Zdroj

Dobrý den,rád bych přidal do PC (Narovinu řekneme, že se jedná o repas Lenovo Thinkcentre (nějaký model, ted netuším jaký) s procesorem Pentium G3220, 4gb ram) grafickou kartu, nejspíše tuto: https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1050-ph-... Problém je takový, že doporučený minimální výkon zdroje je 300W, ovšem ten, co je v tomto repasu, má jen 280W (nějaké FSP280-40EPA)A teď netuším, co s tím, zdali při pořízení této karty (kvůli synovi, který by tu rád hrával na vyšší detaily než ted, a sám mi zrovna tuto kartu ukázal, že by ji našel rád pod stromečkem, že...) nesundám PC, popř co místo toho, neboť rozpočet je značně omezený a nerad bych syna zklamal.Předem děkuji

Odpovědi na otázku

Napisem Ti na rovinu, aky je rozdiel medzi tzv. "skladackou" a znackovym PC.Vyrobca zakladnej dosky, ktory netusi (ked si jeho zakladnu dosku kupis) ake komponenty k nej pripojis. Takze testuje vsetko mozne na trhu a odladi kompatilibitu a samozrejme BIOS, tak aby to fungovalo takmer so vsetkym HW.(inak by mal pruser).Znackovy vyrobca si povie: montujeme (na dany model) jednu, mozno dve alternativy, grafiky a CPU a ostatne nas nezaujima.To je naozaj znacna uspora pre vyrobcu. Vyvoj a testovanie su dnes znacna polozka, ale znacny "hendikep" pre pouzivatela.Nielenze netestuje vyrobky cudzich vyrobcov (a neodladuje BIOS), ale aby nemal "pruser", ze nejaka grafika od ineho vyrobcu ho precura, tak zamerne sa objavuje obmedzenie priamo v BIOSe znackoveho PC (tzv, White list) , teda povolene zmeny v hardvery (ako inak, len zo zoznamu vyrobcu).Znackovy pocitac je dobry, ked ho kupis na dany ucel a nikdy donho nerypes,nic nemenis a otvoris ho len za ucelom odstranenia prachu (najlepsie v znackovom servise - ako inak, nech Lenivo zaraba).

pokud nesdělíš typ základní desky tak ti těžko někdo smysluplně poradí,otevři kisnu a hledej...

Ale napisal "repas Lenovo Thinkcentre",Kedze pre Lenivo vyraba cela Cina, tak aj ked by si nasiel skutocneho vyrobcu, je Ti to na hovienko, pretoze OEM Cinsky vyrobca Ti ziadny "suport" neposkytne.Takze enem Lenivo, ale info: "repas Lenovo Thinkcentre (nějaký model, ted netuším jaký)je zase na hovienko, pretoze informacia "Lenovo Thinkcentre" je asi ako Skoda Fabia.Pozri si modely Skoda Fabia od "Adama" a skus poradit bez specifikacie modelu, ci nejaky komponent pasuje.

no ale k tomuto CPU tato grafika moc smysl nedává.