Zdroj

Dobrý den, mám tento zdroj: seasonic m12ii-620 evo, ryzen 5 3600, 2x 8gb ddr4, 6x120mm větráky, a gtx 1070. Uvažuji o upgradu na rtx 3070ti, ve všech PSU kalkulačkách vyšlo že by 620W mělo stačit, ale nejsem si jist. Zdroj mám přibližně 5 let. Takže se chci zeptat zda zdroj vyměnit nebo jestli si ho mám nechat. Předem děkuji za odpověd.

Odpovědi na otázku

Ano měl by stačit. Tedy pokud je stále v pořádku. A pokud to začne padat, tak ho prostě vyměníš. Já mám S12II-520 z roku 2010 a stále nechce chcípnout a to už prošel několika sestavami a skoro půl roku jel 24/7 se 2 grafikami při těžbě ETH.

Muj Enermax MODU87+ 600W koupeny v 2010 vydrzel taky 12 let a az letos zacal zlobit=nahodne restarty nekolikrat tydne. Taky bych nemenil dokud funguje.

Sestava si vezme ve spicce neco pres 400W, takze zdroj by mel byt OK.Ten zdroj fakt neni nic moc, ale zvladnout by to mel.