Zdroj píská, když je PC vypnutý

Zdravím,dnes jsem zakoupil Zdroj Corsair VS650 (ver.2018). Vše je v pořádku,ale zjistil jsem, že když je PC vypnutý, tak Zdroj píská,z dálky to nejde slyšet jen když mám ucho u Zdroje,pískání zmizí když Zdroj vypnu na zadní straně,po zapnutí zase píská. Je to normální? Nebo je to na reklamaci? Děkuji za rady :)

Odpovědi na otázku

Normalni? U levnejsich zdroju je to celkem caste, ty drazsi maji obvykle lepsi civky, takze se to u nich neobevuje. Neni to nic co by melo zpusobovat problemy, ovsem zda je to na reklamaci tezko rict, zalezi na prodejci.

Koupil jsem Zdroj u Alzy , při zátěži je naprosto tichý,ale jak vypnu PC začne pískat ..moc by mě nebavilo pokaždý kdy PC vypnu mačkat to tlačítko na zadní straně :/

Najdi si tam VS:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNormální to není. Vrať to a kup si něco pořádného. Za cenu trochu slušného 400W zdroje fakt 650W nekoupíš. A potřebuješ vůbec 650W zdroj? Dost o tom pochybuji. Klidně se vsadím, že slušný 400-450W ti to také utáhne s prstem v nose (lidi, co kupují sestavy, které skutečně potřebují 650W zdroj, tak na zdroji nemají potřebu šetřit, protože i zdroj za 3500,- je v takové sestavě zanedbatelná položka).

Je to normální a není to žádná závada. Pokud to je slyšet jenom zblízka, tak nevím co řešíš. Není to rušivé = není co reklamovat. Na funkčnost nebo spolehlivost to nemá žádný vliv.

Ono záleží na tom, na co se ptáš: Jestli tě udivuje ztišení zdroje po vypnutí vypínačem vzadu, tak to normální je - není energie, nemá co pískat. Pokud ti ale vadí to pískání v režimu stand by, tak to by mně vadilo také a já osobně to považuji za závadu, protože pracovní frekvence zdrojů jsou vysoko nad slyšitelnými kmitočty, tudíž by neměly být slyšet. A když slyšet jsou, tak to svědčí o nestabilitě a zakmitávání nějaké regulační smyčky. Bohužel, prodejci jsou jiného názoru a s reklamací neuspěješ. Dobrou zprávou je to, že v mnohých případech může i takto pískající zdroj léta pracovat bez jinak znatelných potíží.

Není to závada a pískají prakticky všechny spínané zdroje, obzvláště bez zátěže. U některých je to slyšet vice, u jiných méně, ale stěží najdeš zdroj, který by bez zátěže neposlal vůbec.

Mám 14-denní lhůtu,takže by mi měli buď vyměnit za nový nebo vrátit peníze pokud vím,jinak jsem vzal jsem 650W, protože byl skoro za stejnou cenu u jako 550W. Sestava:AMD R5 2600GTX 1060 6GB8GB RamSSD Crucial 250GB350M Tomahawk Plus

Navíc jsem koukal a hodně lidí mělo stejný problém a Zdroje vraceli ,ale i u CX řady

Pokud koukáš po CX550M/CX650M, tak na ty se můžeš rovnou vybodnout, protože stojí prakticky jako tento:https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-gold-... Účinnost Gold, záruka 10 let, semi-pasivní chod a stačí ti i na PC s 2700X + RTX 2080 Ti. To tvé utáhne 2x.

Jasně no,ale na ten bohužel teď nemám. Už jsem ,ale jednou vlastnil v předchozí Sestavě Corsair VS450 a nebyl sním žádný problém , nejspíš vyměním za jiný :) Děkuji za rady

Co jsem psal? Tohle je v zátěži tak do 200-250W. Na to fakt 650W není třeba, natož pak levný šunt. Já bych tam dal Corsair CX450M s pětiletou zárukou a nebo Be quiet! Pure Power 11 400W, který má také 5 let záruku a účinnost Gold. https://www.czc.cz/corsair-cx450m-450w/21183... https://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-11-40...

Včera večer jsem hrál pak jsem vypnul hru i všechny aplikace plus počítač dnes jsem ho chtěl zapnout jen začal piska ani ne minut hned se mi vypnul teď nejde ani zapnout moc vás prosím poradit