Zdroj k nové sestavě

Dobrý denBudu si pořizovat nový střívka, a nejsem úplně jistý zdrojem, sestava bude čistě na hraní ve FHD. Rizen7 2700x, deska MSI x470 gaming pro, 16ddr4 3200mhz(možná i nižší rozhoduji se) RTX2080 8gb ventus, chlaďák MSI CORE FROZR L. Bude mi stačit 650w nebo radši pořídit 750w ? Díky moc za vaše odpovědi.

Odpovědi na otázku

Díky za odpověď, doufám že jsme vše správně vyplnil, a podle toho mi to doporučuje 650w.

Tyhle kalkulátory nadhodnocují a vůbec jsou dost s rezervou.1) Podívejte se co potřebujete za konektory! Pokud by jste chtěl zapojit třetí 4pin co má deska pro CPU, tak je nutné vybrat takový, který ho má.2) Nekoukejte jen po W, ale taky po kvalitě a záruce. Není to to samé, když je zdroj 500W záruku má 2roky jenom proto, že míň nejde a stojí 600K, nebo když má ten zdroj taky 500W, záruku 10let a stojí 2500Kč.3) Pokud chcete znát odběr, tak je nejlepší se podívat na recenze! Tady je jedna na RTX 2070 se žravějším procesorem a v herní zátěži to nepřesáhlo 370W (celé PC!!)https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5... Ano, mohou být výkyvy. Ano, není dobré mít zdroj takto na hraně. Nicméně je to daleko přesnější odhad, než nějaká kalkulačka.

Pardon, tady je RTX 2080. Ani tak to nešlo přes 400W:https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5...

Díky za vaši odpověď, momentálně mám Cooler Master 600W to asik stačit nebude a nejsem si ani jistý konektorama teď mám 1060 6gb a tam mám napajeni ale myslím jen 4pin

To záleží co je ten zdroj zač. GTX 1060 6GB určitě nemá 4pin, ale minimálně 6pin, nebo 8pin. Já ale nemluvil o GPU, ale o CPU. Všimněte si, že vámi vybraná deska má nahoře pro CPU 1x8pin+1x4pin. Ten 4pin není vysloveně nutné zapojit, ale pokud by jste to chtěl, tak je nutné aby ten zdroj ten kabel měl. To je celé. Prostě výběr zdroje není jen o počtu "W". To je jen jeden z faktorů. Je třeba zohlednit i ty ostatní.

Seasonic Focus Plus nebo Prime 550 W nebo 650 W. Účinnost 80 Plus Gold nebo Platinum.Core Frozr L není žádný zázrak. Za tu cenu máš Ninju 5 nebo Noctuu střední třídy.

Tak nejspíš chce, aby mu celá sestava ladila s jedním výrobcem a u Ryzenu to ani moc nevadí jaký chladič tam je posazený.

To ani ne, to je spíše o tom že jsem našel od msi, jsem ještě ze staré školy kdy bylo dobré mít vše od stejného značky 🙃

Tak tohle pravidlo dneska platí už jenom v případě RGB sychronizace, nechcete mít v pc několik různých programů od různých výrobců nebo chcete, aby vám to ladilo k sobě. I ta ninja mě přijde jako zbytečný overkill pro ryzen 7 (pokud v blízké budoucnosti neplánujete upgrade na zen2). Tenhle chladič poslouží stejně jako to MSIhttps://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-he1224... popř. jeho větší bratříčekhttps://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-2-xe1...

Mít vše od jedné značky nikdy neplatilo a neplatí... A pokud jde o MSI výrobky (mimo mobo a gpu), co sem měl v ruce, tak to byl předraženej šunt (ať už jde o zdroj, nebo o chladič co stál 1500, ale byla to tak Fera3, ani ne)

Dobrý den, děkuji za váš podnět. Značku MSI mám od té doby co jsme si začal sestavovat mého miláčka, teď už to bude 4 v řadě. Nikdy jsem s touto značkou neměl problém, krom jednoho a to u grafiky nvidia8600 kdy se mi prohnul rámeček od patice na Chip a zkratoval ji chudinku, ale s tím měla tenkrát problém kdejaká značka.

Můžu se zeptat co konkrétně od MSI kromě desky a gpu máte/používáte?

Myslím že jste si odpověděl sám, teď k tomu přibyde (možná) i chlazení. Co konkrétně chcete probírat ?

Ha, omlouvám se, špatně jsem si přečetl váš podnět. Takže chlazení nedoporučujete ?