Zdroj Fortron 400 W ATX-400PNF

Zdravím mám menší problém.Nedávno jsem si koupil tento zdoj ale zdá se mi nějaký hlučnější.Po zapnutí pc po delší době je to v pohodě ale za chvíli to začne nějak bručet.Jak kdyby tam dřel ten větrák nebo to bzučelo.
Mněl jsem 350w Fortron ale tohle mi to nedělalo.
Je to na reklamaci?Je to nějaka závada?Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zkus větrák zastavit, pokud to bude stále bručet či mečet či pískat, tak věz, že za to větráček nemůže. Pak bych samozřejmě uvažoval o reklamaci. Pokud to bručet, mečet či pískat přestane, tak věz, že za tím vězí větráček.

Můj Fortron 350-60GLN má regulaci otáček větráčku (dle manuálu), větráček je kvalitní Yate-Loon a skutečně se točí jen na minimu. Předpokládám, že stejný princip bude i u Tvého Fortronu. Není tedy náhodou možné, že se Tvůj zdroj po chvíli zahřeje a větráček prostě jen přidá a Tobě to pak připadá, že bručí, mečí nebo píská?

Je to možné že je to tím že se zahřeje a pak vydavá ten zvuk.Když zapnu počítač po delší době tak je tichý ale do pěti minut se postupně zvyšuje ten brum.
Je to tím větrákem,skusil jsem ho zastavit a bylo ticho.Taky jsem tam dal trochu vazelíny ale nějak moc to nepomohlo.

S Fortronem jsem měl tuhle taky problém. Najednou se po pár minutách větrák rozbzučel a pak už bzučel neustále. Nechtělo se mi kvůli reklamaci ject do Prahy, takže jsem zdroj rozdělal, vyndal větrák, sundal tu nálepku, co je uprostřed a dal tam trochu vazelíny. Teďka je nádherně tichý. BTW firmu FSP koupil Eurocase, takže já osobně už si Fortrona nikdy nekoupim.