Zdroj na PC

Mám v počítači zdroj 425W Thermaltake s ůčinosti cca 65%. Při zatěži počítač "žere" asi 260 W. Stačí to, nebo bych měl koupit nějaký silnější ? Uvažoval jsem o 525W s ůčiností 82%. A má účinost nějaký vliv na spotřebu nebo je to u obou zdrojů stejné....

Díky za rady

Odpovědi na otázku

cdr.cz ...

Ano, účinnost má vliv na spotřebu.
Ten údaj 425W udává, že ze zdroje je možno odebírat 425W. Při této zátěži zdroj sám spotřebuje cca 270W, takže ze sítě odebírá takových 700W. Při nižší zátěži zdroj spotřebuje nižší výkon - nepíší úměrně, spíše bych očekával ještě nižší ztráty ve zdroji, než úměrné.
Rozhodně ten druhý zdroj 500W, který má vyšší účinnost při svém plném výkonu, bude při stejném zatížení odebírat ze sítě méně, než zdroj prvý a pokud peněženka dovolí, sáhnul bych raději po tom zdroji 500W.
Svoji, dosud nezmiňovanou, roli hraje samozřejmě kvalita značky zdroje...

No mozna bych se i podival po nejakem jinem, treba Enermax Modu82+ nebo Pro82+ 525W