» Poradna » Web a internet

Zdravím Když si stáhnu tor tak hrozí mi nějaké nebezpečí viru? Děkuji

Zdravím Když si stáhnu tor tak hrozí mi nějaké nebezpečí jako vir?Děkuji Ps:chci se jen podívat jak to tam vypadá

Odpovědi na otázku

Hrozí ti asi tak stejné, jako když budeš stahovat něco jiného. Na některých stránkách to bude zcela v klidu a někde jinde to bude dost o hubu.

Právě naopak. Tor snižuje nebezpečí před viry a to převážně před malwarem a trackery...

Blbost.

A jak by to asi dělal? TOR pouze zamezuje běžnému sledování aktivity uživatele na internetu, ale před malwarem nechrání ani o milimetr víc

A naopak nelze podceňovat nebezpečí, že některé TOR výstupní body, kde už komunikace TOR sítí není duplicitně šifrovaná, provozují hackeři, kteří mohou provoz monitorovat a pokud by tam šla nějaké nezašifrovaná citlivá data, tak by je mohli odchytit. Například prehistorický FTP provoz nemá šifrovaná hesla, takže kdyby ho někdo v naivním pocitu bezpečí pustil do Toru, tak to heslo hackerům dost možná přímo naservíruje na stříbrném podnose...