONY, které si na videozařízeních zakládá. A jestli seš chudák co musí machrovat,že dal za TV milion tak budeš muset na nějaký snobácký stránky, tady u TESLY asi nepochodíš!

Fuj plazma, radši už počkám na oled, nebo amoled :DJinak LCD nemá černou, ale najdou se kousky, které jsou fakt dobře vyladěné, že se té černé dost blíží...

plazma za 26t je obrovský rozdíl, než šmejd tesla za cca stejně.

www.plazma-lcd.cz Tam i přisleplý uvidí mizerii LCD a výrazně lepší parametry obrazu PDP.

Reklamní letáky prosím necitovat.

to je pravda-u LCD mají chybu o řád u kontrastu, který je s bídou 800:1-černá vesele svítí, ale výrobci lžou o 8000:1.

Ahoj Vašku,nemohl bys to prosím vyzkoušet? Ať to propojím jakkoli,tak budu muset asi nahrávat to,na co koukam ne?Moc dík

chci se zeptat jek to dopadlo s tou reklamací už je televize v pořádku?uvažuji též o koupi.

Tesla nešla opravit, má pevné neopravitelné desky plošáků, také srovnání obrazu s jinými značkami dopadlo pro TESLU žalostně ve všech směrech. Zvolili jsem jen o pár korun - cca 2,5tisíce dražší plazmu LG 42" s bezva rozlišením 1040x768, obraz skutečně hifi, kontrast 10000:1, žádné mlhavé zobrazení tesla. To je konec pohádky o Tesle.

Konec pohádky o Tesle, jejíž značku kdysi koupil neznámý číňan, aby prodal pod jejím dříve dobrým jménem pár šuntů z čínské garáže na českém trhu.

Zdravím,taky mám zájem u tuto TV. Zajímá mě, jaký používá panel (technologie) a zda je možné TV připojit k PC v nativ.rozlišení (1366x768). Ještě jsem uvažoval o Hyundai E320D. Chci už něco s DVB-T, jelikož nekupuji TV na 5 let. Díky

Verze lidové písně za socialismu: "pásla ovečky v červeném háječku, pásla ovečky v žlutém lese, co je to za horror, jen TESLA COLOR".

Jo,jo TE-SLA TEchnicky-SLabší

to:VL+tonny - jasný případHo..o znám, ho..o vím, ho..o to mu rozumím - ale chci pomník.

Pánové, nemůžu nikde na webu najít adresu výrobce LCD televizorů TESLA, vhoďte sem, prosím, odkaz. Dík

Výrobce se mě nepodařilo najít, přehled výrobků je na : http://www.svettv.cz/tesla

Zdravím,výrobce je Tesla Color Rožnov pod Radhoštěm, jejich stránka nefunguje, neboť ji mají u nějakého divného poskytovatele. Přímo na obalu TV je adresa www.teslacolor.cz ale nejede. Jinak nějaké info je na www.teslamedia.cz

Ahoj! Tak co Jirko,psal si že oprava by měla trvat 10 dní a dnes je do 14.Tak jak to dopadlo? Spravily to? Už bych jí chtěl objednat,tak se nadiv,že jsem tak zvědavej. Díky

TESLA, to hovori za vse. Jo a jeste si vzpominam na EMGETON (kazety a pasky). Taky "kvalitni" kousky.

Halooooooooooooooo,Jirko,ozvy se!!!!!!!

už se ozívám, ta tesla je fakt hustá...............

A proto mě děsej dnešní produkty Emgeton (mp3).

Nazdárek všichni,reakce od Jirky bych se asi nedočkal,tak jsem ji v sob.10.2.koupil.Musim říci že jsem velmi spokojen,myslim že hodně záleží na doladění tv.Koupil jsem ji v Makru v Plzni kde mají vystaveno cca 60ks tv.Tesly tam byli 3x a měly jeden z nejhorších obrazů ze všech-byl jsem zklamán.Byl jsem dotěrný a nechal si teslu vyzkoušet na nejlepším sig.(bez rozbočovačů a podobných zlodějích signálu) a rázem byl obraz jeden z nejlepších.O zobrazování černé se tu taky psalo a myslim,že se tesla nemá za co stydět-fakt dobrý,zkuste a uvidíte,nebudu tady tlachat nějaký voloviny.Zkuste se porozhlédnout a zjistíte,že Tv se dvěma tunery (PIP,PAP),DVB-T,a spoustou doplnků,s takovým obrazem,a ted nově s 3 letou zárukou, skutečně za 23 000 nekoupíte.(Jedině MASCOM,nebo SENCOR,ale to raději budu důvěřovat čechům než číně-to si zvažte sami)Jediné co mne zklamalo je manuál,je jako vystřižený z dob bolševika (ani mi nepoděkovali za koupia hranatý ovladač-ale funguje výborně a je intuitivní.I když bydlím na proti vysílači, udělal jsem doma generálku-koupil aktivní anténu,aktivní rozbočovač,nové kabely a obraz je opravdu pěkný-srovnatelný s digitálem který beru z německa-to je opravdu nádhera.Jsem prostě nadšen,otázka pouze zní,jakou budou mít tyto Tesly životnost-to ovšem prověří čas.

Pikobusi, já jsem zatím také velmi spokojen, ale o tom jsem zde již obšírně psal, vlastně jsi jen potvrdil moje slova. Jistě si budeme moci trochu i pokecat nad různými věcmi, co ještě tyto Tesly umí a o o věcech, které tesla do manuálu ani nezanesla.Jsou to věci, které jsou milé a překvapivě potřebné. Jo, jinak ji týrám každý den/já ani ne, ale manželka ta je v domácnosti, tak má Teslu pořád puštěnou/, no a dcera na tom není o nic horší, telku pustí a pak se hodiny zabývá nečím jiným a nech ji běžet. Ahoj Vašek

Tak jsem tu znovu!! Promiňte mi, že jsem poslední 2 týdny nepsal, ale nešel mi internet...K věci: Tesla měla před 2 týdny inventuru (alespoň podle slov prodejce), takže bych ji měl mít do dvou týdnů...ale teď na tom tak nelpím, protože mi prodejce zapůjčil LCD Philips a ta je vcelku taky dost slušná...

Ahoj Vašku,jasně že budu rád když si společně pokecáme nad těmito skvělími přístroji.Začal bych tím jestli bys mi nemohl vysvětlit,jakým způsobem se ti podařilo ovládat Teslu ovladačem DVD rekorderu Panasonic.Mam ho taky ale mě se to zatím nepodařilo.V manuálu rekorderu jsou napsány frekvence ovladačů různých značek,ale Tesla tam samozřejmě chybí.Zatim dík.

Ahoj Pikobusi, ještě makám, takže krátce. Nic jsem na dálkovém k Panasoniku nemusel nastavovat, na tom dáláči je vše pro ovládání Panase a v hodní části je několik ovládání pro TV a to volba kanálů, hlasitost, zap.a zároveň vyp.TV. Tyto mě pro běžné oládání stačí a když potřebuji nějaké jiné změny jako třeba PIP, rozměr obrazu,přepnutí na dig.příjem a pod. tak šáhnu po dálkáči od Tesly. Jinak jsem nic na Panasáckým nenastavoval ani neprogramoval, jednoduše jsem to zkusil a ono to fungovalo a funguje stále na Teslu/pochopitelně v tomto omezeném stavu/, ale to jsem již psal. Zatím ahoj Vašek

Pokud bydlíš naproti vysílači, tak bych se s anténou moc netrápil, u digitálu je to jedno. Pokud nemáš výpadky, obraz je pořád stejnej.

Nauč se číst,psal jsem že chytam pouze ANALOG!! Digitál jen německý.

Nepsal, psal si jen že kvalita je srovnatelná s německým digitálem. Kde bydlíš? z Domažlic digitál nechytíš?

Ty německý chytáš z hoher bogen? jestli jo, tak domažlice bys měl na 100% chytit.

Už na tohle odmítam odpovídat.Když ti říkám,že chytam analog,tak chytam analog.On domažlickej okres taky někde končí.A nevim kde si sebral že jsem z domažlicka...

Psal si že si kupoval v Plzni a že chytáš němce. Takže domažlice bys měl chytit taky, má to o hodně delší dosah než je kreslený na mapách, já sem tam taky mimo a signál mi nejde pod 70%. A němce chytim jen čas od času. Zkus natočit anténu na domažlice, za zkoušku nic nedáš.

Zelený obraz LCD TESLA, ach ta vaše "perfektní" TESLA. Samý dealer šuntu TESLA tady pěje ódy na teslu. Přečtěte si teslácký list parametrů toho LCD - kontrast 600:1 !!!CHCHCHA.

Zdravím účastníky diskuze,protože nikdo z mých blízkých známých LCD televizor nemá a zatím ani já,chtěl bych se zeptat,jak se chová panel v případě osvitu denním světlem či světlem v bytě.Jinak jsem se ptal výrobce na jinou řadu z důvodu velké šířky televizoru a od poloviny roku budou televizory 29 a 32 palců v černém a stříbrném provedení s reprosoustavou dole.

jb, mám zato, že se chová stejně jako jiné značky, je možné při silnějším dopadajícím světle upravit obraz, ale mám zato, že je výhodnější provést částečné zatemnění místnosti, než zbytečně zvyšovat jas a kontrast na TV, samozřejmě, že tato TV má poslední nastevení v paměti, takže je možné se vrátit k nastaveným původním údajům, ale to ať posoudí každý dle svých potřeb. Jednoduše v tomto asi nebude dle mých ověření takřka žádný rozdíl mezi jinými značkami podobných kvalit. V poslední otázce píšeš, že bude Tesla vyrábět i jiná provedení, jistě ve výrobním programu mají ještě i jiné pikantnosti, ale to bychom předbíhali dobu...necháme se překvapit. Dobré je dle zdělení pracovníků Tesly, že ti co mají současné typy TV, mají šanci si nechat dovybavit svůj TV některými doplňky, pro které je již počítáno s místem a příslušnými konektory..dobrá zpráva ne ??. Vašek

jaké doplňky tv tesla máš na mysli (digitál už má), které ti sdělili zděšení pracovníci tesly??? Asi kolečkové brusle na promtní ježdění s tím krámem do opraven, že?

Třeba HDTV

Tam nie je v menu korekcia bielej?? Ved to maju snad vsetky aj low-end LCD monitory. V menu pohladaj nejake color correction kde sa nastavuje Red, Green, Blue, uber zelenu (Green).

Ahoj lidi, uvažuji o koupi LCD TV a jsem překvapen kladnými ohlasy na zn.TESLA. Nikde jsem se však nedočetl kolik tato TV váží a jaký má typ panelu(PVA, S-PVA apod.)Víte-li to někdo, prosím o odpověď. Díky Honza.

Když má televizor digitální tuner, nenašel jsem nikde v popisech a testech žádně digitální Audio výstupy pro připojení digitálního zvuku do domácího kina a asi ani nemá žádné dekodéry a audio výstupy (např.šestikanálový) pro připojení reprosoustavy prostorového zvuku? Zvuk ve stereu a Dolby Surround jde samozřejmě převést analogem ale ten digitál asi těžko

TV vysílá jen stereo nebo dolby surround, žádný 5.1...

Hľadal som dobrý televízor za dobrú cenu a aj po prečítaní tejto diskusie som sa rozhodol pre testlu TV 32LCD70. Ak by mal niekto záujem o návod, mám ho naskenovaný (cca 10 MB). Sklamaný som len z toho, že prepnutie kanálu trná vyše 2 sekundy. "Preklikať" sa cez 40 púrogramov trvá oveľa dlhšie ako sa našom starom televízore. Je to bežné na dnešných televízoroch? Na starom bolo prepnutie prakticky okamžite? Viete niekto, prečo to tak dlho trvá?Milos

Zdravím. Taky uvažuji o koupi této Tv.Za tuhle cenu a s touto výbavou nemá konkurenci.Jakou máš zatím zkušenost? Hlavně jaké je podání signálu z analogového tuneru (mám kabelovku)? Jinak dlouhé přepínání mezi kanály je podle diskuzí na netu u současných Lcdeček velmi časté. Ondra

Zdravim tě Ondro,ptáš se jak je to u Tesly s analog.tunerem,už jsem tady psal,že i když bydlím na proti vysílači, udělal jsem doma generálku-koupil aktivní anténu,aktivní rozbočovač,nové kabely a obraz je opravdu pěkný-srovnatelný s digitálem který beru z německa-to je opravdu nádhera.A to nemam kabelovku jako ty-to bude ještě lepší.Za tu dobu co ji mam zatím spokojenost.Jen doufam,že Tesla rozjede víc reklamní kampan a zlepší web,to je zatím velká bída.K přepínání programů můžu říct,že to je průměr,zkoušel jsem několik tv LCD a vždy se musí počkat-na přepínání jako bylo na tv CRT zatím musíme zapomenout.Snad se to časem a vývojem zlepší.

Psal jsi, žes kupoval v Plzni. Víš určitě že chytáš analog a ne digitál? protože zpoždění při přepínání je pro digitál typický. (bez toho to bohužel to nejde)

O navod bych mel zajem, email mi 10MB neveme, muzes to dat treba na edisk.cz? Diky.

můžeš mě prosím poslat ten naskenovaný návod na e-mail. děkuji

Tak mám tv doma...jen bych vám chtěl říct že nějací inženýři od Tesly tvrdili, že tomu nic není, ale aby se neřeklo, tak do tv provedli nějaký zásah...cca po 5 dnech bych vám chtěl zdělit perličku. Kdo ví co s tím udělali, ale už nemám zelený nádech, nýbrž červený! takže tv budu vracet. jenom bych vás chtěl upozornit, že až ji budete muset někdy dát na reklamaci, dejte si pozor, aby se vám vrátila celá. když jsem ji totiž obdržel, nebyl tam kabel do elektriky ani krytky na konektory. Ještě že jsem jim neposlal tv i s držákem na stěnu, myslím že bych se ho už nedočkal.

Díky Jirko,škoda žes to nenapsal před měsícem než jsem jí koupil,asi bych se rozhodoval jinak,je mi jasný žes to ještě nevěděl.Jen dej prosím vědět,jestli ti ji vyměnily za jinou,když píšeš že ji budeš vracet, a za jakou. Díííííííky

Abych ti hned odpověděl, tak ji vyměnín asi za philipsku ale není to ještě na 100%. už mám jednu vyhlídlou...ale ještě váhám

Hoši, neunáhlujte se, to že jeden kousek nebo dva dělají problémy ještě neznamená, že jedna nebo dvě vlaštovky jaro určitě nedělají...máme v rodině 2 kousky tesly a to 37 čku a 40 tku a známý v Praze taky 40 ku/kupovali jsme je najednou/, a mohu zodpovědně říci, že fakt žádný problém, obraz brilantní naprosto srovnatelný s mnohými známými/u jejich mnohem dražších/ LCD ček a to, že nějaké to procento chybovosti se najde....no, znáte značku, která by vykazovala 100 procentní jistotu kvality??, já myslím, že chápete o čem píši, takže žádný zármutek a hlavně majitelům LCD Tesla přeji nadále pěkný a spolehlivý příjem jako doposud, a z těma vlaštovkama to fakt myslím upřímně. Vašek

já neříkam, že všechny značky maj 100% kvalitu ale mrzí mě, že jim pošleš výrobek na reklamaci, a oni vám ho pak nepošlou celý zpátky

Hmmm,to je servis jak bič,to máš pravdu,mam docela strach až se s Teslou něco přihodí.Doufám,že bude šlapat jako do teď.

Ještě by mne zajímalo kdes jí prosimtě koupil,že ti ji tak snadno vymění...?

Elektro Schubert v Javorníku-to je takový zapadákov kde bydlím a jsem dobrý zákazník

děkujeme PR dealerovi LCD Tesla, fakt dobrý výkon pro pomocnou školu. Zkuste si prohlédnout parametry té tesly - např. kontrast 600:1!!?? Sorry, Philips Sharp, Samsung, za stejné peníze mnohem vyšší kvalita.

Milý X,dovol abych se ti vysmál mezi těmito značkami mi zkus najít,přístroj,který má dva tunery!!!(pip,pap) a digitální tuner!!! za 23000kč!!! Když nic nevíš,tak radši mlč!!!

nj tak ušetři, obraz tesly příšerný, samé závady, že si radši nekoupíš dokonalou plazmu, třeba Hitachi P42T01 1080p. Fakt se sebemrskačům vlastnícím dobrovolně LCD a navíc Tesla hrozně divím. Ale někdo bydlí pod mostem a taky mu to stačí, že?

X: koukni na http://www.teslamedia.cz/tv_lcd.htm pokud mne zrak neplete tak je tam kontrast 1:1000!!!

jo plazma má 10000:1 a stojí 28000 42"-to je pořádný obraz, žádná Tesla.

Ak ma niekto zaujem o navod:http://data2.edisk.cz/stahni/91664/TESLA32LCD70... tam 30 dni od posledneho stiahnutiaMilos

Pokud by měl někdo zájem o fotky, jak hezky růžově vypadá můj obraz na Tesle, tak se písněte e-mail a já vám ty fotky pošlu.

To je zajímavé, že o problémech s Teslou, myslím novými typy Tesly LCD, píšete jenom dva nebo tří z několika tisíců již majitelů této značky. Myslím si, že ti ostatní jsou asi spokojeni asi tak jako ti o kterých vím, vždyť není problém si přečíst na jiných forech, jak si stojí různé "zvučné značky" o kterých zde píšete jako o fenoménech.Neříkám, že není nějaká chybovost i u značky Tesla/tato vyjimka není u žádné značky/, ale doposud jsem spokojen a skutečně porovnáním i s jinými majiteli jsme se společně shodli na tom, že něco do sebe má a v řadě markantů převyšuje kvalitou obrazu již vzpomínané značky/to není můj náhled, to posuzovali sami majitelé jiných značek/. Dost těžko se jim to hodnotilo, ale bohužel ve většině přiznali, že Tesla má v sobě řadu aspektů, které by rádi viděli u svých mnohem dražších miláčků. A že si snad některý kousek postaví hlavu, to jsem již zde psal, není na světě 100 procentní dokonalost v ničem, natož v technice. Chci ještě připomenout, že technické údaje jsou srovnatelné se zahraničními typy dražších značek a v mnohém tyto parametry převyšují, to zjistíš, až když budeš mít možnost porovnání na dobrém přijmu.Na špatném přijmu krom CRT ček, které jakž takž obraz spracují alespoň na přijatelnou míru, LCD a plazmy nemají s touto jejich technologií ještě šanci. Ale mám-li schopnou televizi, která již je schopna vytvořit relativně velmi slušný příjem, tak se jistě postarám o to, aby i signál odpovídal kvalitou pro zpracování LCD čkem. To bych si rovnou mohl koupit nějakou plečku 20 let starou/za pár korun/, a sledovat obraz v kvalitě 60 tých let. A že zde "georginho" je ochoten poslat fotky obrázků z Tesly, to bych rovněž mohl posloužit fotkama sousedovic LCD čka, který má velmi zvučnou značku/cena před půl rokem 59 tis/, a ten má obraz každých cca 5 minut jinak zbarvený/ měnící se vysílanými scénami. Říká, že už si na to nějak zvykl, co se mě týče a to nejsem žádný velký fajnšmekr, by letěla přinejmenším ze 4 patra./shodou okolností ji měl Ukázat celý příspěvek

Bože, už skoč z mostu s tou TESLOU, básníku a ódysto na zmetky tesla.

Ahoj Georginho, stále víc přemýšlím o koupi lcd tesla ale čekám jak dopadne test na plazmu Tesla 42PL50 WDG HD. Můžeš mi poslat tvoje fotky tv obrazu jak ti šlape dík zdraví Radek skopal.radek@seznam.cz

Diky, malem jsem si zlomil krk.o)

Znovu se ozývám...prodavačka na obchodě nám říkala, že nám TV vymění, jenomže se dnes byl na Teslu podívat druhý nejmenovaný pán...ten jak to viděl, tak mi řekl, že ty fotky si vezme, pošle to na reklamačku a doporučí jim vyměnit celý panel.A zároveň mi řekl, že za tu TV mi buď mohou vrátit peníze nebo ji vyměnit až když ji budu reklamovat po 3.Takže jsem na jednu stranu rád, že nemusím shánět novou TV, jelikož tahle Tesla má výborný obraz(škoda jen že nemá S/PDIF),ale na druhou stranu budu další cca měsíc bez televize.A mimochodem: Víte, že Tesal prodlužuje záruku až na 3 roky???

ahoj lidi velmi premyslim nad koupi tesly, ale chtel bych ji vyuzivat jako i monitor pro PC.tak se chci zeptat jestli nekdo pouziva teslu taky jako i monitor k PC.Ma tesla i vystup digitalniho 5.1 zvukuDiky za odpoved

Nevim kde by ten 5.1 zvuk vzala aby ho mohla někam vystupovat...

muze to delat vadnej scart neni tam dobre zapojene RGB

Mám jeden dotaz pro majitele této TV.Hodlám jí napojit na obecní kabelovku-analog.Jak je to pak s příjmem DVB?Musím nějak připojovat anténu? A jak? Nebo má dvě přípojná místa? Díky

Ahoj uvažuji také o této značce a tak bych se rád zeptal co to udělá při připojení na DIGI TV. POjede to?DíkyP.

Nazdar onry a petane,Tesla má na všechny 3 tunery jeden vstup to znamená že onry bude muset pro digitální tv a kabelovku použít slučovač, a pro petana drobet polopateji,tato tv Tesla má: za A:2 analogové tunery tzn.že při použití pip nebo pap (obraz v obraze,obraz a obraz) se budes dívat současně na dva obrazy pocházející z analog.signálu a ještě se to dá samozrejmě kombinovat že se díváš současně na obraz z analogu a digitálu, nebo analogu a PC, digitálu a DVD, atd......a za B: 1 digitální tuner takže tvoje obava "co to udělá při připojení na DIGI TV." je bezpředmětná nemusíš mít obavu DVB-T (digitální tuner) funguje bez problému.U nás na šumavě sice ještě digitál neni ale chytam ho z německa a mam krásných 10 programů digitální televize(už se těšim až u nás pustí českej digitál.) Když se podíváte na různé renomované fyrmy tak toto u svích výrobků vůbec nemají zejména SONY nebo SAMSUNG ty mají sice napsáno v parametrech PIP ale když se pídíte dál,tak zjistíte,že nemají 2 tunery ale jen jeden takže pip může fungovat třeba jen analog+DVD,nebo analog+PC=specialita Sony.Většina firem to považují za nadstandart a tak si za to nechají bohatě zaplatit.

Umi zobrazit u analogu teletext z jineho kanalu nez se divas?

To je samozřejmost

To je samozřejmost.

Díky za odpověď četl jsem to až teď...nejel mi net....Mám ještě jednu otázečku...nevíte někdo kde se tohle LCDčko koupí?Mluvíte tady o MAKRU, ale to se mi moc nechce...nemám s nima dobrý zkušenosti...Jsem z olomoucka...Díky za odpověď...P.

Nazdárek,v tom ti zatim moc neporadim,protože prodejců zatim moc neni,jedině již zmíněné makro a nebo internetové obchody,kterých v současné době ,jak jsem si všiml,dost přibývá.(myslim těch nabýzejících Tesly).Ale doufejme že se to časem zlepší a začne ji nabízet většina prodejců v česku.Přeci jen Tesla tepřiv vstává z popela. Když se kouknu u sebe v obýváku,myslim,že se jí to daří.

nasedni do trabanta o odvez tu Teslu do opravny - zelený obraz LCD TESLA !!!

Nebo taky dva programy ze stejnýho multiplexu...

A když máš to digi tv, nemáš taky náhodou set-top-box (dekodér), do kterého je zapojen satelit? Pokud to máš přes ten set-top-box jako já, tak ten stp zapojíš např scartem do TV a je to vyřešený.

ahoj lidi velmi premyslim nad koupi tesly, ale chtel bych ji vyuzivat jako i monitor pro PC.tak se chci zeptat jestli nekdo pouziva teslu taky jako i monitor k PC.Ma tesla i vystup digitalniho 5.1 zvukuDiky za odpovedprosim pisnete nekdo

Brzone, mrkni na ..svettv.cz, nebo teslamedia.cz, tam se alespoň dozvíš sice jen základní parametry ale aspoň něco. Jinak využít teslu TV LCD je možné i jako monitor s celkem pěkným a ostrým obrazem.Co se týče digi.5.1 zvuku, tak mám zato, že tento výstup nemá. Má ovšem řadu jiných komponentů, které zase z tohoto typu dělá TV na úrovni.Tak jako všichni nemáme všechno, tak i určité TV mají některé prvky, které někoho potěší a jiné TV zase řadu lidí potěší méně. Co se mne týče, jsem s teslou LCD nadmíru spokojen a vlastnost digi zvuku mě momentálně netrápí, rozhodně dávám přednost řadě jiných "vymožeností" tohoto typu, ale to pro jiného třeba je právě nectností, která chybí.Musíš zvážit před koupí všechna pro a proti a poté se rozhodnout, které vlastnosti u Tebe převládají, dle toho vybírat TV.

Mal si si kúpiť CRT TV a mal by si zasa len červený obraz.

Jak to tady tak čtu, tak vidím, že Tesla není dobrý kompletátor televizí. Viděl jsem před lety 2 CRT TV Tesla jedna z 1999 a druhá z 2001 a obě měli nazelenalý a trochu rozmázlý obraz, proto jsem koupil OTF a poté Philips. Tesle už nevěřím.

Můžu Tě ubezpečit, že i jiné firmy kompletují řadu např.TV i z desítek či vícero komponentů, nežli z jejich pásu "vyleze" výrobek s udáním výrobce XY.A že nevěříš Tesle, no věř si jiným výrobcům, kteří doslova"flastrují" své kousky kde se dá a jak se dá. My, co jsme z obrazem a tech.vymoženostmi tesly spokojeni rádi přenecháme Tvé rozhodnutí na zvážení jiným.Užívej si Philipse, nedávno opustil naší kancelář, tuším, že ještě stojí u popelnice a nikdo ho nechce, jo a jenom 4 roky stár a už s ním bylo tolik problémů, že jsme byli rádi jeho likvidací. Takže, ono není všechno zlato co se třpití a zvučná zahraniční značka ještě z výrobku nedělá fenoména.Důležité snad je, či to maká a nebo ne, když ne pujde na reklamaci a to ve státě, kde se vyrábí není zas tak velký problém/ krom toho, máme 3 roky záruku/. Zatím ale jen užíváme kvalit výrobku/tesla/ a jsme spokojeni.Nemuvím za ostatní, jen za ty, o kterých vím, že LCD čka Tesly mají a jsou naprosto spokojeni/patřím k nim i já/.

Tak som sa tešil krátko. Včera celý večer som sledoval "smršený" obraz asi ako keď na monitore PC znížite počet farieb a tam, kde majú byť jemné prechody sa zobrazili fľakové mapy. Spomenul som si, že mi to robilo aj predtým (TV som kúpil 3.3.2007), ale vždy len na chvíľu, čo som pripisoval prechodnému zníženiu kvality signálu. Ale včera to bolo celý deň a aj keď som prepol na DVD. Tak som sklamaný. S hrôzou som si prečítal ustanovenie v reklamačnom poriadku, že pri reklamácii musí zákazník predložiť originálny obal so všetkým príslušenstvom!!!!!!! Neviem si predstaviť, ako si oni predstavujú, že si počas 2 rokov (kúpil som ho 3.3.2007 a asi sa na mňa predĺženie záruky nevzťahuje) nechám v byte tak veľkú krabicu! To je nonsens! Ochranárske organizáciu často upozorňujú, že predajcovia na to nemajú nárok to žiadať. Že by to nevedeli? No nič, skúsim ten televízor reklamovať a možno vymeniť za inú značku, ak sa bude dať.Ešte si idem skontrolovať IP adresy tých, čo TV chvália, či to nie je niekoľko málo jedincov, možno obchodných agentov firmy, lebo nespokojných je tu tiež dosť.MS

Nezbývá než ti říct,že je mi to líto,víc ani dělat nemohu.Jen tě chci ubezpečit,že nejsem žádný jejich obchodní agent ani dealer ani nic podobného.Mam tu samou Teslu co ty a jsem fakt spokojen.Je to smutné,ale myslím,že záleží na kusu.Byl bych rád kdyby jsi nás dále informoval o průběhu reklamace,kdyby jsme někdy tyto informace potřebovali.(Doufam,že je potřebovat nebudu).Ještě bych chtěl říct,že by mne nikdy nenapadlo,vyhodit krabici od takhle drahého výrobku.(I kdybych ji měl vést vyskladnit na chalupu nebo k babičce na půdu).

No uz je to za mnou - reklamáciu dorieši predajca, dohodli sme sa na inom výrobku. Škoda, tešil som sa na ňu. Krabicu si samozrejme odložím, ale predajca nemá právo to vyžadovať...Želám veľa krásnych chvíľ pred TV.... MS

To mi připomíná doby dávno minulé, kdy na naší ZŠ se slávou vybalili a zapojili barevný televizor ze SSSR. Všichni jsme pak s úžasem sledovali vynikající barevný obraz. Problém byl v tom, že soudruzi v SSSR udělali chybu a zapomněli přidat i červenou a modrou složku, takže výsledný obraz byl zelený

Tak TV mám už týden doma a zatím paráda.Prošel jsem asi 5 obchodů s elektrem, prohlédl televize od 15- 50 tis.Kvalita začíná až u 40tis!!!Pak jsem se stavil v Makru a tam stále Tesla(jinde ji neměli)vedle S ředy Sonek. Běželo tam demo od sony na všech Tv a to byla chyba protože ta Tesla na tom byla líp. A jelikož cena byla nižší o 1000,- než na netu a navíc možnost na 1 měsíc vyzkoušet bez potvrzení záručáku apak záruka 3roky, tak bylo rozhodnuto.Zkušenosti: 1.chce to dobrej zdroj signálu. co na staré Tv bylo jen zrnění tady se třepe obraz, ale zesilovač na záčátku rozvodu to perfektně spraví.2 Digi tv na malou antenku z notebuku je parádní.3.DVD-pěkný obraz i rychlé akce,Divx titulky paráda(možno použít zobrazení 16:9 subtitl)Jen při tomto zobrazení ve středu obrazu prosvítají svislé pruhy asi 3cm široké, u televizního programu to není- zkusím jinačí propojení teď tam mám Scart 4. Notebook přes VGA paráda. 5. PIP a PAP je dvoutunerový analog a ještě digi-parádaZávěrem- obraz pěkný, spousta funkcí,analog i digi, držák na stěnu zdarma, 3 roky záruka. a cena nízká = zatím dobrá koupě.

Zn: onry, vidíš to, a najdou se tací, co Teslu pomlouvají jak mohou, protože mají "cizí" značky, a myslí si, že prostě nemůže býti nic lepšího. Víš co jsem si tady "vytrpěl" posměšků, když jsem v listopadu min.roku zde na poradně skromě pohovořil o Tesle LCD 37 čce a 40 tce, kterou jsme koupili shodou okolností také v Makru.Ačkoliv jsem napsal vše tak jak jsem to viděl já a spousta mých známých, kteří již vlastní řadu zvučných a mnohem dražších LCD ček a byli velmi překvapeni, že mnohem levnější zařízení a ještě k tomu se značkou Tesla si dovolí míti vícero funkcí a dokonce i kvalitnější obraz i při rychlých záběrech různě prosvětlených scén, kdy obraz je naprosto stabilní a nepulzuje při různých scénách, jako to mají ve zvyku jiné zvučné a dražší typy LCD ček. I doposud jsem velmi spokojen s tímto typem LCD Tesla/já osobně mám 37 palcovou/, dcera 40 cítku.V podstatě je to jedno, rozdíl je pouze ve velikosti placky.Byl tu dotaz i na to, zdali je kvalitní obraz i při zapojení jako monitor. Ano, je velmi ekcelentní a je kupodivu velmi stabilní,kontrastní a ostrý. I když pochopitelně používám ke kompu běžný monitor/samozřejmě LCD/, tak jsem i tuto eventualitu vyzkoušel.Tato TV je pochopitelně vybavena všemi možnými vstupy a rovněž i pro možnost použití jako monitor. Jinak jsem ihned vyzkoušel i Divx titulky při Subtitlu, a žádný problém, jel jsem přes Scart 1 a zkoušel jsem i ostatní a bez potíží.Vyzkoušej i jiné Scartky/vstupy/, já používám ty dražší pozlacené Scart špagáty,asi za pětikilo, zatím dobré zkušenosti.Měj se, a ať Ti slouží tak jak má, a pokud budeš chtít, po nějakém čase můžeme prohodit pár slov na toto téma, hlavně i po čase nacházím další vymoženosti, které neprošli manuálem a jsou to dost zajímavé poznatky. Takže bádej a a dej vědět na co jsi přišel, to samé i já oplatím. Vašek

pulzovat při změnách kontrastu můžou leda CRT.

PS: ještě poznámku.Teď jsem četl varování ČOI před jednou výrobní šarží televizoru Lowe- výroba německo.Zdraví ohrožující možnost požáru.A pak má člověk věřit "značkovému" zboží!!!

Prosim vashraje nekdo na kompu prez teslu hry??chtel bych vedet jaka kvalita a jestli staci rozliseni na takovou plochu??clovek fakt nevi co koupit je toho tolik??co ta cerna je fakt cerna??

Brzone, kvalita pro hry samozřejmě bohatě stačí rovněž s rozlišením na takovou plochu nedělalo problémy, já ale jsem zastáncem blízkého pohledu při hrách, tak se mě to zdálo takové nepřirozené, ale co se týče obrazu při hrách, tak fakt dobrý. Co se týče černé, tak porovnáním s jinými LCD TV, je Tesla na tom stejně/ porovnával jsem jen s LCD TV v cenové relaci kolem 60 ti tisíc/. Nenarazil jsem u známých na levnější kousky.Někteří známí sice tvrdili, že Tesla se s tímto nešvarem vypořádala mnohem lépe, ale já bych se přiklonil k ostatním porovnáním, i když se mě rovněž zdá, že na této TV je černá trochu více /černější/ nežli na porovnávaných kouscích/vyloženě značkových LCD/, ale to může býti můj subjektivní názor, který nechci nikomu vnucovat a proto ho ber s rezervou/kvůli narážkám/ majitelů velmi zvučných značek.Každý to vidíme jinak, posouzení necháme na době, ta sama prokáže schopnosti jak kterých typů a poté můžeme bilancovat.Vašek

Čau Vašku,psal jsi tuším, že tvoje sestra má tu čtyřicítku, koupil jsem ji též (40LCD70 WGD HD) a jsem poněkud rozladěný, protože v návodu se píše, že "Omezení zdroje pro režim PAP jsou stejná, jako pro režim PIP. Není možné zobrazit 2 různé kanály z TV tuneru najednou" , takže se mi zdá, že jsem naletěl a pod pojmem dvoutunerový PIP myslí DVB a analog, anebo se pletu a jen to neumím? Zkus se prosím tě zeptat ségry, jestli neporadí. Dík

Petře, taky se mě to u dcery stalo hned ze začátku, když jsem jí telku nastavoval, že na Pipu byl stejnej obraz jako v reálu i když jsem zvýraznil např.reál, tak to bylo stejné jako když jsem zvýraznil obrázek z Pipem a přehazoval jsem kanály,zároveň se přehazovali i v Pípu a i v reálu. Potom jsem nějak laboroval a zase to bylo v pohodě, už jsem se raději do toho nemontoval a nechal a teď to dceři jde normálně.U mé 37 čky můžu dělat divy jak chci a maká to ihned i kdybych přehazoval co chtěl, tak přesně při zvýraznění Pipa nebo reálu to okamžitě skočí tam kam má. Ale pamatuji si, že u té 40 cítky šlo bez problému, že v Pipu šel třeba DVD přehrávač/nebo rekordér/ a v realu nastavený program nezávisle na obrázku v Pipu. A že ze začátku byl problém nastavit u 40 cítky zvlášť PIP a zvlášť reál pro TV obrázek, to si piš, teď je to v pohodě, ale jak jsem psal, nevím jak jsem se k tomu propracoval, jen vím, že ne postupem, jak je v manuálu. Na 37 čce to jde přesně podle manuálu v pohodě.Čau a skus bádat, až zas pojedu k dceři/bydlíme od sebe 80 km/ tak skusím pobádat, jestli do té doby už na to náhodou nepříjdeš. Volal jsem dceři, aby to skusila, takže to údajně maká, ale ona většinou na tuneru Pipu sleduje DVD rekordér/asi co nahrává/ a na reálu TV program, někdy si obraz přepíná půl na půl/tuším PaP a sleduje obojí, nevím co tím sleduje, připadá mi to jako číst dvě knížky najednou, no ale proti gustu žádný dišputát. Až tam pojedu fakt zjistím podrobnosti.Vašek

Ahoj Vasku,mam 32 ze stejne rady jako ma tva rodina a zkousel jsem privest HD signal (1280x720 a 1980x1080) na hdmi vstup a obraz je orizly na nizsi rozsliseni chybi cca 1,5 cm na kazde hrane a pri plnem HD dokonce 2-3cm (obraz je vetsi nez panel ).Jak mas pripojeny DVD recorder, vyuzivas hdmi ? mas viditelny cely obraz ?diky Lukas

tohle je úplně normální, to dělá většina TV.

Lukáši, koukám na Tebe jako blázen, sice nevyužívám HDMI, rekordér mám zapojen klasikou, ale skusili jsme ze sousedem připojit Panase 65 ku,/ já mám jen 55 ku/, ta má výstup pro HDMI a vše chodilo absolutně v normě, tzn, že žádné úbytky ani přebytky v obraze nenastali.P ři HDMI jsem měl celý obraz,takže, těžko Ti poradím, když se mě to neprojevilo, možná, že někdo z čitatelů poradí.V obchodě to ani nezkoušej, tam o tomto prakticky nemají vědomosti, řada z prodejců ani neví, že Tesla něco dala do prodeje. Ale možná bych to zkusil se zeptat v autorizované opravně, jestli by měli nějaké vědomosti.No skus a dej vědět, je to docela zajímavé téma do budoucna.Vašek

Ahoj Vasku,tak uz nejsem mezi majiteli, odvezl jsem ji zpet ( po trech tydnech). Doufam, ze Ti bude dobre slouzit a nebudes muset kontaktovat servis ( v mem pripade to byla jednosmerna komunikace). Krome orezaneho obrazu, TV obcas zapomnela naladene programy, zasekavala se pri prepinani programu v PiP, "tu a tam" behajici pruhy a drnceni hlubsich tonu...mi zkazilo spickovy prvotni dojem. Urcite to neni spatna TV, ale chtela by jeste trochu vylepsit (nebo jsem mel spatny kus).Mej seLukas

Ahoj Luky,prosimtě to by mne zajímalo,jak se ti povedlo,že jsi televizi jen tak vrátil.Já jsem taky "v reklamaci" a v Makru kde jsem ji koupil,se mi jen vysmály,že to neexistuje,že žádný vracení nebude,že se musí tesla nejdřív poslat do servisu a pak se teprv uvidí.Takže čekám už 25dní jak se vyádří nějaký "pán" v tesle a už mi to začíná pěkně s..t!Tak mi prosím poraď jak na to.Dík

Ahoj,Makro umoznuje vetsinu veci vratit do jednoho mesice (vyjimka jsou veci se SW, nebo co je osobni) tusim, ze to plati od unora. Jedina podminka je nepotvrzeny zarucak a puvodni obal. Televizi jsem vratil 22 den (pripadal jsme si jak vyzirka), daval jsem ji sanci do posledniho dne, kdybych videl, ze se alespon generalni servis pro Teslu v CR trosicku snazi ( a ze jsem ho uhanel), tak bych mozna i par veci ozelel, nebo upravil sam, ale bohuzel.Mej seLukas

teda pikobus a Luky se nechali nachytat Teslou, propagují ji celí žhaví a najednou plno závad a vracejí slavnou teslu. TESLA KO. Už nikdy.

to je závada tesly, plný full signál musí být zobrazen normálně, tesla má nedostatečný obrazový procesor jen 576p tj. 720i. to je 1/3 HD ready.

takze reknu ti to takhle nejlepsi kvalita obrazu vznikne az propojenim HD kabelu v tv s DVI v pocitaci ale pak to stoji zato

"Obraz je celý zelený, ale Kavale má pocit, že udělal děsnej kauf.Kavale říká, že jsme debilové a že zelená je nejzdravější barva pro oči. " F.R.Čech - Ruský týden

Hm...tak i já budu reklamovat Na obrazu se mi začali dělat jakési modré mapy.Nejdříve pomáhalo,když jsem Tv vypnul a zase zapnul,takže jakýsi restart.Teď už to nepomáhá a ještě se přidaly zelené a šedivé mapy.Nedá se nato vůbec dívat,je to děs.Mam jí měsíc a půl a ještě nemam potvrzený záručák.Nevíte někdo jestli nemám právo žádat jiný kus a nebo jiný televizor???

Tak dlouho nepotvrzeny zarucak muze byt problemovy, protoze chyba je na tve strane, ale na druhou stranu zase prodejce muze vzit zpet tv bez kecu. Zkusil bych alespon pri prvnim kontaktu z prodejcem nechovat se nadrazene, ale treba zeptat se jak to resit.Rozhodne musis dosahnout minimalne potvrzeneni zarucaku, nebo vraceni tv.

Podle občanského zákoníku není nutné pro reklamaci v zákonné záruční lhůtě jiný doklad než doklad o zaplacení (akorát nevím jak by se řešilo, kdyby prodejce tvrdil, že předložený účet je od jiného výrobku, asi jedině soudem), něco jiného je, kdyby prodejce např. prodloužil záruční lhůtu, pak může (v té prodloužené době) požadovat i jiné doklady. Akorát tuším, že musíš reklamaci uplatnit tam, kde jsi výrobek koupil, ne u smluvních servisů atd. Takže žádné obavy a směle do toho.

je vypadlej jeden kanál barvy, takže patrně nezastrčený konektor nebo zlomený kabel

Dík za odpovědi,záručák mam už potvrzený,věděl jsem že stím nebude problém,jen mě zajímalo,jestli za tak krátkou dobu bych neměl právo na jiný přístroj.V makru mě vyvedli z omylu,že musí vše posoudit výrobce a pak mi dají vědět.Nejhorší na tom je ,když si člověk zvykne na takový obraz,že musí čekat 30 dní na vyřízení záruky.Takže ted jsem odkázán na starého crt samsunga s úhlopříčkou 55cm,to musíte uznat to je pekelnej rozdíl.Jen doufám že po 30 dnech, nenapíšou,že nenašli žádnou závadu,to by mne asi trefilo!!! Protože ten zmršenej oraz tam nenaskočil vždy,jen někdy,ale dost často řek bych tak v 80%tech kdy byla tv zapnuta.Vyfotil jsem tu hrůzu a fotky jim poslal s tv,tak snad uznaj,že to není v pořádku,uvidíme.Každopádně,kdybyste někdo měl zkušenost s nějakou reklamací tak jí sem hoďte,díky.

ÓÓÓÓÓ, SAKRA ŠAK UŽ TO DAJ NA REKLAMÁCIU A NEOTRAVUJ S TÝM. SPOMALUJE MI TO SOSANIE TORRENTOV, POKAŽDÉ KEĎ NA TO KLIKNEM.!!

Toto je otázka pro dobrého psychiatra...

by mě teda opravdu zajímalo jestli je to určitě z Čech,neb já jsem zaregistroval,že tu značku koupili nějací číňani,stejně jako emgeton zas je údajně nyní z Německa.Jelikož příbuzní přes 4.koleno tvrděj,že v Rožnově se už dávno žádný televize nevyráběj tak si připadám jak na Marsu s tím co tady čtu.

Sídlo mají každopádně v Praze, kde je samotná výroba to těžko říct. Stejně to bude jen montování dílů jiných firem, vlastní výrobu má snad jen philips a nějaký asijský firmy jako je samsung.

zacinan se dozvidat o tesle samy spatny veci , pry jsou televize sestavovany z tech nejlevnejsich casti dovazene z ciny.co je natom pravdy ze hrani pocitacovych her na LCD televizich velmi nici kvalitu dane televize????je to pravda???dik za odpoved

ne, neni to pravda. Hraní her může ničit plazmy.

jakto ze plasmy a lcd nety mas teslu, ses spokojenej

ty vole jakto... Jakto že sůl je slaná a cukr ne?

tak sem se rozhodl ze teslu kupovat nebudu i kdyz jsem chtel dlouho ale nee.co sem o ni slysel jaky lacyny komponenty jsou v ni.pryc odtoho radsi si pridam a zapatim si kvalitu.cus

A az ti napisou i o ostatnich, ze jsou skladany z lacinych komponent, obesis se?

.........dobře děláš chlapče,dobře děláš.............

..........tak tv mam po 28 dnech doma.Prej to dělal kabel mezi zobrazovačem a základní deskou,tak je to napsaný v opravním listě.Jen nevim co stím dělali takovou dobu.Dělat někde v servisu to musí bejt docela dobrej džob.Opravim kablík a pak si tv můžu vzít domů a koukat na ní celých 30 dní než musím tv ze zákona vrátit prodejci.Docela dobrý né?Nemusím si kupovat žádnou tv a furt mám dobrý pokoukáníčko.Ještě mne napadlo,že servismeni by mohly psát testy,každých 30 dní testujou jinou tv,pěkně v klidu domova v obýváku.Příště by bylo určitě lepší dát tv hned do servisu,myslím,že by to netrvalo takovou dobu,měl bych neustálou kontrolu co se zrovna s tv děje nehledě na to,že bych mohl servis neustále otravovat telefonáty.Takhle jsem to reklamoval v makru a pořádně ani nevěděl v kterým z několika servisů je zrovna ta moje tesla.Zatím maká dobře,uvidíme jak dál.....

co je to za argumentaci, tesláku, s tou solí a cukrem. Samozřejmě že plazmy mají PC vstup a LZE na nich provozovat hry, ne jenom na tvojí upatlané LCD tesle se zeleným obrazem. Mimochodem, chytrý Jirka šmejd Tesla LCD vrátil pro opakované závady a koupil Philipse. Tak čus, tesláku.

hm, tak se pak přijď pochlubit tim vypáleným ukazatelem munice.

Tzv. vypalování plazmy je záležitost cca 5 let tomu nazad. aby lcdčkáři pochopili, kdy provozní napětí pixel bylo 300V, dávno je kolem 60V-Hitachi, Panasonic, a k žádným změnám nedochází, jen v myslích tesláků mudrců, kteří o tom cosi zaslechli. Jinak. vychutnejte si pravý LCD obraz - jas 1/4 plazmy, barvy 1/20 plazmy. rozmazané akční scény, a hlavně se onanujte NIŽŠÍ spotřebou el., která je ale v reálu cca stejná s plazmou. A u šmejdu TESLA ši OpRAVA to platí dvojnásob. Kupte si trabanta, na mercedes prostě vy tesláci nemáte.

oni tesláci porovnávají prcka LCD teslu s plazmou 42" nebo 50".

Vypalování plazmy není způsobené nějakým napětím, ale samotnou vlastností luminoforu. Každý luminofor používáním ztrácí svítivost, tomu se nedá vyhnout. Vypalování se z principu omezit nedá. Dnešní plazmy sice tvrdí že se nevypalují, ale je to vyřešený elektronicky, prý tak, že se obraz posouvá o pár bodů. (ale to jen hádam, to bys moh uvest ty jak to funguje když tak obhajuješ plazmy)Kontrast sice mají plazmy lepší, (pokud nepočítáme dynamický kontrast, který je často důležitější) ale v jasu vede LCD. (nevím jak zrovna konkrétně tesla) Jas LCD je omezený pouze tím, jak silné zářivky se do nich rozhodne výrobce zamontovat. A většinou jsou na tom líp.Rozmazané scény úplně odpadají například u philipsů, které mají díky podsvětlení reakční dobu plně srovnatelnou s CRT a plazmovými obrazovkami. A ani jinde to nemá smysl řešit, protože odezva pod nějakých 20ms (reálných) stejně není vidět. Barvami jsou na tom LCD úplně stejně. Nevím o televizi, která by nedokázala zobrazit standardních 16,7 miliónů barev. (pokud výrobce jakékoli TV tvrdí, že zobrazí barev víc, tak lže)

killer zero - naprosto se mýlíš, plazma nemá luminifor, ten mají CRT, u plazmy vziká obraz v plynu pixelu-plazma je toziž ionizovaný plan, víš, Jen hloupě papouškuješ nesmysly o nějakém "vypalování" plazmy, studuj odborné prameny, vývojové tendence firem, např. celý vývojový proces plazmy Hitachi, a pak něco moudrého kafrej. Jinak-tvé LCD je z mizerným obrazem tak akorát monitor k programu PC. Plazma s 68 miliardami barev, 3D managmentem obrazu, jasem 1500cd (tvoje LCD s bídou 500cd) skutečně skvělá na hifi obraz, 42" má spotřebu (proměnnou podle zobrazení) maximálně 310 W. Co tvoje LCD - néé to prťavé, ale porovnávat je třeba stejnou úhlopříčku. A na závěr : podle průzkumu trhu a realizovaných prodejů, v západní Evropě, USA a Asii dává při úhlopříččce od 42" výše téměř 70% spotřebitelů přednost plazmě před LCD. Holt nejsou tak zaslepení, jako ty teslák ve Zlámané Lhotě. Zdraví tě plazmák 50" Hitachi rozlišení 1920x1080p s HD obrazovým procesorem.

vypalování je prostě fakt, s kterým má zkušenost spousta lidí. Zato ty pořád papouškuješ nějaký reklamní materiály.Fakt je ten, že s dnešním stavem technologií záleží hlavně na elektronice a zpracování obrazu, která TV bude mít lepší obraz. A prodejce nastaví TV podle toho co chce prodat, dá na polici 10 TV, jednu nastaví na co nejlepší obraz, zbylý tak aby vypadaly hůř.

Vypalování plazmy prostě není fakt, lcdčkáři, víte o tom prd. Roky plazma LG jetá denně-obraz původní, nevím co by se na ní mělo vypalovat. Moc, moc studujte tesláčtí lcdčkáři, ale 3/4 normálních kupujících si pořídilo plazmu-to je normální velká televize, zatímco vy prcka LCD. To je váš problém.

No jo, ale na filmy atd.

Jo a abys náhodou nezůstal v tom omylu, že to co ti tam svítí je nějaká plazma:http://en.wikipedia.org/wiki/Plasma_tv

A ten 3D management obrazu, to je jako co? A co to má společnýho s tim jestli je to plazma nebo LCD?68 miliard barev je lež. I kdyby skutečně tolik barev dokázala zobrazit (pochybuju) tak je ti to víš na co?Ano, přesně na to, protože stejně nikde neseženeš obraz s víc jak 16.7 miliónem barev...

, plazma Hitachi P42XR01 i P50XR01 je plného rozlišení 1920x1080, budou na trhu od léta, Panasonic je už dodává v celé řadě úhlopříček od 42" také 1920x1080 cena od 50k. Čus tesláci běhající do opraven zelení vzteky.

Prosim te,jaka plazma Hitachi v dnesni dobe ma toto rozliseni?1920-1080P.Nebo jinna zn.???????Mozna ten Panasonic 700 rada....cena do 60000,-Kc

Jo, taky by mě zajímalo.Psal tu prej HITACHI P42T01, jenže ta je jen HD-ready...

Hitachi P42 a P50 a P55T01 má počet řádků 1080, takže je full HD, a co vaše Tesla?

no a tesla není ani poloviční HD - umí podle papírů 576p a 720i. Je snad nějaká LCD tesla full HD, jalo plazmy Hitachi či Panasonic 1920x1080p? Já bývalý teslákLCD mohu jen říct-běžte od toho krámu tesla, od lcd taky.

Tak jsem zase zpět. Po 30 denní lhůtě na reklamaci a dalších 5 dnech naléhání mi poslali fungl novou LCD....prý se ta stará nedala spravit, a tak se zase dívám na pěkný obraz a mám zase novou TV. Dokonce jsem k tomu dostal free 1 držák ještě navíc, takže mám dva...kdyby někdo chtěl...a mám i další AC/DC napájeci kabel:D

A to se vyplati.

Dnes jsem při hlednání nějakých stránek Tesly narazil i na tuto diskusi. Lcd Tesla nemám, ale výhledově o ní uvažuju, případně o plazmě. Z počátku tu byly spíš pozitivní reakce ale později spíš opak, tak nevím... Dohledat se taky nejakých stránek Tesly je zázrak. Nevím, proč nejede teslatv.cz nebo teslacolor.cz, na teslamedia.cz toho moc není, pak sem před časem našel jeste teslatv.sk. Teď bych jeste chtel rict neco k ruznym nazorum co zde zaznely. Ti chytráci, co zde propagují zahraniční značky a odkazují na obraz barevných tesel starých 25 let by se měli zajít podívat na to jak vypadá obraz 25 let staré zahraniční tv. taky žádný zázrak. Ono totiž plno lidí má pořád ty Tesly z 80.let doma a tak to pro mnohé působí jako odstrašující případ. Co se týče reklamací, tak s tím je v jakékoliv oblasti obchodu v ČR obrovský problém. každopádně mám vcelku solidní zkušenosti s reklamačkama v klasických prodejnách elektro, ale rozhodně nebrat MAKRO!!!!! A pak ani elektro world a podobně. Z makra jsem mel klasickou tv značky LG, byla vadná hned druhý den po koupi. Hned jsem sel reklamovat, posílali me od prepázky k prepázce, delali jak kdyby nikdy zadne televize neprodavaly atd. nakonec jsem musel cekat mesic a dostal jsem penize jak jsem chtel, ale to jen diky tomu ze uz stejny typ tv nemeli a ani to pry neslo opravit, jinak by byla vymena za jinou.Tak jsem koupit klasickou Teslu a je spokojenost. Teslu jsem měl i do té doby a byla bez problémů a bez jediné reklamace. Ten pisatel xx musí byt nejaký dealer zahraničních znacek nebo tak neco. :)) Myslím, že bychom meli protěžovat naši značku místo zahraničních. Trocha ekonomického nacionalismu by taky neuškodila. Pak je taky k zblití, že když k nám přilezou kreté.ni lg-philips dělat obrazovky, tak se z nich vláda může pos.rat že u nás budou investovat a dá jim nulové daně, ale na naši firmu se.rou a od toho se pak odvozují takové věci jako že jsou ty televize(ale i ostatni veci) montovany z levných věcí a podobně. :( Každopádně si Ukázat celý příspěvek

Vcelku s tebou souhlasím,Češi jsou zvyklý neustále někomu lést do prd.ele,takže je vše lepší než český výrobek.Každopádně je jistý,že teslu vlastní čínani,ale kde se tv vyrábí to nevim,snad v Čechách.Mam jí od února,jak se můžeš dočíst výše tak jsem jí už reklamoval,ale od tý doby šlape fakt dobře.Teď jsem spokojen,ale doporučovat ji nebudu i když jsem si závadu asi zavinil sám.Web tesly jsem tady taky už kritizoval,je to fakt hrůza.I když ji vlastnim do dnes nevim kde byla vyrobena i když na kartonu je velkej nápis Rožnov p.R.Ale jinak obraz je teď opravdu výbornej,při porovnání cena/výkon bych asi neměnil.

Jo, s těma stránkama to je hrozny. Jinak ale fakt nevim - firma "tesla television" nemá žádné stránky a na www.justice.cz je napsáno v konkurzu. Přitom jsem se teď dostal k novému manuálu od Tesly a tam je napsán jako výrobce "tesla color s.r.o." , jenže na netu o te firmě nic není a dokonce neni ani odkaz na justice.cz kde by měl být! Tak fakt nevim. podle všeho bude ale výroba pořád v Rožnově. Pokud teslu vlastní číňani, tak je to obrovská ostuda! Chtělo by to českého majitele s finančním zázemím a trochou vstahu k řemeslu. Přitom když probíhala kauza kolem lg-philips (asi rok a půl) tak ještě ukazovali českého majitele Tesly co si stěžoval na podmínky atd. Nevím...

To nebyl vlastník TESLY, ale vlastník firmy která vyráběla CRT pro teslu.Pokud by se chtěla TESLA do popředí trhu musela by více investovat do výzkumu a vývoje.Jsem majitelem TESLY CRT mám ji už 6 let a bez jakéhokoliv problému.A pokud se jedná o ty výrobky z číny, tak si rozeberte jakoukoliv televizi SONY,PANASONIC nebo LG v každé televizi bude nějaká součástka vyrobená v Číně.V Číně je všechno nejlevnější tak si tam firmy nechávaj vyrábět součástky, aby měli majitelé plné kapsy peněz.

Vlastenče, máš naprostou pravdu, tady není co k tomuto diskutovat, prostě je to o štěstí, kdo si domu přinese schopné či méně schopné zařízení ať se jedná o jakou koli "světovou" značku.Mám zato, že tvoje úvaha k tomuto problému je naprosto výstižná a že je zbytečná jakákoliv polemika. Po dlouhých úvahách a "zkouškách" různých světových značek, jsem nakonec před více jak půl rokem koupil LCD Teslu a jsem max.spokojen, což třeba soused s jeho o 25 tisíc dražším LCDčkem říci nemůže. Na fotbal a závody formule chodí ke mě, protože, když u mne na LCD čku dojíždí auto do cíle, on jej má ještě na trati, prostě dělá mu to závoj jako kráva. V značkové opravně mu řekli, že co by chtěl za nějakých 52 tisíc, že by musel ještě pořádně přitlačit, kdyby chtěl být spokojený. Proto kroutí hlavou, že na mé LCD Tesla za poloviční cenu tyto problémy nejsou a velmi si pochvaluje i barevnou stabilitu, což já považuji za samozřejmost.Takže fakt, je to jen o štěstí na co člověk narazí a dovolím si tvrdit, že i přístroj značky no name, může někdy překvapit.

Dnešní nákupy obyčejných neznalých lidí bych přirovnal ke kupování auta z bazaru. Prostě koupil starší ještě neslevněnou generaci.

zZz

A jeste si vzpominam na EMGETON a jejich suprovni kazety. Jedina firma, ktera ma vlastni vyvoj a za neco stoji je OVP. :o)

LCD TESLA: SMUTNÝ PŘÍBĚH
Všechny zdravím,
protože jsem před koupí LCD Televizoru hledal různé zkušenosti majitelů abych si podle toho sám vybral,rozhodl jsem se napsat tento nepříliš krátký příspěvek a tak se omlouvám,ale koho to zajímá tak si ho rád přečte a koho ne, tak prosím, aby se tím vůbec nezatěžoval a tento článek přeskočil.
Myslím si že internet je na toto výborná věc ,kde píší majitelé různých televizorů a tudíž si člověk může udělat o přístroji svůj názor aniž by byl ovlivněn reklamní masírkou televizních firem. Sám jsem zažil tento smutný příběh a tak se chci o něj s Vámi podělit aby jste někdo neudělal podobnou chybu jako já.
Po přečtení této diskuse na zive.cz a testu na svettv.cz jsem se rozhodl dne 11.2.2007 koupit televizor Tesla 32LCD70WDG HD, kde ho majitelé dost chválili, vybavení a cena byla dost lákavá.Nicméně po prvotním nadšení po šesti týdnech (30.3.07) se na obraze začali dělat modré zelené a šedivé mapy,na které se prostě nedalo dívat.Tak jsem mapy vyfotil,a tv reklamoval v 80 km vzdáleném Makru kde jsem ji koupil a čekal 1měsíc a 18dní, pak si tv opět vyzvedl.Ale nervalo dlouho a závada se opakovala.Tentokrát jsem si řekl budeš chytřejší a opět posílen radami z nějaké diskuse že to bude rychlejší odvezl Teslu přímo do servisu.Opět jel 80 km,protože nejbližší servis byl právě v tom samém městě jako zmíněné makro.Jenže oprava trvala stejnou dobu přesně 1 měsíc a 20 dní.Tentokrát jsem se díval na TV celé „!!!3 měsíce a 4 dny!!!“ (to je co říct) ale závada, opět stejná se zas opakovala. Ještě ke všemu jednoho dne vypla úplně a už nešla nahodit.Tenkrát prohlásila moje 9 letá dcera: “tatí vypadá to,že naše tesla dnes vydechla naposled“. Vyrazil jsem po třetí! Tentokrát jsem jel do Makra a žádal hned peníze,protože to byla třetí stejná závada a tak mám ze zákona právo odstoupit od smlouvy.Vím to protože mezi tím jsem psal do právnické poradny a žádal o radu, jak mám postupovat. Napsali mi,že jestli servis vymyslí nějakou habaďuru a řekne třeba Ukázat celý příspěvek

Centralne jsou snahy umistovat varovani na www.spotrebitele.info ...

to ti nic nepomůže, je to LCD panelem, dělají to i plazma Panasonicu, anténama to není

zkontroluj si kabel scart mně to doma taky dělalo blbosti na jine TV a pak se přišel na špatnej dotik scartu kdesi uvnitř pořadne sem to dorazil a je to OK

Jen malá poznámka. MOJE TESLA POŘÁD FUNGUJE!!!! Koupena 2007 . Používána skoro denně.Dnes je 26/3/2018. To je docela dobré na současný standard.