Zdroj

Ahoj,chtěl bych se zeptat zda se tento zdroj vyplatí koupit. Nebo pokud máte někde lepší zdroje cca 700W, tak by nebylo od věci navrhnout jiný. Děkuji Jakub

Odpovědi na otázku

Možná by nebylo od věci napsat, o jakém zdroji mluvíš...

1. - Jaký zdroj? "700W" vůbec nic neznamená.2. - Co to má napájet? 90% PC žere do 250W a 700W zdroj nepotřebuje ani zdaleka.

Dobré vědět, že se chceš zeptat. Tak se ptej!

https://www.alza.cz/silverstone-st70f-pb-700w... Ehm :D nějak jsem zapomněl přidat odkaz

Za tu cenu existují lepší zdroje, třeba RM650x, který má vyšší účinnost a záruku 10 let (tedy o celých 8 let více, než tento). Napiš ještě, co s tím chceš napájet, skoro se vsadím, že nepotřebuješ ani 650W zdroj.

Tak mám cpu i5 4590GPU - 1080 Ram 64 gb3x disk 1000gb + Chci mít nějakou větší reservu do budoucna

Ještě jsem nedodal že budu kupovat i7 jako CPU někdy tento půl rok

A co plánuješ v budoucnu? Přechod na Intel 2066 (nebo něco podobného) + 2x grafiku typu AMD Vega 64?To, co jsi popsal, nežere v plné zátěži více než 250W. Klidně si to změř wattmetrem. I když tam dáš i7-8700K a třeba GTX 1080 Ti, bude ti stačit RM550x / Focus Plus 550. Nekupuj šmejdské zdroje, na která se výrobce bojí dát i ty dva roky, co mu přikazuje zákon jen proto, abys měl na boku zcela zbytečné vysoké číslo. Kup si pořádný zdroj, který bude málo žrát, málo topit a výrobce si jím je tak jistý, že na něj dá 5 a více let záruky.

Jen tak mimochodem, jak jsi k i5-4590 dokázal osadit 64 GB, když má řadič jen na 32 GB a ani se nevyráběly desky, které by šly osadit více než 4x 8 GB DDR3?https://ark.intel.com/products/80815/Intel-Core...

V budoucnu bude spotřeba spíše nižší, nebo stejná při podobném výkonu. Tedy +/-. Pokud máte GTX 1080, tak uprage budete řešit až poměrně za dlouho, takže... Spíše procesoru dojde dech a ten nebude baštit o moc více.Pokud ale sáhnete po tom RM650x, tak to rozmlouvat nebudu. Jeden smysl to tiž má. Dost pravděpodobně nedosáhnete na spotřebu, kdy by se mu začal točit větrák, takže bude 100% bezhlučný. Nebo se sepne v nějakém maximálním zatížení, kdy to na 100% přeřve i velmi tichá grafika.