Zdroj slabější než požadavek

Dobrý den,chtěl by jsem se zeptat za bude vadit když jsem si vybral graf. kartu (GIGABYTE N730D5-2GI) protože u této karty se udává požadavek na zdroj 300W a já mám 255W. Bude to nějak vadit? Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

no je to natěsno. Zapoj a uvidíš. Když to bude vypadávat, tak si kup zroj

zdroj na webe ku karte sa udáva v prípade že by si mal ozaj šit. Záleží od konkrétneho modela. Ak Tvoj dá na 12V vetve 200W, nebal by som sa ani s lepšou kartou. GT 730 papá veľmi málo. Ale dnes už by som ani na P4 nešiel pod 350W z principu. Načo Ti kancelárska grafika?

Já bych se především podíval kolik karta (viz krabice) chce na +12 V, A. To je mnohem zajímavější. Dále, bude-li se přehřívat nebo bez vyzvání padat víš tedy proč. Nevím kolik máš dalších disků, karet, řadičů apod. v PC, to má také svoji váhu.

38W mu určite zdroj ešte dá

Je otázka zda ten zdroj je schopen ten deklarovaný výkon skutečně dát a jak dalece je možné ho přetížit.

Typ zdroje?Ten pozadavek na 300W je samozrejme nesmysl.

Vypiš raději celé PC, včetně přesného typu zdroje a také na co ta grafika má sloužit.255W zdroj nejspíš znamená, že se pokoušíš oživit nějakou OEM sestavu od HP nebo Dellu a tam může být hromada jiných problémů než je zdroj (ty bývají celkem kvalitní). GT730 žere prd, takže není problém ani mizerný zdroj. Problém může být s kompatibilitou u OEM PC, s rozměry (pokud PC vyžaduje low profile grafiku, což u OEM srajd bývá často) a pokud to má být pro hry, tak GT 730 je úplný odpad.