» Poradna » Notebooky

Ze 130 stálých fps na 5-30-40 fps co 20 sekund při hraní jakýchkoliv her

Zdravím, mám nový notebook Lenovo Legion y 520:Intel Core i7 7700HQ Kaby Lake, RAM 8GB DDR4, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5, M.2 PCIe SSD 128GB + HDD 1TB 5400 otáčekPrvní dva týdny užívání notebooku byly uspokojivé, všechno jelo jak má nic nezlobilo, ale pak (asi 4. týden užívání) se začal zasekávat při hraní, bzučet atd... tak jsem ho přeinstaloval a vše už fungovalo jak má.Teď se ale objevila další chyba, při hraní jakékoliv hry, ať už minimálně náročné, jako je Lol, cs:go až po BF1, Rust atd...Při hraní všechno normálně šlape mám u her (podle toho jak jsou náročné) stále fps např. při csgo 130 a pak to najednou skočí na 10,30,60 a 130 fps během asi 2 /3 sekund. Toto se objevuje co 30 sekund či minutu a nespozoroval jsem nic co by to mohlo způsobovat (teploty ok , gpu driver aktualizovaný...)Rád bych věděl co s tím, jestli to zanést na reklamaci nebo to zkusit spravit sám... :/ přece jenom mám ten notebook asi měsíc a půl, a blbne ,že to už snad není ani možné...(nikdy jsem u svých předchozích notebooků a počítačů nic takového nespozoroval...)

Odpovědi na otázku

Dobře ti tak, pablbe... Na hraní sis měl pořídit stolní počítač Vysolit takový peníze za notebook..??? To udělá jen imbecil.. Mě by zajímaly ty O.Káááááá teploty.. Jinak co se týče té grafiky, ta je dle mého názoru na BF 1 poměrně slabá a pamět systému 8 GB je na hraní takových her docela málo. V některých hrách si vezme i stolní počítač okolo 6 GB. Hráčům bych doporučil 16 GB RAM. Tipuju, že v tvém případě žerou prostředky ze systému i nějaké další kraviny, které jedou na pozadí.. u Win 10 je běžný stav. Chce to kapánek vyladit systém..

grafika bych řekl že pro hraní v menších detailech je použitelná. Ale jestli ty hry máš na tom 5400ot Hdd tak tam bych viděl problém

Pokud hraje hry typu CS:GO, LOL, ... , tak tam pomalý HDD rozhodně nehraje moc velkou roli.Viděl bych to osobně na Microsoft a jeho zrůdnou telemetrii a šmírování, kvůli které vytěžuje nejenom disk, ale také zbytek hardwaru. Takže dalo by se říct, že i samotnou životnost přístroje .Pro tazatele:Jelikož máš ale Kaby Lake, tak downgrade na nižší verzi Windows je bohužel nemožný.Jenom dotaz, hraješ ty hry skutečně na dedikované Nvidii a nikoliv na Intel grafice? Pokud totiž na Intelu, tak se ti přehřívá a podtaktováním ti padají FPS. Nevěřím, že by tohle Nvidia (kór 1050) dělala. Ale osobně bych ti doporučil kvůli notebooku a horšímu chlazení FPS omezit např. na stálých 60 pomocí Nvidia Inspectoru http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-insp... .

to nevím přesně přímo u těcuto her jelikož tyto nehraju. Ale třeba u GTA 5 + WOT Hdd dělá takové neplechy

Tak nemůžeš srovnávat malé koridorovky s open world typu GTA nebo WoT (i když je to v podstatě MOBA, tak má hodně rozlehlé propracované mapy) .

"v menších detailech je použitelná"?????? Já mám gtx 960 2GB a hraju většinu her na max!! V nových hrách sice musím snížit něco, ale taky mám amd a10 procesor!!! (960 je minimálně slabší, než 1050 Ti)

ale nehraješ na max, taky mám GTX960 2GB a na max dám maximálně tak staré hry ... zkus si dát nový Mass Effect na max, navíc GTX960 2GB a GTX1050Ti 4GB jsou výkonem úplně srovnatelné karty, 1050 těží jen z větší paměti

zmfcz aby ti hra sla na max ... neriad sa aku silnu grafiku musis mat ... riad sa podla celeho stroja a nie grafiky ... ja hrajem gta 5 na high na 650tib ... 40-60 fps

však píšu starý hry

Carlos .. odbornik jak vysity :D jeho grafika pre hranie hier na mensich detailoch ?... asi fetujes nie ... a s tym hdd si zabil ... vysvetli nam prosim kolko by mal mat hdd otaciek pri hrani gta 5 :D :D :D :D :D

No vidiš sociále, já mám notebook za 100tis.A teď se třeba poser

No takže asi budu první kdo ti tu dá odpověd která by ti mohla pomoc..... za prvé zjisti si jestli se ti nejaký komponent nepřehřívá.... muže to být jedna z příčin.. a otestuj všechny disky... možná maji vyrobní vadu... a pokaždé když počítač zapíše do toho místa jaké koliv data třeba i jen 256Kb tak se zrodí výpočetní výkon který ti zahltí okamžitě Procesor... no a další možnost je to že jedeš na baterku a když jí maš už málo tak se ti přepne spotřeba notebook na nizkou a tím padem všechny komponenty se zpomalí a sníží svůj výkon... takže skus v napajení zadat místo rovnováha schema maximální výkon....

Filip nemyslim .. ked nech hodi screen pri najvacsej zataze cpu a ram ... tam bude nezabehnutim

co znamena , ze ti zacal pc bzucet ? ... problem je v tom , ze nemas vela veci doinstalovanych ... mas Microsoft visual c++ (najlepsie vsetky verzie ) javu, taktiez net.framework , aktualizovanu grafiku spolu s dx ... najnovsou verziou pre tvoju grafiku ... neviem aku frekvenciu ma tvoja ramka ... ale 8 gb nieje prilis malo na hranie hier ... ram sa aj zdiela ... na gta 5 uplne postacujuca ... s tym cpu a grafikouale zacni setrit este na dalsich 8gb ... lebo k tomu cpu a grafike by sa hodila aspon 16 .... microsoft visual by si mal ziskat vdaka aktualizaciam .... taktiez by si mal mat nainstalovany od Nvidie 3d vision , physX atd atd ...u teba je ten problem , ze nemas zabehnuty ntb ... treba doinstalova vsetko potrebne na hranie hier ... a aj kodeky ... a co sa tyka fps ... pre singleplayer hry 60 fps a pre multiplayer ako csgo 100-150fps ... u strategiach ti staci aj 30fps

Ty jsi expert teda 😊 co mu to tady radiš.... Ještě mu tu napiš aby si stahnul ovladače k čipsetu aby měl stale fps... Pokud vim tak w10 ma ovladače svoje na všechno takže by určitě jel v poho na standardní drivery od Windows... Mozna by s nvidiackyma dostal nekde nejake to procento fps navic ale rozhodně by mu tu nepsadlo ze 130 na 14

„w10 ma ovladače svoje na všechno“Dobrej vtip dne . A proto jsou Windows 10 katastrofa když ti samy přeinstalují ovladače od výrobce svými nekompatibilními OEM (i když zakážeš automatickou aktualizaci ovladačů! ) . Známému desítky neustále přeinstalovávaly ovladače intel grafiky a poté mu nefungovala na notebooku změna jasu displeje. Vrácením se zpět na Windows 8.1 již nemá žádný problém.

Filip ty fetujes ne? Absolutne sa do toho nevyznas...