» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zdlouhavé načítaní seznamu souborů v manageru

Zdravím,na W10 vždy, když chci načíst nějakou složku souborů se znatelně dlouho složka načítá. V řádku s cestou se pomalu načítá zelená čára a když už je skoro u konce, tak to trvá ještě déle...Nejspíš mám někde něco vypnuté nebo špatně nastavené. Poradíte co s tím prosím. Díky.

Odpovědi na otázku

Co je to za soubory? Tohle dělá (nefunkční) generování náhledů převážně videí.Doinstaluj Icaros http://www.majorgeeks.com/files/details/icaros.html%8E

Běžné soubory na disku. Chci se podívat do Documents a hrozně dlouho to trvá atd. U fotek je to ale také :(

A kdy se to objevilo? Zkus návrat pomocí bodu obnovy.

@juwa: niekedy radíš celkom dobre, ale tvoje posledné rady sú stále rovnaké - bod obnovy. Ten to NEVYRIEŠI. Pokiaľ niečo nema správne nastavené, tak i bod obnovy to dá tak ako to bolo predtým a problém to neodstráni.Takže radíš úplnú volovinu!

Jedno slovo:INDEXÁCIA!Keďže ju asi nemáš povolenú, preto tak dlho načíta zoznam. OS totiž musí preliezť všetko (priečinok) aby zistil, čo v ňom jen, ako sa to vola, aké je to veľké, kde je to uložené. A zobrazí.Indexovaním v systéme sa toto skráti, pretože zaznamenáva o nich informácie v index súbore pre zrýchlenie procesu vyhľadávania. To je tá kladná stránka, záporná stránka je, že vyčerpáva zdroje systému a môže spomaliť počítač.