Zdroj a základová deska k PC hall3000 finale pro

dobrý den, před dvěma roky jsem si koupil předem poskládanou sestavu hall3000 MČR finale pro, která měla v sobě CPU AMD Ryzen 5 1600 a teď jsem zjistil že procesor v celku dost zaostává za grafikou (GTX 1660 super) tak uvažují koupit AMD Ryzen 5 5600Xbude 450W zdroj, který v PC byl stačit nebo bych ho měl radši taky upgradovat na lepší? a jaká základovka by se nejlépe hodila? (zjistil jsem že přes A320m se nedá tak nějak taktovat a ten AMD ryzen boost by se šikl)PC specs:GPU - NVIDIA GeForce GTX 1660 Super 6GBCPU - AMD ryzen 1600základová deska - asrock a320m-hdv r4.0RAM - 16GB DDR4HHD - 1TB 7200RPMSSD - 240GB M.2 SATAzdroj - SilentiumPC Elementum E2 450Wpředem díky za odpověď.

Odpovědi na otázku

ja si myslim, ze vymena procesora ti s aktualnou kartou nejak zasadne nepomoze. Ja mam nv1070, co je v podstate vykonovo rovnaka karta a k tomu slabsi procesor i7 4790. V hrach ide nvidia vzdy na 100%.

zkoušel jsem to na bf2042 a procesor byl většinou na 90% využití a výše zatímco grafika byla na 40 - 60% využití. takhle to mam u většiny náročných hertakže něco na tým procesoru bude

tak aspon najprv najdi niekoho, co to od teba kupi. Mozno mu to predas aj s tou shit doskou..

prosil bych odpověď na otázku a ne rady co dělat s PC, protože o tom otázka nebyla

To je jednoduché, do desky s chipsetem A320M procesor R5 5600X nedáš. Resp. dáš, ale nebude fungovat. Dáš tam nanejvýš R5 3600X

Budeš se divit, ale pro a320m-hdv r4.0 vyšel BIOS s podporou všech 5xxx CPU takže 5600X tam jde dát a funguje. Akorát teda PBO nic moc takže je výkon kapku nižší než na novějších deskách.

Jo díky, tak vyměním i základovku
A jaká základovka pod 5000 by byla nejlepší jako náhrada za tu starou?

Podle mě nemá smysl nákup desky s cpu ke GTX 1660S, reálnej nárůst fps bude dost sporný. Já bych vždy šel nejdřív do gpu a poté do cpu (případně obojí naráz).(podle testů u některých her nárůst nulový (horizon zero dawn) u většina cca 20 % , kde byl nárůst větší, jsou hry co chtějí cpu výkon, klasicky Kingdom Come, tam to půjde poznat nejvíc. Tzn. dost bych zvážil poměr cena/výkon téhle anabáze Osobně vůbec nevěřím, že je tady cpu limit, počítat tady ty procenta vytížení je uplný nesmysl... ne každý engine dokáže vše využí plně atd.. Tady je třeba video Ryzenů 1600 a 3060 s RTX 3070 (gpu co je uplně někde jinde). I ten první ryzen si s tou 3070 stále velmi slušně poradí a ten rozdíl fps je fakt malý (10%), tzn. až s nákupem nějaké 2070, 3060, 3070 bych teprve začal řešil cpu...https://www.youtube.com/watch

Já myslím, že ten PC potřebuje pořádné SSD, jestli se tomu má dál říkat "herní PC".Zrovna teď je za dobrou cenu tohle 1TB NVME : https://www.czc.cz/wd-ssd-blue-sn570-gen3-m-... Za mě super koupě.