Zdroj do starého PC

Potřebuji koupit známému do starého PC nový zdroj ATX, vybral jsem s podobným celkovým výkonem, ale nejsem si jist jestli bude spolehlivě fungovat, zejména mě jde o výrazně nižší hodnoty ampér na větvích +3,3V a +5V u novějších zdrojů.Původní zdroj : http://i.imgur.com/Ej3eiJU.jpgNový vybraný zdroj: http://i.imgur.com/sGOp45s.jpg(https://www.alza.cz/seasonic-ss-350et-t3-d199... )Základní deska: http://www.fic.com.tw/product/motherboard/INTEL... procesor momentálně nevím, ale něco z toho co podporuje ta deska ( Intel:(Northwood)2.4 GHz to 3.2 GHz and above / Intel® Celeron up to 2.8 GHz / Intel: 400/533/800 MHz FSB) Díky moc

Odpovědi na otázku

SS 350ET by mal stačiť až až, keďže starý dal na 12V zrejme max 160W (ja počítam s 20% rezervou ak nejde o SS), takže kľudne ten

Takže na těch +3,3V a +5V větvích nezáleží, ani když je to starší PC ?Dík

na svojom som podľa meraní zistil, že 2 HDD, TV karta, wifi, Bluetooth, bezrôtová myš a klávesnica a webkamera dokopy papali asi 50-60 W. Najviac papá CPU a grafika a tie idú na 12V vetvu. Ak nemáš 10 HDD 7200 RPM, 3 TV karty, 4 variče (jeden mám), 3 DVD súčasne používané, tak ani Ty 50 W neprekročíš a SS dá do 130W, takže nie si ani na jeho 50%. Ani pri 4 HDD sa neboj (jeden by mal spapať asi 10 W)

môj zdroj na 3,3 a 5V dá dokopy 100W a to som mal aj 3 HDD, 2 USB kľúče (a vyššie uvedené) a stačilo to vždy

Pro normální použití se ti tyhle dvě větve nepovede přetížit snad ani u největších křápů. 12 V je ten nejčastější problém. Zvolený zdroj bude v pohodě.

FIC ? Blahopřání veteránu

CPU je naštěstí už z 12V větve, teď je otázka, jakou ráčíte mít GK, protože vidím AGP a to je z 3,3V?

pochybujem, že by mal žravú HD 3850 do AGP, ktorá spapá 75W a aj keby, CPU ju nebude vedieť vyťažiť na max. Ja som mal HD 3650 (78W) s P4 na 300W zdroji (nebol to žiadny SS)

Používá se jen ta integrovaná.Dík

tak nemáš čo riešiť. Ten PC zrejme nespapá ani 100W. Akurát pred chvíľou som testoval PC. Pri max záťaži spapal 259 W, čo pri 81% účinnosti (diit typ môjho zdroja testoval) je to 210W, grafika s CPU asi 170 W, t.j. na 3,3 a 5 V zrejme si to berie 40 W (ani nie 10 W MB, 10 W disk, niečo USB, wifi, BT, DVD, TV karta, zvuk. karta....), takže sa neboj ani so 6 HDD

Pak ano.

Mám podobné PC: P4 northword 3.0GHz 800 MHz FSB, 2GB paměti, HDD 160 GB, integrovaná grafika ATI Radeon 9100 IGP v chipsetu RS 300. Je to originál Asus Pundit R 2800. PC má zdroj 200 W. Změřený příkon v zátěži max 130 W.