» Poradna » Ostatní

Zdroj

Nevie niekto, ako mam zistit spotrebu svojho pocitaca a tym zistit, ci mi bude stacit zdroj, ked pripojim naviac nejake komponenty? Mam totiz problemi s televiznou kartou a mam podozrenie, ze je to v zdroji. Mam takuto zostavu: Intel P4 Prescott 3.2 GHz LGA775, MSI i925x+Wi-Fi, GeForce NX 6600 PCI-E, HDD WD 120, 200, 120 GB, DVD-RW TEAC, FDD.Myslite, ze k tejto zostave staci 350W neznackovy lacny zdroj? A kde by som na internete mohol zistit, kolko W mi odoberajú jednotlivé komponenty? Na domovskych strankach som to akosi nenasiel. Dakujem

Odpovědi na otázku

Jednoduše spočítat Na HD, CD-ROM je psané jaký odběr mají, u CPU se to dá zjistit z dokumentace a grafiku a mb to už odhadnu (prostě něco přidám).

Zkus sehnat wattmetr.

to si myslím nestačí - kvůli cpu to žere hodně nadprůměrně s 2,4ghz si myslím by to bylo tak na hranici. minimum je podle mě 350W značkový fortron. ale už bych méně jak 400w zdroj nekupovalzaleží jak moc neznačkový je ten neznačkový krám