Zdroj nebo základní deska ?

Zdravím pánové, mám zapeklitou otázku. Jak zjistím zda je špatná základní deska nebo zdroj? Mám problém že se někdy PC zapíná když ho vypnu, nebo se PC zapne až po 10 pokusu. Tento problém se děje od doby kdy jsem v PC měl čínský zdroj noname typu, který měl za následek vyhoření mé grafické karty. Proto jsem koupil bazarový zdroj (jsme chudý student) , od společnosti Seasonic s certifikací 80gold+. Jenže problém přetrvává. Jako já bych to typnul že bude v háji základní deska, že po vyhoření grafiky to vzalo sebou i něco jiného. Na druhou stranu si stále říkám, že co když ten zdroj který jsem koupil je špatný a dělá to zdroj. Přece jenom projevy PC jsou podobné tomu jako když je špatný zdroj. Předem chci říct na PC jsem měnil ramky, cpu. Žádný rozdíl. Proto to typuji na mb nebo psu. Co jsem zkoušel ? BIOS nastavení. Ne nemám nic zapnuté co by mohlo ovlivnit tento problém. Ano mám aktuální BIOS. Ano i ve WIN 10 jsem vypnul určité věci které by to mohli způsobit. Ne nemám žádný jiný zdroj se kterým bych mohl zjistit zda je to opravdu zdrojem. Ano rozebral jsem PC do posledního šroubku včetně CR baterky.Né, žádný virus to není. Perlička na závěr: Nedávno se mi stalo to, že se mi PC nechtěl zapnout, nakonec se zapnul ale s hláškou že můj BIOS byl poškozený. Hodilo mě to zpátky na starší verzi biosu. A od té doby mi blbnou i USB porty. Neexistuje nějaký software která by mohl případné poškození na PSU nebo na MB indetifikovat, děkuji moc !!!!

Odpovědi na otázku

Jzs, omlouvám se za chyby :D Jak jsem mohl napsat tipnul s tvrdým Y :DD

Zkus AIDA64

Tak tu "perličku" jsem měl i já. Poškozený BIOS. Přehrál se automaticky, ale ne hned - PC nevypínám, ale uspávám. USB porty mám však OK.https://www.zive.cz/poradna/spatny-start-pc--...

Zajímavé :D Jsem rád že v tom nejsem sám, koukám že máš taky MB od Gigabytu. A za celou dobu si nepřišel co ten problém způsobuje ?

Ne. Ale když "běží" tak je to OK. Funguje bez chyb, stabilně. Proto taky jen uspávám a radši moc nevypínám - třeba 21 dní.Automatické zapínání hned po vypnutí jsem také dříve řešil. A vyřešil. Podívej se do mých starších dotazů. Je to asi na 3 místech. LAN karta, napájení - časovače probuzení a BIOS - klávesnice a myš.

Zdravím, tak jsem stáhl veškeré drivery na desku. Asi cca 15 olvadaču a PC funguje lépe než předtím, hodil jsem i bios zase na nejnovější verzi. PC jsem vypnul tak 10x a zatím se nezapl. Napíšu kdyby se znova zapnul nebo se objevili problémy. Třeba to fakt bylo driverama.

GB desky mívají Dual BIOS. Když dojde k poškození "hlavního" BIOS" (třeba výpadkem a několikerým naskočením napájení), obnoví se ze záložního, ale původní, obvykle STARÁ verze a je nutno flešnout aktuální.

Někde v útrobách internetu se válí i návod na to, jak aktualizovat záložní Bios, aby nebylo nutné neustále flešovat na novou verzi v případě obnovy ze záložního.http://www.syter.com/us/index.php/forum/hardwa...

Díky moc, každopádně se hlásím znova, pc se znova opět zapnul. Takže drivery v tomhle ohledu nepomohli.

a uz ta napadlo kupit predlzku s vypinacom, a ked ten PC vypnes, tukni do vypinaca. Vybavene, nezapne sa aj keby Chuck Norris chcel.

1) "Nedávno se mi stalo to, že se mi PC nechtěl zapnout, nakonec se zapnul ale s hláškou že můj BIOS byl poškozený. Hodilo mě to zpátky na starší verzi biosu."Vadná deska, na tom není co řešit2) "Neexistuje nějaký software která by mohl případné poškození na PSU nebo na MB indetifikovat"neexistuje. Ale není to potřeba, viz. výše. Teď už budeš vědět, že šetřit se dá na ledasčem, ale na zdroji opravdu ne. Jinak to potom vyjde velmi draze.