Zdroj Corsair CX450M, 450W

Dobrý den,byl mi doporučován tento zdroj z několika webů a rád bych se podělil o zkušenost, jestli se závada objevovala i u vás.Pc sestava takováto: https://www.czc.cz/4ugomh5hioj9tatudjp6ruket... Zdroj pěkný, vypadá kvalitní + odpojitelné kabely atd... ,ale je hlučný nezávisle na zatížení. I když je v klidu tak často krát za den se rozdrnčí a vydává divné zvuky, které ruší. Řekli jsme si vadný kus, tak ho reklamujeme. Reklamace vyřízená kladně a dostali jsme nový kus. Bohužel i nový kus dělá to samé, přece není možné do takto, zdá se kvalitního zdroje použít takové nekvalitní ventilátory. Reklamovali jsme ho znovu s tím, že požadujeme peníze a koupíme si nějaký jiný, třeba nějaký seasonic. Reklamace opět uznaná, ale místo peněz poslali opět nový kus. Ještě jsme ho nevyzvedli, ale myslíme, že to bude také to samé. Za pár dní otestujeme. Máte také takové zkušenosti s tímto zdrojem? Píšu jsem, protože je hodně doporučovaný i touto poradnou a chtěl bych docela vědět, jestli máme smůlu nebo je to fakt.Děkuji

Odpovědi na otázku

Mám CX650M a nic takového nedělá a to mám žravější sestavu + OC

Třeba ten třetí kus bude v pohodě, to se uvidí, každopádně dík za příspěvek.

jedinný co mi bylo řečeno u těchto zdrojů prý odcházejí ventilátory

myslím řadu CX

Ono je otázka, co člověk bere jako kvalitní! Řada CX je v zahraničí i tady spíše těžký lowend. Důvod proč se tak doporučuje, a i já to tak dělám, je jediný. Skoro vše pod tím je už totiž odpad, zatímco CX už má nějakou kvalitu, moderní konstrukci (Seasonicky bývají konstrukčně i několik staré, nové verze i vyšších modelů se k nám, pokud vím, ani nedostaly, ale možná se pletu - čímž neříkám, že tyhle starší jsou špatné) a udrží napěťově i proudově to co má napsáno. Zároveň se člověk nemusí bát, že vyhoří, protože má alespoň nějaké ochrany a rozumnou účinnost.Opravdovou kvalitu hledejte od 2000Kč výše.Bohužel vámi popsaný problém bude problém asi s celou várkou. Už se to takto jednou stalo se starším bráchou CX 430. Jedem jsem bohužel také chytil do bratrova PC. Protože to ale drnčí jen občas a nechtěl to řešit, tak už ho tam má asi 1,5roku. A funguje pořád. Je to prostě jen vada ventilátoru. Až bude čas a nálada, tak mu to prohodím a nechám si ho jako zálohu.Rozhodně ale reklamujte. Pokud jste ovšem ztratil důvěru, tak se nechá vybrat něco jiného. CX jen nabízí poměrně dobrý poměr cena/výkon).

A tak se omlouvám. Nové Seasonicky už se začínají prodávat.https://www.czc.cz/seasonic-focus-plus-550w/... Tenhle vypadá zajímavě. Gold, do 30% zátěže pasivní. Specifikace:https://seasonic.com/product/focus-plus-550-gold/Pro vaše PC je to ale samozřejmě overkill. Píši to jen pro upřesnění toho mého příspěvku.

A je to tady, jak jsme očekávali, tak i třetí nový kus dělá úplně to samé. Zase i v minimální zátěži se rozdrnčí a dělá tak divné zvuky, že nejdou slovy popsat. Někdy je to kvílení, někdy zrnění, někdy jak sekačka a je to k nevydržení. Prosím Vás tento zdroj si nekupujte, pokud nemáte pevné nervy.

Možná blbost, ale je to skutečně nový kus? Není jen přebalený?

Taky mne napadlo, jestli mu neposílají furt jeden a ten samý kus.

Vždycky jiný kus, podle seriového čísla. Pokaždé trošku odlišné zvuky.

No byla to jen taková úvaha.

Tady je ukázka, jaké zvuky to dělá https://uloz.to/!uSvVmTm2Zbcx/vid-20170828-203537-mp4

Jseš si jistý, že to dělá zdroj? Nelezou ti do jeho ventilátoru nějaké kabely, nebo dráty (chladič CPU, SYS FAN...). Nedělá to zadní ventilátor? Někdy vyluzuje nepěkné zvuky HDD.

Dělá to na 100 zdroj. Bylo odzkoušeno i bez zapojení disků a všech ventilátorů včetně cpu a stále divné zvuky. Můžete se podívat sami. Tohle dělá poslední kus, co nám poslali. https://uloz.to/!uSvVmTm2Zbcx/vid-20170828-203537-mp4

Typický zvuk vadného ventilátoru. Asi vadná série. ☺

Tady je jeden ze zvuků, co to děláhttps://www.youtube.com/watch