ZDROJ- nechat , vyměnit?

Ahoj, kupuju PC zákaladní deska gigabyte ga-h81m-hd3 a zdroj REDSTAR 400W https://www.alfa.cz/product.phpNevim jak je starej, kdy je kupovanej. Ale prodavat se zacal v roce nemu 2006. Kamos si to nepamatuje.. Mel na tom GTX 950 2GB (150w)a CPU Pentiumko G3220 (58w) Na tom bezel tak 3 roky to vim, ale i predtim tam neco mel.. Zas ale chci aby me te komp vysel nakladne co nejmin, budu tam osazovat RX 570 4GB.. Tak nevim, vymenily by jste ho ? a proč ?

Odpovědi na otázku

My chlapci a dívky bychom ho vyměnili, protože to není zdroj ale totální šmejd, hraničící se zábavnou pyrotechnikou. Pokud se ovšem ptáš výhradně žen a dívek, tak to musíš počkat až se nějaká ozve

nieze vymenil, ten zdroj nepusti cez prah vchodovych dveri

Sorry, příště si to po sobě přečtu ;)

https://forum.zive.cz/viewtopic.php"RedStar - Dalsi cistokrevna China. Velmi mizerne osazeni, zvlneni presahujici meze ATX standardu. Rozhodne nic, nad cim byste meli pro svuj pocitac byt jen uvazovat."Pokud tam dáš RX 570, tak nejenom, že nemáš, jak ji připojit, protože na zdroji nic pro grafiku není, ale pokud to tam dobastlíš přes redukci a zapneš to, nemusí to dopadnout zrovna dobře.Kup si nějaký skutečný zdroj.

Díky, právě to tak měl řešený, s tou 950kou. Přes redukci, ale jela mu dlouho přes 3 roky, potom už nefungovala. :) Mrknu se po nějakých 500w 80+silver nebo gold psu.

Nejlevnější slušná pětistovka se zárukou 5 let:https://www.czc.cz/fortron-hydro-500w/194417... Ale za cca pětistovku navíc máš Gold zdroje od Seasonicu se zárukou 7-10 let:https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-500-500w... https://www.czc.cz/seasonic-focus-gold-450w/... Stačil by i dobrý 400W. Ten 450W má reálně minimálně dvojnásobný výkon, co ten 400W od redstaru. Ta sestava moc nežere, takže i s tou GTX 950 to bylo poměrně úsporné, že to ta sračka dávala. Ale dost možná jí ten křáp pomohl do hrobu. Kdo ví, co z něj leze za zvlnění.

Díky za tip, už jsem chtěl googlit solidní značky zdrojů, je jich na trhu tolik že jsem nevědel který, ale ten Seasonic vypadá slušně.Raději koupím, 500W časem přesedlám na lepší procesor, až uvidím nějakou dobrou nabídku.

Podle znacek to uplne spolehlive nefunguje. Na to bacha!I "solidni znacky" obcas vyrabeji / prodavaji nepouzitelne smejdy. Treba Corsair, jinak respektovany vyrobce velmi slusnych zdroju, taky vyrabi odpad rady VS.Pokud to neni financne neunosne, urcite berte 500W verzi toho Seasonicu.

Tak snad Seasonic nikdy neudělal vyloženě špatné zdroje.

imho corsair vs je lepsi zdroj ako ss energy knight..

Jestli lepší nevím, ale je to něco podobného. Před 10 lety by to bylo možná zajímavé, ale dnes je VS nic moc. Ale SS-xxxET jsou na tom z dnešního pohledu ještě hůř.

To rozhodne neni.A ne, VS nebyl nikdy zajimavy. Zajimave mohou byt za urcitych okolnosti ty zakladni Seasonic zdroje. Ale srot typu Corsair VS do PC nepatri! (A vykriky tech, kdoz pred lety chvalili i "superznacku" Chill Innovation na tom nic nezmeni..)

Uz jsem vzal Seasonic 400w.

Takže ten letitý zastaralý SS-400ET?

Možnâ je zastaralý, ale pro nenáročné sestavy dostačující.