Zdroj Chieftec CFT-650-14C - problém

Myslel jsem, že zdroj za 2700Kč je jenom dobře a počítači to nějak neuškodí, spletl jsem se, tento zdroj je 'tak dobrý', že při jakémkoli výkyvu napětí vypne. To znamená při každém spuštění televize, rychlovarné konvice, pračky, sporáku... Dočasně jsem to vyřešil připojením do okruhu světel, zapnutí světla ještě ustojí, ale zapnutí elektrického kotle, který je na všechny 3 fáze ne, zapnutí veřejného osvětlení před domem taky ne. Po investici do PC za 45.000 jsem docela vysátej a chtěl bych se zeptat jestli někdo neznáte nějaké levné řešení, UPS jsou dost drahé a měsíc se mi na záruku čekat moc nechce... Potřeboval bych něco tak do tisícovky. Slyšel jsem, že existuje 'podpěťová zásuvka', tedy něco, do chrání před přepětím, ale dokáže krátkodobě vyrovnat i podpětí. Každá rada dobrá, pište co víte.
Díky.

Odpovědi na otázku

no tak otazka jestli to je fakt zdrojejm,jestli to ale jinej PC u vas nedela,tak ten zdroj je fakt asi v pr....tak nevim,ta reklamace mi prijde jako dobry napad,jestli takhle nacnuty,tak stejne za cas musi odejit...ze by to byla vlastnost,se mi nezda...leda jestli neni v manualu nejaka moznost jak ho ladit?Takle drahej zdroj jsem v zivote ani nevidel :)
Ale pokud chces stabilni napetu,UPSce se nevyhnes, za cenu kolem 1-2 tisic to neni tolik, osetri to prepeti,podnapeti a vypadky proudy taky dobre osetri...tezko s tim neco jinyho udelas

je to protislehovka vyrobce APC AMERICAN POVER COVERZION MAM JI O PC A ZDROJ CHIEFTEC ALE JEN 400W MATE ASI SLABY PRIVOD NA DOME TAHLE PROTISLEHOVKA MA 5 ZASUVEK ABYLA CELKEM LEVNA STALA 550,- S DPH. Jeste bysi mohl napsat komplet konfiguraci tveho pc ale vypadato na pretizeny zdroj asi budes mit 2 nenazrane grafiky a nejaky intel exterme 4 jadro zetito neuzivi ten zdroj a vice jak 3 hardisky a 2 vypalovacky jedna bude asi i blurai odhadem. ja mam v pc ati hd 3870 Q 6600 2X SAMSUNG SATA 320GB A 2X PALIRNU SAMSUNG A TAHA MI TO 400W CHIEFTEC ZDROJ.

Core 2 Quad, 8800GT, 3 sata disky, několik větráků a 2 mechaniky. Vím, že nejvejš to může žrát nakejch 350, ale chtel sem kvalitni zdroj, aby se presne toto nestalo, u posledniho PC mi totiz zdroj shorel a vzal sebou zakladovku, tak sem tedka nesetril.

Jto novejsi core Quad nebo jeto 6600 jako mam ja desku mate o jakeho vyrobce? jeto intel cipset, nebo nejaka zrava n-vidia cipset? skusil bych jednu grafiku vymontovat a skusil bych pc provozovat jen s jednou grafikou ono se to nezda lale dve grafiky zerou dost proudu. kdysi jsemtady v poradne svadel souboj s clovekem ktery tvrdil ze radeon 3870 x2 toje grafika se 2 gpu ze nebude zarat vice proudu ale opak byl pravdou zdroj fortron nebyl schopen tohle utahnout dochazelo k padani systemu atk dale maly vykyv vsiti melo zanasledek vypnuti pc tk jako u vas. budto zdroj vymenit s prodejcem a vzit jinou znacku s vetsim vykonem asi fortron aspon 750w nebo az si troufam odhadnout 850 w zdroj bude mit velkou rezervu v napajeni techto nenazranych grafik ony totiz 8800gt vyzaduji minimalne zdroj 400w kdyz to vynasobim 2x tak 800w je treba.

Skús zmerať napätie v sieti /voltmeterom/, hlavne či niako brutálne neklesne pri zapnutí niakeho spotrebiča.Mne sa ten zdroj nezdá poddimenzovaný.

To sou kecy, vyrobce a cipset desky nema nic spolecneho se spatnym zdrojem, Quad je Q6600 a grafiku mam jen jednu, zeptam se tedy jinak: Potrebuji neco, co vyrovnava podpeti, nejlepe zasuvku o ktere sem se zminoval vyse, ale nevim co to presne je.

Jak staré máte doma rozvody? Pokud je v zásuvce nějaké velké kolísání, tak je možné, že se zdroj brání a vypíná se aby neshořel. Ten starý to nedělal a shořel...

asi 10 let... máme tu 5 počítačů a tenhle jediný dělá bordel, zítra ho zkusím dát do jiného PC a když to bude dělat taky, je to jasný, když ne, tak je to ještě horší, protože mě nenapadá co by to mohlo způsobovat.

Zdroj Chieftec ?

www.svethardware.cz ...

Hazet do jednoho kose vsechno jedne znacky neni nejmoudrejsi.

to to ti snad bude stacit sam takovou mam prepetovou ocharanu www.atcomp.cz ...

Načo mu je prepäťová ochrana, keď má možno v sieti nižšie napätie, prípadne kolísanie napätia smerom dole, čo môže spôsobovať vyšší odber v prípade zapnutia niektorých spotrebičov.

Právě že ta prepetova ochrana vyrovnava napetove spicky a poklesy napeti do jedne lajny.

No, u tohohle bych se pozastavil, nejsem v tomhle zbehlej, (spis sem noob), pokud vim, ampery se nemeni, ale Voltaz se da zvysit aniz by ta zasuvka musela mit nejakej vlastni zdroj nebo baterku, takze obycejna prepetova zasuvka za 100 korun by mela vyrovnat i podpeti. Chapu to spravne ?

Prepäťová zásuvka určite nezvýši pokles napätia.Tá by ťa mala ochrániť pred prepätím, čiže zvýšeným napätím v sieti.Problém by sa dal možno vyriešiť niakym záložným zdrojom, ale to je drahšie riešenie.V každom prípade by som to premeral a overil si, či tam k tak veľkému poklesu napätia dochádza.Ak sa jedná o rodinný dom, kde je troj- fázový prívod, môže byť problém aj v tom, že sú spotrebiče nerovnomerne rozdelené na jednotlivé fazy.Treba skúsiť zásuvku, ktorá je pripojená na na inú fázu, ako je problémová zásuvka.

presne tak zabrani kratkodobym vykyvum site kratke prepetí a podpeti site za 100 korun bych se nato ani nedival spis bych koupil byt tebou to na co jsem ti dal odkaz kdyz sis koupil tak drahy pc za 45 litru tak uz par kacek na prepetovku ktera ti celly komp ochraní pred spalenim komponent bych nevahal. ten podobny model chrani nejn moje pc ale i tv satelit dvd prehravac a dalsi potrebne veci v domacnosti ktere takovym vykyvum v siti dost trpi muj tchan je elektrikar tak vim oco ide hodne krt jem snim na toto tema diskutoval.

Chapu spravne ze to dokaze vyrovnat podpeti aniz by to melo nejakej vlastni zalozni zdroj ? V realnem case ? Ja za ti klidne litr dam, ale potrebuju vedet jestli to funguje... Jestli to co jsi posilal ma fungovat, zkusim to, myslim ze to nekde doma mame, uplne sem na to zapomnel. Dneska odpoledne dam vedet.

Ja by som už len krátko zareagoval.Myslím si, že prepäťová ochrana tvoj problém navyrieši-skúsiť to môžeš.Nakoniec kvalitná prepäťová ochrana nie je na zahodenie, ale pri vyššie zmieňovanej prepäťovej ochrane za 100 Kc by som o jej kvalite pochyboval.Ja používam Pulsar CL5 za cca 2000sk/ asi pred 4-mi rokmi/,zatial bez problémov.

Rozhodně přepěťová ochrana nevyrovná podpětí, co to tu melete nesmysly. Nevyhazuj peníze za nesmysly a podívej se na něco takového: www.e-levne.cz ...
Ovšem je otázka, jestli máš problém s napětím, když další 4 počítače jedou bez závad.