Zdravm všechny. Chci vyměnit grafickou kartu.

Zdravím všechny.Chci vyměnit grafickou kartu. Známý mi říkal, že pokud mám Windows 10, nemusím odinstalovávat ovladače. Prý stačí PC vypnout, vyměnit grafiku a po zapnutí si systém sám vyhledá potřebné ovladače pro novou grafiku. Je to pravda?//Smazán troll "karetní hráč" (=joachym / olympie / René / fabia a asi milion dalších přezdívek).//

Odpovědi na otázku

Z dodanych informaci tak na 50%

dík

Známý ti to řekl, protože se mu k tobě nechce a nemá chuť se s tím párat. Spoléhá na to, že je tu jistá šance, že to pak nějak pojede.☺

Systém naozaj nájde ovládač. Mnoho ich má defaultne v sebe. A pokiaľ nemá, tak nainštaluje - ale tú od M$ a tá NEMUSÍ fungovať. Najlepšie je od výrobcu tej karty z jeho stránky stiahnuť potrebný ovládač (predtým než vymeníš), uložiť v PC a potom meniť kartu. Pokiaľ je to však karta iného výrobcu, než pôvodná - odobrať ovládače tej starej karty. A po výmene NAINŠTALOVAŤ originálne ovládače karty.Máš desiatky - zakázať aktualizáciu ovládačov, inak pri najbližšej aktualizácii ti M$ nainštaluje ich ovládač (lebo oni "najlepšie vedia, čo potrebuješ") a budeš tu opäť s tým, že ti karta nefunguje.

dík

Možná ano, možná ne. Jednodušší a jistější bude, když ty ovladače před vypnutím odinstaluješ.

dík

pokiaľ je to jedna značka a drivery máš aktuálne tak by to nemusel byť problém.vždy je ale lepšie stiahnuť si najnovšie drivery, stiahnuť display driver uninstaler, odpojiť pc od internetu. pomocou ddu odinštaluješ aktuálne drivery a vypneš PC. grafiku vymeníš a nainštaluješ driver. ak meníš nvidiu za amd a naopak tak nemáš na výber a driver musí preč...

dík

rozhodně to není dobrý nápad. Prostě najdi v ovládacích panelech nvidia/AMD software a dej odinstalovat. Ikdyž systém pokud je v nastavení od MS jak si ho dala automatika tak to sice může zvládnout ale pak ty "osiřelé" mohou dělat problém které mohou končit pro laika i smazáním a čistou instalací...

dík, odinstaluju staré ovladače - pro jistotu