» Poradna » Počítačové sítě

Zdieľanie súborov v lokálnej sieti medzi Windows a Androidom

Ahoj,Vedeli by ste mi poradiť, ako zdieľať súbory v lokálnej sieti medzi NTB s Windows a Android TV boxom? Jedná sa mi o zdieľanie filmov a fotiek z NTB do android boxu prepojeného z TV. Niečo ako Dropbox ale čisto lokálne...Ďakujem

Odpovědi na otázku

VLC pre Android vidí video súbory na sieťových diskoch. Stačilo by Ti to?

Ahoj,Dakujem za odpoved. Vedel by si mi aj povedat, ako to tak spravit? Skratky z odpovede nizsie mi nic nehovoria a ani google nemopomohol...Nie je mi jasne ako tento priecinok zazdielat vo windowse, aby ho VLC player videl... Dakujem

Nazdilej verejne do site slozku s medii a na TV a na TV boxu otevri v prislusne aplikaci (VLC, KODi, atd.)Pripadne trosku univerzalnejsi reseni muze byt pouziti DLNA serveru na strane PC, pro zacatek postaci i Windows Media Player, kteremu nechas naindexovat slozku s medii (pripadne je ulozis do vychozich slozek v dokumentech hudba, obrazky, video). Na strane TV boxu DLNA klienta.Nejkomplexnejsi reseni je “dospely” mediaserver na strane PC (Plex, Emby, Jellyfin) a klient na strane TV boxu... a pripadne dalsich zarizenich

To nefunguje standardni Windows sdileni prez SMB/CIFS?