Zdroje

zdravím, prosímvas doporučite mi pár třeba 4 zástupce zdroju do 1500 kč s max 450 W ? idealně v rozmezí 450-400 W . Zdroje by měly byt novější , třeba Rok 2016,2017,2018. Děkuji

Odpovědi na otázku

Na zdroji se nešetří.Je to základ pc.Začni třeba tímhle-https://www.alza.cz/corsair-rm550x-d4254845.htm

To je laciná a alibistická odpověď. Drahý a kvalitní produkt umí doporučit každý a je docela pravděpodobné, že vydrží po celou dobu záruky. Ale taková rada je k ničemu, protože číst umí skoro každý (kromě opic). Když si dá člověk trochu práce, dají se najít zdroje výkonné, tiché, spolehlivé, se solidní účinností (i když nejsou certifikovány, protože by to zdroj prodražilo), dostatečně dimenzovanou a dlouhou kabeláží, skutečně funkčními ochranami (ne jen na papíře) a dlouhou zárukou. Jeden z nich (sám je montuji do herních a pracovních stanic) je např. tento:https://www.alfa.cz/product.php

Souhlasím s obsahem, ne s produktem.Nemám načteno jak ten zdroj je a není kvalitní vevnitř, jedno ale vím - mám ho doma - nekoupil bych ho znovu.Pokud živí sestavu do řádově 200W, je docela tichý, pokud to překročí umí být pěkně nepříjemný. Jakmile se mu naloží víc, začne být hodně nepříjemný, při stišování PC na něj došlo jako poslední v řadě, nahradil ho Corsair RM850i. Ten výkon byl kvůli potenciální SLI, ale následně vydané Pascaly měly dost výkonu i v single GPU, zdroj má ale hodně velkou rezervu a dodává v horším případě 40% nominálního výkonu, takže běží drtivou většinu času pasivně i v plné zátěži počítače (zdroj dodává cca 370W a na zdi je to 400W příkonu). To že se ventilátor točí práskl na sebe sám zdroj v monitoringu, o tom ventilátoru vůbec nevím.Nicméně k tomu Fortronu bych například volil CX450W jako alternativu., Ale je fakt že ty levné zdroje nebudou tiché nikdy, když se zatíží. To teplo které díky nižší účinnosti generují je třeba vyvětrat.

pcmaker: děkuji za tip, ale bohužel tohle bych si do pc nedal z důvodu 500 W , je to to zbytečné pro mne. Mne by i stačilo 350 W a poad bych měl spoustu nevyužitého místa ale jelikož budu v budoucnu uprgadovat tak alespoň max 450 W navíc už je zbytečne protože sestavu se GTX 1070 a nějakou coffe lake i5 by stačilo i 400 W.

400W bude spotřeba přetakované 8700k + 1080Ti v plném zápřahu.

Takže člověk co staví počítač třeba za 8-10 tisíc musí koupit zdroj za 2.5? Nesmysl do takového počítače dávat zroj za větší peníze, ono se to pak ani nevejde do rozpočtu a vystačí se se zdrojem za pár stovek. To samé platí i pro starý HW. Když si postavím Core 2 Quad s deskou, CPU, paměťmi, diskem i casem za 500, tak když dám 500 za zdroj, bude až až.Když má někdo v kapse 1500 a chce 450W zdroj tak ho nepošlu koupit 550W zdroj vyšší cenové kategorie.K původní otázce.. ono není moc z čeho vybírat pokud to má mít kvalitu. Neexperimentoval bych a koupil Corsair CX450W a hotovo, možná nějaký Seasonic.Ale záleží k čemu to je, když to má napájet počítač za pár stovek (viz výše třeba to C2Q), tak bych tomu ekvivalentně kupoval i zdroj.

A co třeba taková značka EVGA nebo BeQuiet ? Jsou to dobrézančky zdroju nebo třeba Cooler Master.

EVGA tuším nakupuje od Seasonicku, obecně ty firmy to někde outsourcují a vlastní zdroje neprodukují, pak taky bude záležet na konkrétním modelu. Jeden může být fajn, druhý ne i když je značka stejná. To je třeba s tím Corsairem, VS má bídnou kvalitu, ale zbytek umí být hodně kvalitní, samo pak záleží jak vysoká řada to je CX nebude srovnatelný s AX co do použitých součastek, ochran atp...

Kde prodávají Core 2 Quad s deskou a pamětmi za 500 Kč? Koupím jich aspoň deset.K téhle kombinaci je samozřejmě nejlepší Fortron 350 W PNF po výměně kondíků nebo OEM Seasonic 400 W. Oboje z bazaru a oboje skoro zadarmo.

Teď jse vydražil, trošku nechtěně - čekal jsem že půjde výše - desku s Q6600 za 300 na Aukru, 1GB DDR2 moduly se dají koupit za pár desetikaček, v případě upgradu jsou zajímavé jen 2GB moduly

do levného kancl kompu s IGP a jedním SSD / HDD se dá klidně hodit i ten 300W EC - bude se flákat, takže v klidu vydrží (zkušenost s více kusy tohoto typu).

kolemjdouci: to si nemyslím, pro mne by bylo absolutně zybtečne kupovat nějaky zdroj za 2,5 k který má 550 W. Ptal jsem se na zdroj 450 W max a vy mi doporučitě nějaky za 2,5 k s 550 W . Uplně zbytečne když moje sestava spapa 200 W.... I kdybych upgradnul dejmo tom GK přiští rok na nějakou GTX 1150 Ti tak tam budu mít pořad hodně místa. Navíc aktualně mám sestavu za 10 tisic Kč takže tomu bude uplně vyhovovat nějaky zdroj za 1500 kč myslím si že to už jdu i nad cenu.

Tady nejde o to,kolik sestava stojí,ale zátěž a účinnost.A můžeš i mít na paměti,že v případě vyhoření zdroje sebou zpravidla bere i desku a disky.Grafika někdy vydrží a je jen a pouze na tobě co si vybereš.Do těch 1500 je úplně jedno co vezmeš.

Ale kupovat zdroj za 2.5 tisíce k mašině za 500 je blbost největšího kalibru.Ono dnes i Haswell sestavy s i7 mají hodnotu jen pár tisíc a dát k tomu zase zdroj za 2+ je nesmyslné prodražení té sestavy. Samo levnější zdroj bez dostatečných ochran může vzít nějakou komponentu s sebou pokud se odporoučí, ale to nejde vyloučit ani u toho drahého. K nové sestavě za 20 a více tisíc bych výběr zdroje nějakým způsobem začal víc řešit, cokoli levnějšího je tak napjaté že tam není moc prostoru na nějaký kvalitnější zdroj . U počítače do 10 pak v podstatě není jiná možnost než to stavět do nějaké Eurocase skříně koupené i se zdrojem za tisicovku

To není nesmysl, ale nutnost. Haswell vyžaduje zdroje schopné rychle reagovat na změnu zátěže. Musejí mít tedy DC-DC koncepci, což z levných splňuje pouze CX450M a některé Fortrony založené na platformě Aurum Gold (měla by to být řada Hydro).A Haswell levně fakt neseženeš - deska litr, i5-4440/4460 dva lity, RAM 2x 4 GB po 400 a máme teprve základ za necelé 4 000 Kč. K tomu přidej grafiku a chladič. Když projdeš Aukro, tak za 500 Kč k tomu seženeš solidní bednu. 1TB disk jedině novej, to je 1200, nebo 120GB SSD z Alfy za 890 Kč.

to máme 6 tisíc za PC? do toho nebudu cpát zdroj za dva a pul...

Citace: „To není nesmysl, ale nutnost. Haswell vyžaduje zdroje schopné rychle reagovat na změnu zátěže. Musejí mít tedy DC-DC koncepci, což z levných splňuje pouze CX450M a některé Fortrony založené na platformě Aurum Gold (měla by to být řada Hydro).“ Konec citace.Cena je opravdu lidováhttps://zdroje.heureka.cz/corsair-cx-series-modular... https://zdroje.heureka.cz/fortron-500w-ppa5006401/To je asi jako argumentovat tím, že když si koupím do rodiny druhé nebo třetí auto za 50 000 Kč jen na popojíždění mezi domem a sámoškou, tak do něj nemůžu čepovat benzin za 35 Kč, ale musí stát 10 Kč.

Trefný příklad... Kocman je chytrej jak rádio Jerevan. Levný počítač -> takže proto volba levnýho sračkovitýho nekvalitního zdroje? Nic jinýho do takovýho PC prostě pořídit nelze..

Ano zdroj za 1200 pořád může být moc.A vážně není problém mít zdroj bez certifikace pro HaswellŘešení jsou dvě. vypnout C6/C7 state v biosu nebo to jednoduše neuspávat.Certifikaci splňuje třeba Corsair VS, ale stejně se na něj lidi dívají skrz prsty. Stejně jako zdroje Coolmasteru tady budou smeteny ze stolu a tu certifikaci, či "ready" nálepku mají.

Tak vzhledem k tomu, kolik VS stojí a kolik stojí CXM a tomu, že PC, do kterých se tato cenová skupina dává, mají často spotřebu pod 200W, tak není moc důvod tam dávat VS.

Mám tady Haswelly s obyčejnýma Seasonic OEM a jedou na pohodu.

OEM Seasonicy, snad krom úplně první generace prodávané u nás v roce 2008, Haswell zvládnou. Dostaly dodatečně certifikaci, ale nespoléhal bych na to.

Jako to ano, je šance že to sebere sebou grafiku zakl. desku , disky .... ale tohle se stáva malokdy pokuď tedy namáte zdroje Eurocase, iTek a podobné velice pochybné zdroje.

CX450M - stojí dvanáct stovek a má záruku 5 let. Na trhu je tak rok, maximálně dva (certifikaci Bronze má z 2016 a bez ní na trh nešel).Za tu cenu toho moc nenajdeš. Podobný možná, ale s tak dlouhou zárukou ne.

Který jste mu poradil už zde: https://www.zive.cz/poradna/graficka-karta/sc... ...

Taková škoda že nemám paměť jako vy a nepamatuji si jednu ze sta věci co mi někdo řekl 2 tydny zpět.... víš lide maji v hlavě i jine věci než si pamatovat přesny název zdroje

Buď dotaz myslíš vážně a poznačíš si, co ti poradili, nebo si z nás děláš dobrý den a ptáš se týden co týden.

Normálny človek vyrieši jeden problém a potom rieši ďalší. A nie že dostane radu, zabudne a pýta sa to isté. Založil si toto vlákno na výber zdroja, predtým "ouboj grafik, predým"grafická karta", "je 2 GB VRM málo?", "nová řada", "gtx 1050"... Koľko vlákien okolo výberu zdroja a GK?

Já se usadil na be quiet!:https://www.czc.cz/zdroje/produktyPo Fotronech a Seasonicích. Ono je to ale z technického pohledu asi putna ohledně "kategorie do 1500K". Be Quiet splňuje vše, co se od takovéto "kategorie" očekává a má i něco navíc. Za mě je současný tahoun levných zdrojů, u těch dražších nemám zkušenost, leč logika věci hovoří za vše, když je kvalitní low-end, težko bude šméčko vyšší třída... takže doporučuji prostudovat be quiet!, jak už tu někdo výše nadhodil.