Zdroj Eurocase ECO+80

Zdravím,chtěl bych se zeptat, jak jsou na tom s kvalitou zdroje ECo+80? Někde jsem slyšel, že jsou na tom lépe, než normální EC. Je to pravda? A máte s ním nějaké zkušenosti?Předem díky za odpověď

Odpovědi na otázku

A přesněji, myslím přesně tento: http://www.czc.cz/eurocase-eco-80-350w/1413...

Lepsi nez ostatni starsi Eurocase zdroje nepochybne je. Jsou tam provedeny minimani nezbytne zmeny, aby to proslo novymi pozadavky EU. Kazdopadne porad je to kram.

Aktivní PFC nejsou minimální změny.

Je to minimální změna, dokonce je to levnější než klasická tlumivka - jedno IO a pár součástek okolo, včetně tlumivky na poněkud vyšší kmitočet než je v rozvodné síti a než je tedy v případě tzv. "pasivního PFC".

U některých levných zdrojů znamenalo pasivní PFC žádné PFC.

Heleď te se chytrý Honzové a pod. Můžete mě někdo vysvětlit funkční princip dvou sériově spojených elytů za nízkonapěťovým usměrňovačem když to nikam nevede z toho středu? (obvykle 470uF/200V) Že by přežitek s přepínačem 115/230V?Teď jsem si koupil zdroj a světe divse je tam jen jeden...

Pokud není vyvedený střed, tak je to z důvodu max. napětí na kondenzátorech. Pokud je každý z nich na 200V, v sérii mohou být připojeny na 400V.

Aha, a proč tam nejsou čtyry po 100V?

To uz zalezi na designu/cene/uspore mista.

V zásadě by to také šlo, ale uvědom si, že pokud je zapojíš 2 kondenzátory do série, sice 2x zvýšíš max. napětí ale 2x snížíš kapacitu. Pro 4 je to pak ještě více.

Dobře, to je obecná teorie ale kondenzátor je lepší tím že se rychleji dokáže nabít a vybít, to ale svědčí o paralelním řazení a nikoliv sériovém protože se zvětšuje indukčtnost.

koupim ho od tebe za kilo na silvestra aspon ušetřím za prskavky

Snad do další imaginární sestavy, zrůdičkový Trolle.

očem to mluviš?

vsadim se, že ty zdroje vybuchují amdčkářům, když mají stroje s TDP 300W.

ECO+80 nebrat, pokud to nepoženeš do extrému, dá se o kompromisní kvalitě uvažovat až u ECO+85.

Liší se to jen v tom, že 85+ má silnější dráty a víc konektorů, jinak tam jsou myslím rozdíly minimální.

Známému konkrétně tento zdoj pohání necelý rok bez problémů PC, ovšem druhá věc je ta, že je to PC postavené na AMD 5350 Kabiny. Volil tento zdroj jelikož byl cenově nejlepší a také protože chtěl PC v klasickém miditoweru a jelikož nikdo z výrobců není schopen udělat nějakou záslepku pokud, která by se dala použít do nevzhledné díry při použití pico psu.

Stačí si koupit záslepku se SATA konektorem a přivrtat tam díru.

...s eSATA konektorem.

Takže s nějakým Sempronem nebo celeronem s int. gpu by byl ok? :)