Zdražení PC komponent po "zásahu" ČNB

Zdá se mi to a nebo prodejci (CZC, Alza, Mironet) zvedli ceny okamžitě o cca deset procent?

Odpovědi na otázku

No a o tom si potřebuješ popovídat? Nakupují zboží za dolar a i běžně drží ceny max týden. No a teď jim v průběhu týdne hnuly s nákupními náklady, tak to řešili. PrasatkoPee

Nezdá. Je potřeba vytahat ovčanům peníze z kapes, protože idioti z ČNB si myslí, že 80% národa ještě nějaké má. Takže se intervencemi oslabí koruna, čili za Euro se vysolí o 2 Kč víc, tím pádem podraží vše, co se dováží, včetně pohonných hmot, takže nakonec podraží úplně všechno. Tím se znehodnotí veškeré úspory, včetně peněz v investičních fondech, ale bankéři se napakují. O ničem jiném to není. Jenže poměr cen u nás, versus v zahraničí se tím nezmění. (Za € sice dáme o dvě koruny víc, takže zboží v cizině podraží, ale české ceny vzrostou minimálně stejně, takže nula od nuly pojde).

Idiot je dobrovolně a rád odevzdá i bez zásahu ČNB .... například za pajcnutý operák, nebo účet v bance co je "zadarmo" blbečku

Nevím o tom, že bych v Klausistánu něco kupoval. Za ten ,,pajcnutý" operák dostal 150 Kč obchodník v Bangkoku. A DPH z mého důchodu dostávají soudruzi v bývalé NDR. Takže zlodějové, jako ty na mě nevydělají.

Ano, zdá se Ti to ....

Můj známý, kterému je 91 let, říkal, že ve svém životě nepamatuje jediný rok, kdy by se všechno nezdražovalo

Přesně tak to je. Akorát teď si toho kverulanti víc všimli, protože ČNB "udělala zásah" .... klasika

Chybelo malo a mohl to zazit.. :o)Akorat je problem ten, ze deflace by v momentalni situaci sice kratkodobe vedla k jasani blbcu, ale dlouhodobe by nam fakt nepomohla.

Což si třeba Ty nebo já naprosto jasně uvědomujeme, protože to jsou kupecké počty, ale blbeček typu krajkonoše za tím hned vidí minimálně katastrofu formátu měnové reformy a pochopitelně nejásá To je prostě ta sorta blbců, kdy mají něco zaplatit, tak je to vždycky moc a když náhodou něco vydělají, nebo jim je něco vráceno, tak je to vždycky málo

Kdyz se to zda jednomu, budiz. Ovsem kdyz uz nad tim krouti hlavou vice lidi, tak na tom neni neco v poradku. Jedni kravataci brblaji, ze lide setri a neutraceji. Tim trpi ekonomika. Jini zase neustale nabadaji obcanstvo at vsechno neutraceji a neco si setri na duchod. Proste leva ruka nevi, co dela prava. Klasicky Kocourkov Cz.

Justin zase utekl a perlí. Ale teď už je vám snad jasné, proč horních deset tisíc nechce euro. Kdybychom měli Euro, jako Slováci, kteří už jsou na tom s kupní silou lépe, než my, nemohla by s námi ČNB takto orat. Takže já počkám, až se kurs opět srovná, za koruny nakoupím (v cizině) Eura a hezky si na nich ustelu. A až zase nějaký Justin, nebo Singer, či jiný blb zaperlí, budu se jen vesele chechtat.

Debilitu Singerovu a tedy zprostředkovaně i tvojí a Myselovu vystihuje citát: Kupujte auta, pračky i byty, levněji už nebude od toho tlustoprasete.Jako by snad hospodyňka bez funkční pračky čekala, až zlevní? A nebo naopak vyhodila funkční, jen proto, že nová pračka je levná? Nebo byty, to je taková komodita jako rohlíky. Někdy si koupím dva, někdy tři, podle nálady. Vůbec drtivá většina lidí nekupuje bydlení proto, že chce bydlet, ale proto, že teď je to výhodné a když to výhodné není, tak budou klidně bydlet pod mostem, jen aby si počkal na dobré ceny bytů.A dtto auta, sice je fakt, že 83% prodaných aut v ČR v roce 2012 bylo s odpočtem DPH, což už něco značí, ale když už jsi jde občan koupit automobil, tak na to šetřil několik let a hle, Singer ho za to potrestá 15% přirážkou. O faktu, že automobily se na zimu nekupují ani nemluvě.Ovšem co se na zimu, před Vánoci kupuje je zahraniční zboží a jídlo. Vánoce jsou poslední období, kde zubožení Češi ještě jsou schopni a ochotni ze sebe udělat "středostavovské Evropany". I když je to velmi často na dluh (nebo na celoroční úspory, to je ta lepší varianta).Mimochodem, dnes na Babišdnesu vyšel článek, že nás v kupní síle předehnali Slováci - to je ta politika dutých hlav, jako je Kalousek, Singer, Justin B...

Co to čvaňháš troubo? Copak já nakupuju věci protože jsou levné? Já nakupuju věci, když je potřebuju, kupuju kvalitu a už vůbec nepatřím mezi ty, co obrážejí třikrát do týdne autem nebo MHDčkem všechny turbomarkety prodávající plebs, abych ušetřil 20 korun oproti sámošce na rohu Ty hlavně víš, že ČNB "udělala zásah" ale absolutně netušíš, jak se to promítne v cenách a o kolik, česká klasika. "A to víte že bude elektřina dražší o 5% procent? Jeeežišmarja to vůbec už nevím jak to utáhnu" ... klasický obrázek českého národa .... nikdo neví kolik to udělá, prostě jen jako telátko reaguje na slovo "zdraží" ... když mu to ale spočítáš a řekneš mu že když si dvakrát do roka o weekendu neožere držku, tak to pokryje tohle "zdražení" dvojnásobně, tak čumí jak tapýr .... jděte do háje. Nic se neděje, nečti blesk a čti ekonomické deníky, tam to máš jasně napsané. A to že obchodníci využijí situace blbého čecha, který má potřebu se koncem prosince přežírat a nachlastávat si gargol, to nemá se "zásahem" ČNB nic společného, ta nemůže za to že obchodníci jsou vychcaní a dávno naskladněné zboží zdraží, protože ví že blbej čech ho koupí "bo sou Vánoce"

Tak na tohle nemám žaludek. O reálné ekonomii nemáš ani ponětí. A žě to udělá méně než 2 ožery v hospodě ročně (tedy do 600Kč)? I pitomý PC za 20000Kč zdražily o 3-4 tisíce korun. Když už jsme na IT fóru.Asociální blb bez znalostí jen s dojmy a pocitem nadřazenosti.

Tu poslednu vetu treba vytesat do kamena !!!

A hele, další vánoční vohnout

Hele já Ti na Tvoje zdražení PC o 3 - 4 tisíce korun zvysoka prdím, když chceš tohle zdražení ( které je samozřejmě nesmysl ) akceptovat, tak si ho běž koupit, já to nemám zapotřebí, protože umím nakupovat a vím na které dveře zaklepat. Když podle tebe zdražení elektřiny udělá 6000 za rok na 5%, tak jsi prostě neekonomický, plýtvající křupan, který si nic jiného než sedřít z kůže nezaslouží. A Vánoce? na ty Ti už tak dobře 20 let z vysoka se*u .... stupidní svátek o kterém už lidi ani neví co znamená a mají to akorát v palicích zakodované, že je třeba se nažrat, nachlastat a nakoupit hromady kravin o kterých už na Silvestra ani nebudou vědět že je mají. No a ti obchodníci to ví, tak proč by té lidské blbosti nevyužili? To že někdo používá hlavu není o asociálnosti mladej, to je o přemýšlení hlavou ....

Za toty jsi genitální, až smrdíš! Z toho, co tu píšeš, je vidět, že jsi jen obyčejný prachsprostý český zlodějíček a snob k tomu. Prostě lidský odpad. Tatínek byl v KSČ, synáček fandí ODS a oba dohromady by potřebovali velkej bič, malej dvůr a řezat, řezat, řezat.

Prosimtě drž už tu svoji tlamu. Krades kam vlezes, jak debil se k tomu ještě doznas, jsi tak blbej ze druhým za kradene zmetky ještě zaplatis a budeš tady kázat o dnešní morálce? Ze jsi blbe hovado to už tady všichni vi tak nechápu proc to musíš furt připomínat, ty ksindle

Omlouvam se, ale tentokrat to nebudu brat bod po bodu, ale shrnu to jednim slovem: Blabol!(Svet financi je o dost slozitejsi nez svet pocitacoveho HW. A je to bohuzel znat.)

Myslím si, že ekonomice rozumím řádově více než ty nebo Justin případně Singer (ovšem jeho motivace je politická, nikoliv ekonomická, takže on ví co dělá, jen je tak mimo realitu, že už to nedokáže rozumně obhájit). Ale tohle je na disputaci u pivečka nebo kofolky, kde hov.na nebudou mít k dispozici internet. Tam se pak ukáže, jak kdo rozumí nebo nerozumí ekonomice.

Jo jasně, ty rozumíš živočišným druhů/přírodě, ekomonice řádově víc běž všichni tady. Čemu ještě rozumíš řádově víc než my? Všemu? Asi jo, že? Nejchytřejší ve vesmíru.

oprava-druhům.

Ano, můj rozhled je opravdu obrovský. Nevěříš? Přijď mně navštívit, můžeme pokecat skoro o všem (dobře, vím kulový o šoubyznysu a našlo by se toho spoustu

Chlape, OK, ať si udělá uměle inflaci, ale před Vánoci? To je prostě kudla do zad zubožených občanů. Tam to prostě neokecáš ani ty, ani Justin B ani Singer. Naprosto nikdo. Mimochodem, drtivá většina mediálních ekonomů jen nechápavě kroutí hlavou a to jsou do jediného pravičáci, takže tlustoprase sáhlo ke kroku, který je i na normální pravičáky silná káva.

Tu kudlu do zad, Ti vrazí vychcaný obchodník a Ty jako správný čech, který "musí mít všeho plnou pr*el bo jsou Vánoce" ho v tom akorát podpoříš, dobře Ti tak když to tak chceš, ale neobviňuj z toho ČNB, ta se socek vůbec netýká ...

Ano obchodníci jsou svině, které zásahy shora a vyšší moci zneužívají. Já to vím, Ty to víš. Proč to neví Singer a proč jej v tom podporuješ?

Já někoho podporuju? A jak?

Teď čumím do faktury, kterou jsem dneska podepisoval u TSB. Mám tady dvě karty MSI N650 1GD5/OC V1, které jsou o cca 200,- levnější, než byly v řijnu, tak co tady všichni vyšilujete se "zdražováním před Vánocema" ? A to je jedna položka faktury .... ceny jsou prostě lautr stejné nebo nižší, tak se vzpamatujte proboha ...

To že grafiky šly za poslední měsíc dolů díky konkurenci, je známý fakt. Problém je, že nebýt onoho zásahu, který tu tak vehementně obhajujete, tak jste ji mohl mít i o 500 levněji. Naopak já teď paměti koupím o 200 dráž než před měsícem a dokonce o 1 000 dráž než před rokem a díky tomu nebudu moci svému synovci koupit k vánocům tablet, který chce, ale zase jen nějaké fusekle. A těžko mu asi vysvětlím, že za to může zlá ČNB a ne já.

No to mu asi nevysvětlíš, protože bys prostě lhal.

Schválně jsem koukal do faktury z konce září a dnešní ceny - taky TSB:procesor i5 - dražší o 161,-RAM 16GB - dražší o 687,-SSD 128 - levnější o 38,-MB dražší o 30,-U pamětí jsem to stihnul za levno za minutu 12, protože pak díky známému požáru zdražovali všeobecně. Nárust cen je v desetikorunách, žádná katastrofa.

http://www.novinky.cz/domaci/319138-cesko-chyst... Těmto lidem připadá trusloprasetův nápad jako vynikající

Vážený pane, tyto sbírky pro potřebné jsou v západní Evropě běžné. U nás se teprve rozbíhají. Zkuste "zagooglit" na téma míra chudoby a zjistíte, že ji máme velice nízkou.Ekonomika ČR je závislá na vývozu a ten je krokem ČNB posílen. Negativní dopady budouvykompenzovány klesající cenou ropy (USA otevřely zakonzervovana ropná pole prozlepšení soběstečnosti). Krok ČNB byl načasován přesně.

Jsem velmi rád, že se našel někdo nestranný, kdo to umí takhle podat. Je bohužel smutnou pravdou, že pan cernakus není jeiný, ba řekl bych je to přímo "vzorek" této společnosti, co za každým tahem v jeho údajný neprospěch vidí lumpárnu a díky typicky české krátkozrakosti za vším vidí lumpárnu. O tom že k žádnému dramatickému zdražovaní strategického zboží samozřejmě ZATÍM nedošlo ....

Ke zdražování bohužel doje, obchodníci si tuhle příležitost před Vánoci nenechají ujít.V roce 2014 zlevní plyn, elektřina, PHM a teplo.Sledujte, prosím, globální ekonomické ukazatale, a né to , co vám zdejší masmédia servírijí. Kdy konečně se zlomí to klišé :soused se má líp než já - kde na to nakrad-na otázku : co jsem udělěl hůř než on, že se mám hůř ?Jestliže tohle mladá generace nepochopí, pak ji Pánbůch opatruj.Zdravímhavran 220

Pohonné hmoty po tomto bezprecedentním a v dané ekonomické situaci stupidním zásahu ČNB půjdou spíše nahoru, v lepším případě, pokud se budou globální ceny vyvíjet dobře, což ale nemůže nikdo nikdy garantovat, budou stagnovat. Totéž plyn. Oboje jsou to dovozové komodity, které si u nás netěžíme (a než se najde detailista, moravská ropa je určena pro průmyslové zpracování, ne na pohonné hmoty). Díky tomu půjdou nahoru i další komodity, které se nedovážejí, jako např. pečivo. Elektřina a teplo to už tolik nezachrání. Kdybych byl věřící, řekl bych pánbůh s námi a vedením ČNB, které bude mít dost co obhajovat. A toto tu píše člověk, který je pravičák a volil TOP09

To je typická ukázka neznalosti. Co přesně vyvážíme a není to pouze výstup z montovny s mizernou přidanou hodnotou? A chci to přesně, žádné plky flky, seznam většinově exportních s vysokou přidanou hodnotou na výrobku a nebo produkčního řetězce začínajícího v ČR.Trochu ti, ty blbe, pomůžu - najdeš je tady? http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_největších_če...

Kdyby tě náhodou napadlo argumentovat automobilovým průmyslem, tak pokud nemyslíš Tatru, tak jsi vedle jak ta jedle. I Škoda je z pohledu rozložení tržeb dle pracovišť čistokrevná montovna, jejíž ČESKÝ subdodavatelský řetězec v průběhu posledních 4 let odcestoval do Rumunska. Německý, který je pro cenu výrobků Škody nejdůležitější (motory, převodovky, bezpečnostní prvky...) je pak tradičním tunelem kvůli daním a protože Škodovka obchoduje konvertibilně, tak je pro ní oslabení koruny méně významný krok, než by se ti zdálo.To jsou právě neznalosti internetových ekonomů. Ti se k interním informacím firmy jen tak jednoduše nedostanou. A tvoří své dementní závěry na základě neznalosti reálných faktů.

Tak třeba z toho seznamu Barum Continental...

Momochodem, už to není Barum Continental, ale Continental Barum.

Ano, a funguje tam stejný princip jako u Škody, tedy Continental skrze "know-how" za EURA tuneluje Barumu daně.Snažíte se marně. Skutečnost je taková, protože vaše blbomozky to nechápu, že Singer šlápl do koruny kvůli jednoduché věci - zdražíme-li například zboží s DPH o 10% (zdražíme-li - znamená, náš zásah o tolik ceny zboží zvedne, ne že korunu o tolik oslabíme), pak v montážní ekonomice to nebude mít celkový vliv na firmy (v součtu 0%) ale okamžitý vliv na výběr DPH, který se díky daňovým úlevám a neefektivitě výběru od právnických osob, projevuje čím dál více na příjmech rozpočtu ČR a jehož objem se zvedne o těch 10%. A to tom celé to kopnutí do koruny bylo. Singer nejspíše dostal od svých "přátel" pokyn trochu vylepšit rozpočet. Proto to udělali takto před Vánoci, protože se očekává, že lidé budou chtít stejný objem zboží a zaplatí tak o 10-25% více a tedy i výběr DPH se zvedne o 10-25% (což je miliardová částka). Samozřejmě Singer a spol, kteří mají milióny ročně nevidí realitu většiny národa, která má prostě na Vánoce konstantní objem prostředků a utratí tak stejně a výběr DPH bude stejný (mírně vyšší, protože je tu malá vrstva bohatých, kteří si mohou dovolit utratit více než by normálně utratili).Myslím, že je zbytečné se o tom dále přít. Oproti názorům analytiků ČNB statistici přinesli zprávu, že ekonomika místo růstu klesla za třetí čtvrtletí. Predikce růstu ČNB na 4Q13 je známa tak uvidíme, jak se ti experti, které tu obhajujete zase seknou.Jediné co mně mrzí, že není trest smrti nejen pro tyto "analytiky", ale taky internetové diskutéry, když se jejich hlody ukáží opakovaně jako ideologicky podbarvená přání rozcházející se s realitou. Prostě poprava za blbost. ČR by se od vás očistila. Šel bych do toho rizika s tím, že i já občas plácnu ideologicky podbarvenou blbost.

Nemluvím teď o Singerovi a kurzu koruny, nejsem ekonom. Ano, tunely jsou všude, určitě i v Continentalu. Ale co si představuješ pod pojmem montáž? Ano, ty pneu jsou navhované v Německu, určitě teda třeba značky Continental. Značky Barum a jiné, které se tam vyrábí si nejsem jistý. Dále je to princip - vstup holé suroviny (kaučuk, aditivní chemikálie, ocelové a textilní kordy), výstup hotová pneumatika. Je to kompletní výroba, žádná montáž. A k tomu je tam kompletní výroba forem, které se vyváží i do jiných fabrik. K tomu i nějaké ty konstrukční oddělení...Cernakus, nejchytřejší ve Vesmíru, jsem to říkal

Nejsi ekonom, ale k ekonomice se vyjadřuješ, takže jsi v tuto chvíli alespoň amatérský ekonom.Co si představuji pod pojmem montáž je sestava z dílů. Pod pojmem montovna pak nízká přidaná hodnota kdy z dílů vznikne finální výrobek. Díly přitom nemají výrobní řetězec v ČR. Přidaná hodnota je v takovém případě pouze cena práce a ta je v ČR směšně nízká i na celoevropské poměry (v rámci EU mají nižší cenu práce již jen v Rumunsku a Bulharsku).A správně jsi popsal vstupy pro vznik PNEU. Opomněl jsi samozřejmě na know-how (tedy design, značku, propagaci...), ale ano, pro výrobu Barumu je dražší Euro pozitivem, proto jsem ti jej přiznal.Například z toho seznamu je tam jedna firma, kterou mi nikdo nezmínil, přitom je na druhém místě. Je to ČEZ. Nezanedbatelnou část své výroby prodává do zahraničí a protože se jedná o výrobu s vysokou přidanou hodnotou (dodavatelský řetězec elektráren jen v ČR a samotná výroba elektřiny má vysokou přidanou hodnotu) a protože účtuje konvertibilně, tak má pro něj tento krok velký význam. Zatímco vstupy mu nepodraží, výstupy ano. A navíc, protože dojde ke zdražení importních alternativ (zejména plynu, který je topnou a varnou alternativou elektřině), může ČEZ, jako dominantní hráč trhu, od nového roku zdražit elektřinu a už se šušká, že tomu tak bude. Takže ČEZ na kroku tlustoprasete opravdu vydělá a troufám si takhle od stolu odhadnout, že se bavíme o miliardách na hrubém zisku navíc.Ale bohužel jedna, dvě firmy jaro nedělají. Čez není zrovna dynamický zaměstnavatel a už vůbec není proinvestiční firma, takže nějakém pozitivním efektu pro ekonomiku ČR nemůže být řeč.Nejchytřejší ve vesmíru určitě ne, zde v poradně? Dost pravděpodobně.

K ekonomice jsem se nevyjadřoval, to fakt ne. Proč ti to tak připadá? Jsem jsem zmínil jak vyrábí Continental Barum, nic víc. Ten není montovna, nevyrábí z dílů, ale přímo s původních surovin. Tedy přesněji kromě těch kordů, ty kupuje od různých výrobců, některé i od českých. Ale na rozdíl od některých pneumatikáren si vyrábí i membrány do vulkanizačních lisů, formy do lisů...je to prakticky kompletní výroba. Ano, know-how (minimálně značky Continental) je jinde. Ale to dělají i některé menší české firmy, sídlo tady, výroba v Číně, pokud amatérsky vím.A o těch surovinách a podobně, to i můj bezmozek chápe...nejsme (všichni) tady blbí, nemusíš se do nás navážet. Máš v mnohém pravdu, ale nejsi nejchytřejší ani s největším přehledem ani tady v poradně. Dost určitě ne...ale dost určitě budeš celkem namyšlený, bych si tipl.

Jenže o Barumu mezi námi není sporu. Už v první reakci jsem ti ho přiznal.Namyšlený jsem zcela jistě. Je však otázkou - vychází arogance ze sebeklamu a nebo z pozorování, že mi tu málokdo multioborově stačí?Těžko to objektivně posoudit. To by se muselo jít do duelu a odříznutí od internetu, protože proti internetu nebo množství hlav se bojuje těžko (rozhodně nejsem nejrychlejší vyhledávač informací a nejsem chytřejší než všichni tady dohromady, to subjektivním pozorováním akceptuji jako fakt). Ale jsem si dosti jistý, že v multioborovém duelu rozmáznu drtivou většinu obyvatel ČR a ajťáků (což je většina zdejších tradičních příspěvatelů)? Ty rozmáznu všechny. Protože ajťák je z principu namyšlený blb (to spojení je důležité). V podstatě trvale se stydím, že zrovna teď ajťáka dělám, ale nějak se živit musím a můj rozhled je vykoupen tím, že nejsem špičkový odborník na nic (ale pravda je, že mně kantoři vysokých škol měli rádi, páč si se mnou mohli odborně pokecat skoro o čemkoliv, zatímco zbytek studentů jen tiše a spokojeně mlčel).Tedy zpátky do reality. Ano, tvrdit kategoricky, že strčím kohokoliv do kapsy zde na poradně je drzé a arogantní. Ale má to stejnou váhu, jako tvrdit, že to není pravda. Je to pravdivá možnost, dokud není potvrzen opak.

Rádoby chytré cernakusovi kecy Dyť tebe jsem tady rozmáznul hned několikrát, faktem je, že já jsem své tvrzení podpořil důkazy a a ty jsi své opačné tvrzení žádnými důkazy nepodpořil, jen si hledal výmluvy jak támhle nějakej looser v online hře

Zajdem k notáři Svých 50000Kč stále chci a ty ne a ne podpořit své tvrzení tímto důkazem Přitom v tom máš alespoň nějakou mizernou šanci (například, že intel vytáhne odněkud z pekla 5nm technologii).

Když dojde na to, že bys konečně mohl předvést ty svoje důkazy tak začneš mlet o sázení. Typickej looser A navíc jsem ti už říkal, že se nesázím, tak už si to zapamatuj ty náš megamozku.

Pokecej si se mnou odborně o elektronice a automatizaci prosím...

p.s.: Dole píšeš, že ti to stále šrotuje...kolik je ti let? Mně to taky v mládí pořát šrotovalo, dnes už to tolik ne, není na to už síla a chuť. Ale zájem o kde co zůstal. Znám lidi ze svého okolí, kteří by tě dost možná strčili do kapsy, a dost možná se najdou i tady, ale to tvé ego nechce vidět. Jako třeba i mně by někteří zdejší stčili do kapsy, o tom nepochybuju, i když občas taky zavedu žhavou diskuzi.

Už jsem starej, tři dekádky, to je moc. Zdaleka to nešrotuje jako dříve.Mé ego to chce vidět. Jmenuj ty přezdívky, které mne strčí do kapsy a v čem mně strčí do kapsy

A to čekáš, že to vážně někdo bude rozebírat ne lépe, snažit se to s tebou vůbec rozebírat. Je to zbytečná práce, ty se přece jen bavíš je to vidět. Opakuji chápu to a nic ve zlém.

Tak to jsem o cosi starší.

"Nejchytřejší ve vesmíru určitě ne, zde v poradně? Dost pravděpodobně."Nejvíce pravděpodobné je, že jsi namyšlenej blbec co ví všechno, ale ve skutečnosti nic

No co lze říci s jistotou je to, že toho vím řádově více než ty.Ne to je nesmysl. Řád je málo. Tři řády, přinejmenším

Nevíš, dyť seš úplně blbej! Sebevědomí 100 a znalosti 0 to je nejhorší kombinace Radši jen montuj ty sestavy, na to je cvičená opice jako ty dobrá

Vaše debata jde mimo mě jen se tiše bavím, ale doufám že v tom multioboru (+ IT) také víš vše o chemii / fyzice / medicíně / archeologii / jazykových vědách a dalších jinak se to nepočítá. A hlavně je zajímavé ano to je to slovo kolik volna ti zůstává při té všeznalosti.

Semtam se objeví všeználci typu cernakus, hold jim musíš vzdát poctu, jinak tu zasviníš půlku diskuse odepisováním na cernakusovy blbosti co on tu vypouští

Asi tak, to já přiznám že mít jeho znalosti nemám ani minutu na zdejší poradnu, všechen svůj životní čas bych rozhodně využil jinak / lépe / efektivněji.

Jak by jsi je využil. Kdo stojí o člověka s obrovským přehledem, ale nízkou úrovní odbornosti a neschopnosti se zapálit jen pro specifickou a velmi úzkou činnost?Poraď, když poradíš dobře, tak ti dám první plat/mzdu/odměnu z té nové supertrooper práce, kterou pak jistě dostanu.

Těm se říká renesanční lidé a používají se v oborech jako umělecké (malířství, móda apod.), sociálně - vědecká činnost atd. Pokud nedokážeš takové schopnosti prodat čili sjednotit = lopata.

Nebo invalidní důchod...

Renesační člověk byl Albert například. Určitě by ocenil, že by jsi jej poslal k lopatě Nic, končí šichta a já mám i jiný život. Takže čágo belo.

A nebyl to Václav nebo Jiří, víš kterej....

Šílenče ... to znám, počkat ta narkomanka, NoHa hitparáda MasoX.

Já ti poradím, oběhni všechny znalostní soutěže co jsou v televizi Taxík, Az-kvíz a budeš za vodou. Nezapomeň se nám tu pak zmínit ať si zapnem bednu, že tam bude mozek lidstva cernakus.

Multiobor je fyzika, chemie, matematika, biologie (v ní je medicína jen drobný zlomek), historii (archeologie je jen minoritná nástroj historie, česky dějepisu), strojírenství...To je ten všeobecný přehled. A volna? Málo, můj život je v podstatě studium (hlavně v práci, když nemám do čeho píchnout), studium (po zaměstnání, když nejsem s přáteli či děvčetem) a tříbení ducha či těla (to když jsem s přáteli). Když chci vypnout (což u mně znamená naprosto něco jiného než u normálního člověka - místo vypnutí mozku přejdu jen do úsporného módu) tak si zahraji nějakou složitější počítačovou hru nebo kouknu na trochu složitější film. Úplné vypnutí u mně nastává leda ve spánku. Šrotuje mi to vždy a všude. A buď šrotuji nahlas, když mám posluchače nebo potichu, když je nemám.Jedním slovem? Magor.

Ale "plošímtě" já tě chápu prostě se nudíš znám to. Mít ty superznalosti nemáš čas ani 10s na takové klábosení se spolehni.

Koukám, že když jde o tebe tak se rozpovídáš pěkně. Že by narcis? Multiobor znamená, že černakus má gymnázium, neboli od každýho ví něco ale dohromady hovno, takže to odpovídá. Ty máš děvče? Chudák....

1 z 63 kapitánů české ekonomiky? Přidej, chlapče, Singer přece věří, že to nakopne celou ekonomiku.

Naši ekonomiku by nakopl někdo kdo maká, bohužel tyto lidé byli odsunuti ...

DOBRÝ VEČER,zkuste se podívat na produktovou bursu Rotterdam, ropa BREND, uvidíte,že cena klesá.Zsdravímhavran220

jenže hranici míry chudoby si každý stát určuje sám, tzn. ten kdo je v NSR na hranici chudoby je u nás na úrovni střední třídy, je to jen hra s čísly stejně jako kriminalita je podle eurostatu ve Švédsku 4x vyšší než u nás, stejně jako máme 7% nezaměstnaných ( ve skutečnosti 10,2% nezaměstnaných) + 0.4 % vyřazených z evidence tj. nezapočítávaných.

Tak to kecá. Mně je 65 a pamatuji, že se dokonce zlevňovalo a docela dost. Ale to bylo ještě za ČSSR.

> Budou vánoce, levně už bylo.> Těch pár šušní navíc lze ušetřit kdekoliv, v hospodě či v jiné libůstce.

Možná by bylo zajímavé se k téhle debatě vrátit řekněme tak za půl roku, "až se uvidí", pak budeme chytřejší. Faktem ale je, a to taky bylo jádro otázky, že komponenty prostě nezdražily, alespoň tedy ne tak dramaticky, aby se o tom vůbec hodilo mluvit. Pokud někdo argumentuje tím, že hotový PC "včera" stál 20 a "dneska" stojí 24 tisíc, tak je to jednak krátkozraké vidění, druhak za to takřka na 100% může ten obchodník ( to je právě ta přidaná hodnota - nenažranec prostě zdražil, protože zná mentalitu tohohle panikářského národa ) a za třetí v tom opět na 100% nejede ČNB ...

Nezdá. ČNB vyslala zlodějům jasný signál: můžete zdražovat, potřebujeme vybrat víc peněz z DPH a na vás taky zbyde. Rada je jednoduchá; odložte nákupy dárků až na období po Vánocích.