Ze základní desky mi upadl kondenzátor

Zdravím, ze základní desky mi upadl kondenzátor (viz fota). https://ibb.co/vjYPqG0 a https://ibb.co/dL7kNc9 , nicméně PC beží spokojeně dál. Zajímalo by mne zda to může mít dlouhodobý vliv nebo zda je třeba k nepoužívanému slotu. Zákl. deska MSI 970A G43. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

když to běží tak bych to nijak neřešil, řešit s takovým HW cokoli je lití peněz do kanálu. Dokud to žije, fajn, ať to žije, až to umře, tak se koupí něco moderního

Vskutku je to už starší šrot, AMD FX(tm)-6350 Six-Core, AMD Radeon R5 200 Series a RAM 16 GB. Já jen že by nebyl problém napájet nový ale pokud to nevadí nechám to tedy být. Děkuji za odpověď.

Tak když není problém napájet nový, tak ho tam napájím, ne? :DZbytečně tam asi nebyl, pokud to není nějaká atrapa. :DAle s ohledem na povahu toho dotazu bych spíš řekl, že radši ne, protože mám obavy, že je větší pravděpodobnost, že to umře při tom pájení než že to umře kvůli chybějícímu kondíku. :D

Nie su tie dosky nahodou viacvrstvove? Aby nepokazil este viac...

To je úplně jedno. Pokud mají být tak jsou v místě pronýtované. prostě opatrně vytáhnout původní nožičky a nový kondenzátor normálně připájet na původní místo. Pokud tazatel s páječkou umí, má za pár minut hotovo, pokud neumí, ať to nechá raději tak a počká až to umře samo.

Dobrá zpráva je, že tyhle velké kondenzátory slouží primárně pro stabilizaci napájení. Pokud je napájení v pořádku, tak to může dobře fungovat i bez něj. Podle umístění bych hádal, že to bude mít na starost něco s pamětmi, ale podle toho že je to takhle trochu bokem, tak to nebude napájení fází pamětí, ale něco jiného. Třeba napájení nějakého čipu co řídí frekvenci, nebo něco takového.

Určitě to bude ke stabilizaci napětí někde v napájení desky (co přesně, to ti nikdo neřekne).Jeho absence může mít za následek zvýšené výkyvy v napětí a potom třeba nestabilitu PC ve vyšší zátěži, ale také to nemusí být poznat vůbec. Pokud PC normálně funguje, zapomeň na něj...