Zdroj EnergyKnight 400W

Pár dní zpátky jsem se zde ptal na vhodnost zdroje EnergyKnight (http://tinyurl.com/ztvbnef) pro GK R9 380. Odpovědi jsem dostal, ještě jednou za ně děkuji. (původní dotaz se sestavou zde: http://tinyurl.com/jddtpzo)Dva dny už ležím v recenzích zdrojů a bohužel na současné Seasonicy už se něpejí jen slova chvály. Nebude však jistější vyměnit stávající zdroj, či jeho kvalita není zase tak hrozná? Nerad bych za pár měsíců řešil koupi nového PC. Děkuji.

Odpovědi na otázku

A stávající zdroj je jaký ? Já třeba beru občas Corsair CX500 a není to žádná raketa ale funguej velice slušně, případně seasonic 520 (nevím teď to přesné označení). Té R9 380 bych se s EK400 trochu bál (gtx 960 by utáhl jak prd), takže bych vzal nějakou 500 jak padlo v minulém topicu...

Stávající je právě EK 400W, stáří cca 4 měsíce. Šlo mi o jeho kombinaci s GTX 960. Děkuji za názor.

S gtx 960 bych se toho nebál...

Z těch levných zdrojů je to prověřená kvalita. Je to ale pořád levný OEM zdroj. Pokud bude počítač brát do nějakých max. 300W, bude v pohodě, ale asi bude už hlučnější. Ve zdroji je u ventilátoru přes polovinu odvádějícího otvoru průhledná slída. Je dobré zdroj rozebrat a odstranit ji, nemá tam žádný smysl, jen omezuje průtok vzduchu.

Bál bych se, že ke zlepšení nemusí dojít. On i tu slídu tam někdo navrhnul a v materiálu a pracnosti výroby si tak zvýšil náklady. Možná věděl proč.